Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Minės Pasaulinę pasiutligės dieną

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 28-oji paskelbta Pasauline pasiutligės minėjimo diena. Tai yra ir garsaus prancūzų mikrobiologo ir chemiko Louiso Pasteuro, su bendraautoriais sukūrusio vakciną nuo...

Rugsėjo 28-oji paskelbta Pasauline pasiutligės minėjimo diena. Tai yra ir garsaus prancūzų mikrobiologo ir chemiko Louiso Pasteuro, su bendraautoriais sukūrusio vakciną nuo pasiutligės, mirties minėjimo diena.

Pasiutligė – virusinė liga, kuria gali užsikrėsti gyvūnai ir žmonės. Liga dažniausiai plinta per įkandimus, tačiau užkratas su infekuoto gyvūno seilėmis taip pat gali patekti per pažeistą odą ar gleivinę. Išryškėjus neurologiniams pasiutligės simptomams, liga tampa mirtinai pavojinga.

Nuo 2006 metų pavasarį ir rudenį sistemingai visoje Lietuvos teritorijoje vykdoma oralinė laukinių gyvūnų vakcinacija prieš pasiutligę, jaukai su vakcina mėtomi iš lėktuvų.  Š.m. rugsėjo 17-20 dienomis jaukai su vakcina išmėtyti Neringos, Palangos, Pagėgių, Klaipėdos miesto, Klaipėdos, Skuodo, Kretingos, Šilutės rajonų savivaldybių teritorijose. Šios akcijos metu išmėtyta 224800 jaukų, padengtas 10910 km² plotas.

Vykdoma laukinių gyvūnų oralinė vakcinacija nuo pasiutligės davė gerų rezultatų. Klaipėdos apskrityje pasiutligė nenustatoma nuo 2011 metų. Tuo tarpu 2010 m. nustatytas 1 pasiutligės atvejis, 2009 m. – 3 atvejai, 2008 m. – 1 atvejis, 2007 m. – 18 atvejų, 2006 m. – 164 atvejai.

Pasaulinės pasiutligės dienos proga Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skelbia nemokamą akciją. Klaipėdoje ir Gargžduose akcijos metu nuo pasiutligės bus nemokamai vakcinuojami naminiai gyvūnai (šunys, katės). Šeimininkai su savo augintiniais bus laukiami Klaipėdoje L.Varanausko veterinarijos klinikoje, adresu Varpų g. 19, nuo 10 val. iki 18 val.,  UAB "Aumura" veterinarijos klinikoje, adresu Jūreivių g. 9, nuo 12 val. iki 13 val.,  ir veterinarijos gydytojo I.Milkinto individualioje įmonėje, adresu Kretingos g. 8, nuo 12 val. iki 13 val. Veterinarijos gydytojas Šarūnas Nenartavičius naminius gyvūnėlius nuo pasiutligės skiepys savo klinikoje, adresu Klaipėdos g. 16-2, Gargžduose  nuo 12 val. iki 13 val..

 

Virgilijus Valantinas – Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt