Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 11, 19:58

Tragiškos būklės katėms reikia globos ir paramos

Ar gali išgelbėti visus Vilniaus lauko katinėlius? Ne, deja ne... Bet kiti gal išmoks pasirūpinti savimi patys, o šie - niekaip. Šie - VšĮ Rainiuko ir neabejingos visuomenės...

Ar gali išgelbėti visus Vilniaus lauko katinėlius? Ne, deja ne... Bet kiti gal išmoks pasirūpinti savimi patys, o šie - niekaip. Šie - VšĮ Rainiuko ir neabejingos visuomenės valioje: tik turint finansų ir laikiną globą juos galima išgelbėti. Kol kas jie po balkonais... Dūksta, ganomi sloguojančios mamos-katės... Nepaisant to, kad jų akytės baisiai nesveikos. Užpuolęs rinotracheitas, vadinamasis kačių gripas (žmonėms neužkrečiama) - tik naivuoliai mano, kad katės neperšala, neserga... Tegu pasako tiems katinėliams... Tik vienas iš keturių kačiukų tikrai mato viena akimi. Kitų visų akių būklė tragiška. Mažyliams apie 1,5 mėn.

Jų laukia skaudi mirtis virusui ėdantis vis gilyn, musėms atakuojant žaizdas. Reikia skubaus gydymo, bet kišenės tokios kiauros, kad kiauresnių nebūna.
 
Situacija tragiška, bet kažką reikia spręsti. Negalima bejėgių gyvūnų tiesiog palikti skausmingai mirčiai. Jei atsiras globa, kačiukai bus gydomi, vėliau ir operuojamos jų akytės. Jei globa neatsiras, nebus galima tiesiog jų palikti "kaip bus, taip bus" - teks vis tiek kažkokį sprendimą priimti, gal net labai liūdną. Globoti nebūtinai iškart, jie turės pabūti stacionare, kol praeis pats baisumas, ir nebūtinai visus - išgelbėkite nors vieną!

Rainiukas neturi prieglaudos, gyvūnėliai globojami savanorių namuose, bet jie gali priimti naujoką tik tada, kai kažkas randa namus, o tai nevyksta taip greitai.

DĖMESIO: Aklas gyvūnas visiškai prisitaiko, gyvena normalų gyvenimą. Po operacijos akytės užsiuvamos. Vienintelė sąlyga - uždara aplinka, butas, namas. Lauke aklas beglobis neišgyvens. Aklas katinas naudojasi kraiko dėžute, draskykle, ateina miegoti į lovą, žaidžia ir beveik niekuo nesiskiria nuo matančio gyvūno.
 
Todėl nebijokite išgelbėti nematančio katinuko, pilkučio, rainiuko, juoduko. Mitai baido, o realybė visiškai kitokia.
 
Vos radus laikiną globą, kačiukai bus nugabenti į kliniką. Galbūt ne viskas prarasta ir kažką dar galima padaryti. Kuo ilgiau lauksim, tuo mažesni jų šansai.
 
Kontaktiniai telefonai: 8 615 58898, 8 689 73782, paštas info@rainiukas.lt
 
Sąskaita: LT 56 7300 0101 3075 8928, „Rainiukas“ VšĮ (Architektų gatvės sergantiems kačiukams).
 
P.S. Mačiusiojo komentaras: Visi, kuriems žiūrint ir skaitant kils noras siūlyti juos "migdyti", dėl Dievo meilės, nurykit ir patylėkit. Jie guvūs, kol vienas ėda šiaip ne taip susirastą konservą, kitas jį "kabina" žaisdamas su ėdančio uodega... Graudu iki alpulio.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt