Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 3d. 17:33

Legalizuotos gyvūnų kapinės didelio dėmesio nesusilaukia

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Nors Vilniaus miestas vienintelis Lietuvoje turi legalias gyvūnų kapines, kai kurie vilniečiai vis dar laidoja savo augintinius neleistinose vietose. Pagrindinė naujųjų kapinių ignoravimo priežastis – gyventojų įpročiai.

Nors Vilniaus miestas vienintelis Lietuvoje turi legalias gyvūnų kapines, kai kurie vilniečiai vis dar laidoja savo augintinius neleistinose vietose. Pagrindinė naujųjų kapinių ignoravimo priežastis – gyventojų įpročiai.

Pasak Karoliniškių seniūnės Violetos Gedminaitės, Karoliniškėse esančios nelegalios kapinės vis dar plečiasi ir vietiniai gyventojai patyliukais laidoja savo naminius gyvūnus dėl papraščiausios priežasties: patogi  ir netolima vieta.

Buvo skelbta, kad pavasarį prie Televizijos bokšto esančios gyvūnų kapinės bus panaikintos, o didžioji palaidotų gyvūnų kapų dalis bus iškelta į naująsias esančias Paneriuose. Jau dabar yra tvarkomas pagrindinis keliukas, kuris veda per pačias, jau turinčias išnykti gyvūnų kapines. Gyventojai, kurie vis dar laidoja šioje vietoje turėtų suvokti, kad nėra malonu eiti pro vietą, kurioje pilna užkastų naminių gyvunėlių, o taip pat tai kenkia ir aplinkai.

Pasak Karoliniškių seniūnės, buvo pastatyti ir perspėjimai, kurie draudė laidoti gyvūnus neleistinoje vietoje. Tačiau lentos ant kurių buvo užkabinti perspėjimai labai greitai dingo.

Oficialiose gyvūnų kapinėse šeiminkai be didelių rūpsečių gali palaidoti savo augintinius. Spaudoje buvo pasirodžiusi informacija  apie įsikūrusias legalias gyvūnų kapines. Prie gyventojų informavimo prisidėjo ne tik Vilniaus miesto savivaldybė, bet ir gyvūnų globos namų „Lesė“  darbuotojai.

Su gyventojais bandoma tartis draugiškai, suteikti pakankamai informacijos. Tačiau dažnai atsiranda ir tokių, kurie ignoruoja prašymus ar net įspėjimus. Tad augintinių savininkams, kurie nepaisys įspėjimų nelaidoti neleistinose vietose lauks net administracinės baudos už aplinkos tvarkos pažeidimą.

Pasak gyvūnų globos „Lesė“ savanorės  Linos Biekštaitytės įrengti oficialias gyvūnų kapinės yra labai graži ir sveikintina savivaldybės idėja. Po kol kas pasak savanorės naujosios kapinės yra apytuštės dėl jau minėtos priežasteis – sudėtingo privažiavimo, o ypač tiems, kurie neturi nuosavo transporto. Tačiau laikui bėgant tikimasi, kad savivaldybė išsppręs šias problemas ir bus nutiestas normalus keliukas privažiavimui ir kad oficialias gyvūnų kapines pasiekti bus kur kas lengviau.

Taip pat tikimasi ir gyventojų supratingumo. Būtų naivu tikėtis, kad savo mylimiausia augintinį galės palaidoti žaliose Vilniaus miesto zonose. Šios zonos skirtos poilsiui ir visai nesinori vasaros atokaitoje gulėti šalia užkasto augintinio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt