Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Specialisto patarimai: kaip pasirūpinti augintiniu per šventes?

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Artėja audringiausia metų šventė - Naujieji metai. Žmonės rūpinasi vaišėmis, linksminasi, tačiau šuo metu dažnas pamiršta, kaip tinkamai pasirūpinti savo augintiniu.

Artėja audringiausia metų šventė - Naujieji metai. Žmonės rūpinasi vaišėmis, linksminasi, tačiau šuo metu dažnas pamiršta, kaip tinkamai pasirūpinti savo augintiniu.

Šventiniu laikotarpiu labai svarbu pasirūpinti savo augintinio saugumu. Net likus kelioms savaitėms iki žiemos švenčių, jau girdisi petardų ir fejerverkų keliami garsai. Gyvūnai dažniausiai bijo tokio triukšmo. Ką galime padaryti, kad apsaugotume savo augintinius nuo nereikalingo streso?

Šunis geriausiai vedžioti atokiau nuo tų vietų, kur nuolat pokši petardos ir fejerverkai. Pasivaikščiojimams pasirinkite tvirtą antkaklį ir pavadį, kad išsigandęs augintinis nepabėgtų. Jei nusprendėte paleisti šunį palakstyti laisvai, prisekite prie antkaklio pakabuką su adresu. Augintiniui netikėtai pabėgus, bus didesnė tikimybė jį susigrąžinti. Ir vis tik geriausiai šiuo laikotarpiu šunis vedžioti tik su pavadžiais - juk išsigandę petardų ir fejerverkų triukšmo, tiek daug gyvūnų pabėga ir niekada nebegrįžta namo.

Dar vienas pavojus gyvūnams – sužalojimai. Šventiniu laikotarpiu veterinarijos gydytojams tenka didesnis krūvis, nes į gydyklas patenka žymiai daugiau sužalotų gyvūnų nei paprastai. Neatsakingai vedžiojami šunys būna sužalojami sprogstančių petardų ar fejerverkų. Pasitaiko atvejų, kai palaidi šunys įsikanda šauti paruoštus fejerverkus. Deja, bet sprogstantys įtaisai padaro labai didelę žalą gyvūnams, dėl ko augintiniai nugaišta. Į veterinarijos gydyklas papuola ir gyvūnai, netikėtai pakliuvę po automobilių ratais. Dažniausiai, tai petardų ir fejerverkų išsigandę šunys.

Katės, kaip ir šunys, bijo sprogstančių petardų ir fejerverkų garsų. Jei Jūsų katė išleidžiama pasivaikščioti į kiemą, pasistenkite šiuo laikotarpiu savo augintinę išleisti kuo rečiau. Juk išsigandusi katė taip pat gali pasiklysti ar palįsti po automobilio ratais. Šventiniu laikotarpiu veterinarijos gydytojai sulaukia daugiau pacientų ir dėl virškinimo sistemos sutrikimų. Puotaujantys šeimininkai skanesniu kąsneliu nori palepinti ir savo augintinius, tačiau tai daryti reikia atsargiai. Vištienos kaulai, aštrūs patiekalai, saldumynai, per riebus maistas ar per didelis maisto kiekis gali pražudyti gyvūną. Taip pat labai pavojingas ir gesti pradėjęs maistas. Jei norite palepinti savo augintinį gardesniu kąsneliu, pasirūpinkite specialiai šunims ir katėms skirtais skanumynais. Šuo tikrai apsidžiaugtų gavęs specialiai paruoštų džiovintų kiaulės ausų, trachejų, vištų kojelių ar pan.

Taigi, kad šventės būtų gražios tiek Jums, tiek Jūsų augintiniams, pasistenkite tinkamai prižiūrėti savo gyvūnus. Jei yra galimybė, neveskite gyvūno į žmonių susibūrimo vietas. Gyvūną palikite namuose, kur jis galės saugiai pailsėti. Per šventes palepinkite savo augintinius skanesniu kąsneliu – geriausiai tam tiks specialiai gyvūnams skirti skanėstai. Gyvūnų gerovės tarnyba „Kaštonė“ Jums ir Jūsų augintiniams linki gražių ir saugių švenčių.

www.kastone.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt