Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Radinys Neringoje – geležinė gyvatė. Selemono Paltanavičiaus komentaras

Ar čia gyvatė?
Ar čia gyvatė?
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Sveiki, gamtos mylėtojai! Juodkrantėje eidamas Miško g. pėsčiųjų taku pamačiau štai tokį besirangantį padarėlį. Būtent padarėlį, nes jis tikrai buvo ne ilgesnis nei 10 cm.. Tik...

Sveiki, gamtos mylėtojai! Juodkrantėje eidamas Miško g. pėsčiųjų taku pamačiau štai tokį besirangantį padarėlį. Būtent padarėlį, nes jis tikrai buvo ne ilgesnis nei 10 cm. Tik va nežinau, ar tai driežas, vadinamas geležine gyvate, ar Lietuvoje gyvenančios gyvatės jauniklis?

Gamtininko Selemono Paltanavičiaus komentaras:

Atsiųstoje nuotraukoje – bekojis driežas gluodenas. Kadangi  žvilgantis jo kūnas primena

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Selemonas Paltanavičius
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Selemonas Paltanavičius

gyvatę, daug kur kaime jie vadinami geležinėm, varinėm gyvatėm. Pakanka tokio vardo, kad žmonės gluodenus muštų. Iš tikro – tai vienas nekalčiausių padarėlių, nenuodingas, mintantis smulkiais bestuburiais, sliekais.  Dažnai sutinkamas smėlėtuose spygliuočių miškuose, mėgsta šildytis ant kelmų, nuvirtusių medžių. 

Gluodenas turi įdomią savybę, leidžiančią jam apsisaugoti nuo plėšrūnų – nutvėrus jį už uodegos,  ši nulūžta ir kurį laiką, atskirta nuo kūno, dar viksi, tuo pabaidydama plėšrūną. Šių roplių, kaip ir kitų gyvūnų, gaudyti negalima, tuo labiau – imti už uodegos. Nors ilgainiui uodega atauga (bet būna trumpesnė), tačiau toks gyvūno žalojimasis jam nėra į naudą.  

Gluodenas, kaip ir angis ar žalčiai, dažnai iššliaužia ant kelių, takų, todėl juos žmonės ne tik suranda, bet ir sutraiško automobilių ar dviračių ratais. Tokios žūtys nėra gausios, tačiau mums brangus kiekvienas gyvūnas, todėl turime būti budrūs ir juos saugoti.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt