Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 02 06

Šeimininkas - atostogų, katytė - į viešbutį

Išvykdami kelioms dienoms iš namų per daug nesukate galvos ir savo mylimą murklę paliekate „šeimininkauti“ namuose. Keli dubenėliai pašaro ir švaraus vandens, didelė kraiko dėžė, na, ir dar gero kaimyno vizitai – viskas, ko reikia augintinei, savaitgaliui likusiai be šeiminikų. O ką daryti, jei tenka išvykti ilgesniam laikui?
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Išvykdami kelioms dienoms iš namų per daug nesukate galvos ir savo mylimą murklę paliekate „šeimininkauti“ namuose. Keli dubenėliai pašaro ir švaraus vandens, didelė kraiko dėžė, na, ir dar gero kaimyno vizitai – viskas, ko reikia augintinei, savaitgaliui likusiai be šeiminikų. O ką daryti, jei tenka išvykti ilgesniam laikui?

Tokiu atveju dauguma mylimą katę prižiūtėti palieka giminėms ar draugams. Žinoma, pastariesiems kasdien važinėti į Jūsų namus nėra patogu, tad kur kas paprastesnis variantas augintinę laikinai apgyvendinti laikinų globėjų namuose. Tik ar tai tikrai geriausias sumanymas? Toks trumpalaikis murklės „pasisvečiavimas“ jūsų draugų/giminių namuose gali virsti tikru košmaru tiek gyvūnui, tiek ir jo laikiniems šeimininkams.

Katės – itin jautrūs gyvūnai

Katės yra labai jautrūs augintiniai, kuriems pats baisiausias dalykas yra pokyčiai. Miauksės mėgsta pastovumą, kasdienę rutiną – tai joms suteikia saugumo ir pastovumo jausmą. Bet kokios, net ir pačios menkiausios permainos – tai gali tik naujas baldas namuose (ką jau kalbėti apie gyvenamosios vietos pakeitimą)- joms sukelia įtampą. Nauji dalykai katėms asocijuojasi su jų mažo pasaulėlio griovimu. Šie gyvūnai mėgsta gyventi pagal seniai nusistovėjusią ir jiems puikiai žinomą tavrką – taip jie jaučiasi galintys kontroliuoti savo pasaulėlį. Katės į supančią aplinką žiūri visiškai kitaip nei mes, žmonės. Joms pasaulis prasideda ir baigiasi ties namų slenksčiu - apie jokį kitą nėra net minties. Taigi suprantama, kad murklės nori išsaugoti tą mažą jaukų pasaulėlį, kurį taip gerai pažįsta, ir kurio šeimininkės jaučiasi esą.

Kas nutiko?! Anksčiau ji to niekada nedarė...

Katė, patirdama stresą, gali pradėti elgtis destruktyviai. Sunerimusi ar jausdama liūdesį ji visaip bandys atkreipti žmonių dėmesį, bandydama parodyti savo jausmus ir ieškodama pagalbos. Dažniausiai katės tai daro šeimininkui ne pačiais maloniausiais būdais – drasko baldus, ne vietoje pridergia ar sumąsto kokių kitų niekšybių. Tokiu atveju šeimininkai stebisi, kodėl katė pradėjo šitaip elgtis, juk anksčiau to nepasitaikydavo. Žmonės stebisi, o katėms tai visiškai natūralus būdas išreikšti jausmus.

Taigi jei savo murklę kuriam laikui apgyvendinsite draugų namuose, ji, patirdama didelį stresą, jiems gali prikrėsti įvairių išdaigų. Tokiu atveju jūsų augintinės vizitas laikiniems globėjams gali virsti tikru pragaru. Ne ką geriau jausis ir pats gyvūnas. Juo labiau, kad didelis stresas gyvūnui gali lemti ir sveikatos sutrikimus. Siekant išvengti tokių nepatogumų, verčiau kreiptis į gyvūnų viešbučius, galinčius užtikrinti augintiniams visapusišką priežiūrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius