Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ES ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas: savaitgalį lankiausi Altajaus krašte

V.Ušackas Altajaus krašte
V.Ušackas Altajaus krašte
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savaitgalį lankiausi Altajaus krašte. Pasiekiau Troickij rajono Mnogoozerje (2-j uchastok lesprochoza), kur buvo ištremtas mano tėvelis Raimundas su savo mama Tekle ir sesute...

Savaitgalį lankiausi Altajaus krašte. Pasiekiau Troickij rajono Mnogoozerje (2-j uchastok lesprochoza), kur buvo ištremtas mano tėvelis Raimundas su savo mama Tekle ir sesute Irena 1941-1945 metais.

Sutikau ten nuo tremties laikų gyvenenančią p. Aldoną Repšytę iš Kauno, kuri prisiminė pirmas kelias 1941 vasaros savaites vienoje „zemliankoje“ gyvenusius Ušackus.

Moteris buvo giliai sujaudinta susitikimo, o man tai buvo viena iš maloniausių ir įsimintiniausių kelionių. Praeiti tėvo ir močiutės takais, pabendrauti su p. Aldona, kitais sibiriokais, kurie buvo ištremti nusikalstamo Stalino režimo iš Baltijos šalių, Lenkijos, įvairių Rusijos vietų. Kaip panašūs likimai susieja skirtingų tautų žmones.

Geriausi linkėjimai ir sveikinimai su artėjančiu ES narystės 10-čiu!

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt