Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 14d. 11:39 , atnaujinta: 2013 lapkričio 14d. 11:47

Prašome pagalbos: neoficialus katinų sąvartynas?

Sveiki atvykę į katinų sąvartyną!- Taip, perskaitėte teisingai, ir deja, čia nesislepia jokia perkeltinė prasmė. Tai taškas apylinkėje spėjęs pagarsėti kaip neoficialus kačių są...

Sveiki atvykę į katinų sąvartyną!- Taip, perskaitėte teisingai, ir deja, čia nesislepia jokia perkeltinė prasmė. Tai taškas apylinkėje spėjęs pagarsėti kaip neoficialus kačių sąvartynas, kur galima išmesti tuos, kurie nebereikalingi, arba tuos, kuriuos „netyčiom atsivedė“ naminė katė.

Daug esu mačiusi, tačiau tai, ką išvydome ten tiesiog šokiravo. Ligų, alkio, košmaro, skausmo, kovos už būvį, šalčio ir nuolatinio laukimo taškas. Taškas, kuris nuolat papildomas naujomis aukomis. Nevaldoma situacija įgavo tokį pagreitį, kad šiuo metu katinėlių skaičius sunkiai suskaičiuojamas.

O viskas prasidėjo nuo to, kad viena moteris , kaip manė, geroje vietoje (netoli PC „Ozo“) nusipirko tuščią sklypą su mintimi vėliau įsirengti. „Kraštinis“ ir „kol kas nenaudojamas“ tapo raktiniai žodžiai, kurie atvėrė nišą tiems, kurie nori kažko atsikratyti, kol galiausiai žodžiai susiliejo ir tapo tiesiog „katinų konclageriu“. Kažkas buvo pradininkas, kažkas pasekė pradininko pavyzdžiu, o vėliau tai tapo nuodingu  visuotiniu reiškiniu visoje apylinkėje.

Visa katinėlių gauja apsigyveno ir slepiasi išlaužtame įrankių namelyje, kuris tapo landyne ir kurį, beje, ketinama nugriauti. Moteris už apleistą ir nenaudojamą sklypą moka baudas. Pyksta, kenčia, labai daug ir sunkiai dirba, o savieigai visko palikti negali: širdis neleidžia, nors ir žino, kad ne dėl savo išmestų ar priveistų katinėlių kankinasi. Liko neįvykdoma svajonė, kad to sklypo niekada ir nebūtų buvę...

Situaciją išspręsti galėtų tik visų Vilniaus gyvūnų globos organizacijų vieningas darbas. Todėl „Naminukai“ prašo pagalbos šiame projekte, kurio tikslas: išgelbėti, išgydyti ir išdovanoti visus jaunus katinėlius, kurie turi šansą sujaukėti ir rasti namus, o suaugusias kates sterilizuoti, nes jos ten veisiasi nežmonišku greičiu.

Veikti reikia jau dabar, nes:

1. Vienintelis žmogus, kuriam rūpi katinėlių likimas, neturi galimybės jų reguliariai šerti, ko pasekoje katės badauja ir serga.
2. Dauguma katinėlių ašarojančiomis akytėmis, serga, o jų gydymui ten sąlygų irgi nėra.
3. Katės ir katinai nesterilizuoti, tad turi visas galimybes daugintis toliau.
4. Įrankių namelis su išdaužtais langais, kuriame apsistoję katinėliai, bus nugriautas ir 20-30 katinėlių liks plyname lauke be jokio saugumo jausmo.
5. Dauguma katinėlių tiek amžiaus, tiek estetine prasme yra būtent tie, kurie „sutvarkyti“ nesunkiai galėtų rasti namus.

Dabar lieka klausimas ar mums rūpi likviduoti tą „katinėlių savartyną“ ar užmerksim akis, nes „viskas beprasmiška“? Mielos organizacijos ir pavieniai globėjai, prašau, pagalvokim kiekvienas, ką iš savo pusės galime padaryti: reikalinga globa ir parama! Galbūt galėtume per visas organizacijas išsidalinti bent po kelis kačiukus, kuriuos apsiimtume globoti, kuruoti ir dovanoti? Nes vieniems tai, deja, nepakeliama. Diskutuokim, kalbėkim, tarkimės, bet darykim ką kors ir skubiai, nes žiema ant nosies, o jei delsim, kažkam teks važinėti rinktis lavonėlių.

Ieškome globos (vienam, dviems, trims- ar tiek kiek galit) katinėliams 8 648 30077 „Naminukai“. O jei negalite pagloboti nei vieno, labai prašome prisidėti prie projekto kitu būdu ir paaukoti katinėlių sterilizacijoms, gydymui, stacionarui, išlaikymui. Nes neturint tam lėšų, darbai negalės pajudėti iš sąstingio taško. Norėdami paaukoti, mokėjimo paskirtyje nurodykite „Kolektyvo projektui“:

VšĮ „Naminukai“
Kodas: 302712405 
A/S: LT 55 7300 0101 3031 2940 (Swedbank)

Temos: 1 Sąvartynas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt