Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Namų ieško egzotiškas, miniatiūrinis šuniukas Tapis (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Miniatiūrinis šuniukas Tapis buvo rastas tiesiog gatvėje. Pasimetęs mažylis net negalėjo paeiti, vos atsistojęs vis griuvo ant šono ir beviltiškai stengėsi stotis vis iš naujo ir iš naujo.

Miniatiūrinis šuniukas Tapis buvo rastas tiesiog gatvėje. Pasimetęs mažylis net negalėjo paeiti, vos atsistojęs vis griuvo ant šono ir beviltiškai stengėsi stotis vis iš naujo ir iš naujo. Kadangi visų prieglaudėlių durys tądien Tapučiui buvo uždaros, mažylis nė akimirkos negalėjo likt gatvėje, tad jį priglaudė gyvūnų globos organizacijos „Naminukai“ šuniukų globėja Asta.

Jau netrukus, Jūsų, mielieji, neabejingumo ir paramos dėka, Tapis buvo nuvežtas į veterinarijos kliniką, kur mūsų būgštavimai dėl šunelio sveikatos buvo greitai nuraminti. Užbėgant įvykiams už akių pasakysime, kad nerimą ypač kėlė šuniuko išsekimas (jis svėrė vos 1,5 kg) ir sunkiai einančios kojytės.

Klinikos veterinarė vos pamačiusi Taputį pasakė: „Čia juk kinų kuoduotojo mišrūniukas!“ Jo išvaizda, svoris, retas plaukuotumas ir netgi sąkandis atitinka šios veislės ypatumus. Pasirodo mažyliui dabar maždaug 4 mėnesiai. Šis šuniukas visada ir liks mažutis, trapus „kaulelių rinkinukas“ ir svers ne daugiau 5 kg. Šlubčiojanti kojytė nėra nei lūžusi, nei išnirusi, tad veterinarė pasakė, kad jei tai sena trauma, kelių mėnesių laikotarpyje mažylis turėtų nustoti raišavęs.

O rezultatus matome jau šiandien! Nors Tapis ir neįtikėtinai liesutis, turi gerą apetitą, ir su kiekviena diena ant savo kojyčių eina vis tvirčiau, o šlubavimo tarpais net nebematyti, tad darome išvadą, kad šuniuko kojytės būklė su kiekviena diena gerėja.

Ir pagaliau svarbiausia naujiena – Taputis pradeda dairytis atsakingų šeimininkų! Šis šuniukas drovus, visiškai ramus ir nekeliantis rūpesčių. Kol kas Tapis dar užsisklendęs savyje, ir kad jis visiškas jauniklis galima pamatyti tik tada, kai globėja Asta ruošiasi vesti šuniukus į lauką, tada Tapis pradeda tampyti pavadėlį, juokingai loti ir strikčioti kaip mažas voveriukas. Visą kitą laiką Tapis vaikščioja iš paskos, smalsiai žiūri, bet atvirai nereiškia savo emocijų ir į žaidimus nesivelia.

Tapiui ieškomi šeimininkai, turintys galimybę skirti pakankamai laiko jo socializavimui, kad šuniukas pagaliau pasijaustų saugus ir reikalingas. Kitiems šuniukams Tapis kol kas abejingas, jų prisibijo ir draugauti nenori. Viskas, ko jam labiausiai reikia, tai individualus dėmesys ir švelnumas. Tapis negali būti nei žaislas, nei dovana mažam vaikui, nes šis mažylis labai gležnas, todėl jo namų aplinka ir gyventojai turėtų būti užtikrintai saugūs tokiam šuniukui.

Kadangi puikiai suprantame, kad panašių veislių atstovai šiuo metu yra itin brangūs ir madingi Lietuvoje, norėdami būti užtikrinti, kad Taputis nepateks į piktadarių daugintojų rankas, šuniukas kaip ir kiti „Naminukų“ gyvūnai bus dovanojamas tik su dovanojimo sutartimi, kurios viena iš sąlygų, kad šeimininkai šį šuniuką įsipareigos kastruoti, per mūsų nurodytą terminą, ir visą gyvenimą galės juo tinkamai pasirūpinti. Šiuo metu mažylis yra išmaudytas, nublusintas, nukirmintas, iš ausų išpešioti plaukai, nukirpti nagučiai, taip pat jam reguliariai reikia iškarpyti „kaltūnus“, arba kirpti, nes jo retas plaukas linkęs greitai veltis, tad iš šukavimo naudos nedaug.

Turėdami galimybę šį egzotišką mažylį įsileist į savo šeimą, skambinkite globėjai Astai 8 614 69186 (Vilnius)!

P.s. Tapis ir mes dėkojame visiems, kurie padėjo šiam šuniukui pakliūti pas veterinarą ir gauti kuo geriausią maistelį ir viską, ko jam prireikė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt