Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 14d. 11:05

Reksas – vienas tuščioje sodyboje: skubiai reikia naujų namų

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Liūdna galvoti apie tuščius, negyvenamus, neprižiūrimus namus. Dar liūdniau galvoti apie tai, kad žmonės palieka ne tik namus, bet ir savo augintinius juose. Kartais – ne savo...

Liūdna galvoti apie tuščius, negyvenamus, neprižiūrimus namus. Dar liūdniau galvoti apie tai, kad žmonės palieka ne tik namus, bet ir savo augintinius juose. Kartais – ne savo noru.

Gavome laišką vaikinuko, kuris stengiasi rasti naujus namus savo senelio šuniui Reksui. Senelis susirgo ir buvo priverstas išvažiuoti. Anūkas jau rado vienai senelio šunytei ir dviems katytėms naujus namus, o štai Reksas – vis dar vienas tuščioje sodyboje. Vaikinas nerimauja ir prašo visų mūsų pagalbos ieškant naujų namų geraširdžiam Reksui.

„Reks priklauso mano seneliui, kuris su juo, dar kita kalyte ir dviem katytėm gyveno kaimo sodyboje (Šalčininkų raj., apie 51 km nuo Vilniaus). Senelis neseniai susirgo ir turėjo palikti sodybą. Šiuo metu sodyboje niekas negyvena. Kalytė ir dvi katytės jau rado sau naujus namus. Liko tik Reksas.

Reksui apie 6 metus. Nematavau jo, bet jis nėra labai didelis, ir ne iš mažiukų. Gal trys ketvirtosios vokiško aviganio. Ant kaklo turi baltą kaklaraištį. Dar pasipuošęs gražiomis, trumpomis baltomis „kojinaitėmis“.

Ilgą laiką gyveno pririštas grandine, kaip ir kitas šuo. Baikštokas. Kai senelis išvyko, keletą mėnesių gyvūnus prižiūrėjau aš. Tuo metu šunis paleidau į du atskirus voljerus, jiems patiko. Dažnai paleisdavau juos kartu pabūti, tai lakstė, žaidė, smagiai leido laiką. Reksas visiškas gerietis, gerai sutaria su kitais šunimis ir ne tik. Agresyvumą parodo tik kai kalba eina apie maistą ir tik kitų gyvūnų atžvilgių. Nesu matęs, kad kada nors būtų agresyviai nusiteikęs žmogaus atžvilgiu nors sekundei, bet kokiomis aplinkybėmis. Aišku, kai yra už tvoros ir mato nepažįstamus žmones, tikriausiai los, saugos. Bet užtenka prie jo priartėti ir parodyti, kad atėjai su gerais ketinimais, jis iš karto draugauja. Kai laisvai laksto, prie svetimų jis baikštus tylenis, jo bijoti nereikia. Jis pats bijo nepažįstamų, juo labiau agresyviai nusiteikusių žmonių. Užtenka sutrypti koja, jis iš karto reaguoja ir atitolsta. O draugiškai nusiteikusiems jis irgi draugas, kad ir pirmą kartą sutiktiems.

Nesenai išvykau į Šalčininkus tęsti savo gyvenimą. Sodyba liko be priežiūros, Reksas liko vienas. Jam liūdna. Kai aplankau, tai aiškiai matosi. Kai išvažiuoju, būna staugia. Labai jo gaila. Aš neturiu sąlygų jo pasiimti. Ir ilgainiui negalėsiu dažnai aplankyti, pabendrauti ir pamaitinti. Jau dabar aplankau jį trumpam tik kartą-du kartus per savaitę, palieku daugiau maisto. Prieš kokį mėnesį atvažiavęs radau jį po bastymosi po kaimą vos vaikštantį, šlubuojantį ir drebantį. Neradau jokių žaizdų, jokių smurto pėdsakų, taip ir nesupratau to priežasties. Laikui bėgant Reksas pasitaisė, jau vėl laksto, tik vis dar vos šlubuoja kaire koja. Manau, kad dar po kurio laiko pasitaisys.

Būčiau dėkingas, jei priglaustumėte Reksą. Man atrodo jam patiktų ir kito šuns draugija, o ir jis jums patiktų. Ir man būtų ramiau dėl jo.“

Prašome jūsų visų pasidalinti žinute apie ieškomus naujus namus Reksui. Būtų puiku, jei pavyktų rasti nedrąsiam, jautriam senyvam šuniui, visą gyvenimą gyvenusiam kaime, panašius namus. Tik sodyba turi būti apgyvendinta – atsakingais ir rūpestingais šeimininkais, suprantančiais, kad šuns gyvenimas yra daug daugiau nei būda ir trys metrai sunkios grandinės. Jis gali gyventi lauke – voljere ar prie būdos, tik, žinoma, jie turi būti tinkamai įrengti.

Galintys pasiūlyti Reksui namus, rašykite info@sos-gyvunai.lt, skambinkite 862297391 arba 868339826. Reksas šiuo metu gyvena Šalčininkų rajone. Transporto problemą bendromis pastangomis taip pat išspręstume.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt