Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 27d. 09:28

Nelikim abejingi: reikalinga globa kačiukams (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Pagalbos prašymų išgelbėti ir padėti mažiems kačiukams – šimtai. Rankos svyra žinant, kiek daug vargšų mažylių, kuriems reikalinga pagalba ir kad dauguma jos niekada nebesulauks.
Pagalbos prašymų išgelbėti ir padėti mažiems kačiukams – šimtai. Rankos svyra žinant, kiek daug vargšų mažylių, kuriems reikalinga pagalba ir kad dauguma jos niekada nebesulauks.

Gautas pranešimas, kad vienos savivaldybės institucijos šiluminėje trasoje aptikti trys kačiukai. Ūkvedys žino, kas jų lauks, jei laikysis visų nustatytų taisyklių – bus iškviesti vyrai su tinklais ir gaudyklėmis, patalpa per akimirką liks „švari“. Nepaisant apdraskytų vamzdynų ir įrenginių apsaugų, ūkvedžiui pagailo kačiukų ir jis nutarė apie bėdą pranešti bendradarbėms.

Sutarėme, kad bent įvertinsime situaciją. Buvau informuota, kad vienas kačiukas nieko nemato, tad niekur nebėga, t.y. problemos su akytėmis. Nuvykus į vietą pirmiausia ir sutikau tą vargšiausią.. Patalpa labai tvarkinga, naujai įrengta. Aukštai ant vamzdynų tupėjo ir urzgė didžiulė katė (mama). Šalia matėsi  mažytis langelis, pro kurį ji landžioja. Čia ir atsivedė trys leliukus.

Situacija tragiška. Kačiukai dydžio kaip 1 mėn amžiaus, bet akivaizdu, vyresni. Visą šį laiką mažyliai gyveno tamsoje, be vandens ir maisto! 2 savo gyvenimo mėnesius tik žindo! Matėsi, kad jiems trūksta vitaminų, maistinių medžiagų. Tuoj čiupome vieną, kurio akytės buvo visai sulipusios, vėliau ir kitą, kurio ligota tik viena akutė. Trečiasis sveikas.

Kai bandėme tvarkyti pirmojo katuko akeles,  drebėjo rankos. Bijojom išvysti tuščias akiduobes. Panašu, kad pūliais akys užsitraukusios ne pirmą dieną. Mirkant akeles virintu vandeniu, katinėlis godžiai rijo kapsinčius lašus nuo vatos. Pasiūlius atsigerti, lakė nesustodamas.  Klydom – pravalius akeles, išvydom du stikliukus, žvelgiančius su nepasitikėjimu ir išgąsčiu. Tai buvo didžiausias džiaugsmas. Sutvarkėme abu broliukus, suleidome vaistų ir vitaminų, palašinome akeles ir sutarėme, kad geroji darbuotoja Regina maldaus palaukti iki savaitgalio. Panašu, kad tai ne virusai, o nuo stiklo vatos atsiradę uždegimai.

Taip, galvojom juos tiesiog iš ten išleisti ir paleisti į lauką. Bet lauke nė lopinėlio žolytės, aplink 5 gatvės, didžiulė aikštelė. Žodžiu, košmaras. Tuo pat juos sutrins mašinos. Mažyliai visai be patirties. Per visą gyvenimą yra matę tik mamą ir savo brolius.

Viltis – savanorių motina. Galbūt įvyks stebuklas ir atsiras pagalba. Galbūt šis pagalbos prašymas pasieks širdis tų, kurie turi bent menkiausią galimybę jiems padėti. Jiems ilgo gydymo nereikės.  Su šiuo reikalu tikrai padėsime.

Labai prašome pagalbos! Reikalingas žmogus, galintis kačiukus pagloboti iki padovanojimo.

Mes jau bejėgiai ką nors padaryti. Visi mums pažįstami globėjai košmariškai perpildyti. Jei tik išėjimas iš tų šiluminių mazgų nereikštų mirties – nė nedvejočiau, pati juos išleisčiau. Bet net jei ir nepaklius pačią pirmą akimirką po ratais, katė mama mažylius vis tiek laikys šalia to pastato, kur gyvūnams ne vieta, ir vienas vienintelis ūkvedžio skambutis nusiųs visą šeimą į mirtį. O mama ten gyvena ne vienerius metus, tik kačiukus vesdavosi, matyt, kitoje vietoje.

Nelikime abejingi. Prisidėkime prie trijų vargšiukų gelbėjimo.

Ačiū labai. (Foto matote du broliukus ,kurie turi problemų su akytėm. Trečiojo nepavyko nufotografuoti. Jis panašus į brolius.) VšĮ "Rainiukas" Skambinkite, rašykite: 861558898; 868973782. info@rainiukas.lt www.rainiukas.lt

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt