Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mėnesio tema: paplūdimio smagumai. Ką būtina pamatyti kaimyninėje Latvijoje?

Baltijos jūra
Baltijos jūra
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Kur keliauti, kai nežinai, kur keliauti? Būtent tokia dilema vieną rūgpjūčio penktadienio vakarą kilo dviems draugų šeimoms iš Panevėžio. Po ilgų dvejonių septynių asmenų...

Kur keliauti, kai nežinai, kur keliauti? Būtent tokia dilema vieną rūgpjūčio penktadienio vakarą kilo dviems draugų šeimoms iš Panevėžio. Po ilgų dvejonių septynių asmenų kompanija nutarė: „Okupuosime Latviją“ ir po savaitės susikrovę daiktus patraukė į trijų dienų kelionę po Lietuvos kaimynę.

Pagrindinis kelionės tikslas buvo pasiekti Kolkos iškyšulį, kur Rygos įlanka susilieja su atvira Baltijos jūra, o ir pats iškyšulys atrodo toks nutolęs ir paslaptingas žvelgiant į Latvijos žemėlapį. Kadangi kelionės maršrutas prasidėjo Panevėžyje, bandant pasiekti kelionės tikslą, pakeliui buvo aplankyti Latvijos miestai Bauskė (Bauska) ir Jelgava (Jelgava). Jūrmalą (Jūrmala) septyniukė tyčia aplenkė – nenorėjo sutikti būrio poilsiautojų.

Norėjome kažko nepažinto ir šiek tiek laukinio, todėl vengėme visų pamėgtų poilsio vietų.

,,Norėjome kažko nepažinto ir šiek tiek laukinio, todėl vengėme visų pamėgtų poilsio vietų“, – paaiškino viena iš kelionės dalyvių Asta.

Pirmojo vakaro įspūdžiai – pustuštis paplūdimys ir futbolas po žvaigždėtu dangumi

Pirmasis keliautojų sustojimas buvo šalia Engurės (Engure) miestelio, esančiame paplūdimyje. Kempinge, kuris įsikūręs prie pat Rygos įlankos, buvo praleista pirmoji kelionės naktis. Dauguma kitų čia apsistojusių žmonių taip pat buvo iš Lietuvos, tai patvirtino įsivaizdavimą, kad lietuviai mėgsta poilsiauti kaimyninėje šalyje.

„Kempingas įkurtas taip, kad užtenka nuo palapinių miestelio paėjėti keliolika metrų ir jau atsiduriama pajūryje“, - patikino Asta.

Kadangi oras nebuvo labai šiltas, tik labiausiai užsigrūdinę kelionės dalyviai išdrįso maudytis.

,,Leisti laiką visiškai tuščiame paplūdimyje – tiesiog nepakartojamas jausmas. Juk Palangos paplūdimyje dažniausiai reikia kovoti dėl geresnės vietos... “, – šyptelėjo kalbinta moteris pridurdama, kad jos sūnų labiausia sužavėjo smėlyje žaistas futbolas. Būtent taip keliautojai vainikavo žvaigždėtos nakties dangaus stebėjimą.

Nerado švyturio, aptiko baltąsias kopas

Praleidus pirmąją naktį Latvijoje, kelionė buvo tęsiama link pagrindinio tikslo – Kolkos iškyšulio. Šeštadienio rytą buvo pasiektas Melsragės (Mērsrags) miestelis. Kompanija buvo girdėjusi apie šio miestelio švyturį, tačiau neradę jokių nuorodų persigalvojo. Todėl buvo nuspręsta pasivaikščioti Melsragės paplūdimiu, kurį skalauja Rygos įlankos bangos.

Keliautojai džiaugėsi, kad pavyko ne tik stebėti besibūriuojančius vandens paukščius, bet ir nemažų gintaro lašelių rasti. Vėliau kompanija nusprendė aplankyti didžiausią iki šiol apžiūrėtą miestelį Roją (Roja). Nors pats miestelis niekuo ypatingu nenustebino, tačiau už keliolikos kilometrų laukė staigmena – nuoroda vedanti link Pūrciemio Baltų kopų (Pūrciema Baltā kāpa) pažintinio tako.

,,Lipant mediniais laipteliais galima apžiūrėti balto smėlio atodangą, pakvėpuoti grynu oru ir pasigrožėti Latvijos gamtos grožiu“, – pasivaikščiojimą prisiminė Asta.

Kelionės pabaigoje pasitiko... šiukšlės

Prieš pasiekiant pagrindinį kelionės tikslą keliautojai užsuko į kempingą ,,Melnsils“ pasilabinti su bičiuliais. Čia didžiausią įspūdį paliko jaukios dvivietės ,,bačkutės“ ant jūros kranto, kuriuose galima praleisti nepamirštamą ir romantišką naktį, kai mažytį „bačkutės‘ langelį, tiesiogine žodžio prasme taško Rygos įlankos bangos. Kaip pasakojo Asta, įspūdžiai ir prisiminimai po tokios nakties turėtų būti nepakartojami. Tačiau norintiems tai įgyvendinti ji patarė atlikti rezervaciją gerokai prieš savo kelionę.

Tą pačią dieną, galiausiai, buvo pasiektas ilgai lauktas Kolkos iškyšulys. Pasiektas kelionės tikslas iš vienos pusės Astos ir jos draugų šeimas nudžiugino, o iš kitos – šiek

M.Černiauskaitės nuotr./Kolkos ragas, paminklas negrįžusiems iš jūros
M.Černiauskaitės nuotr./Kolkos ragas, paminklas negrįžusiems iš jūros

tiek nuvylė. Susimokėjus po latą už automobilį stovėjimo aikštelėje keliautojai atėjo į paplūdimį, kuris ir buvo taip trokštas pamatyti Kolkos iškyšulys. Visi kelionės dalyviai pripažino, kad aplanko keistas jausmas, kai stovi bangų susidūrimo vietoje.

,,Tai neįprasta ir gana sunkiai suvokiama, kai galima pastovėti tokioje vietoje, kurioje susiduria Baltijos jūros ir Rygos įlankos bangos“, – prisiminė kelionės dalyvė Rugilė.

Tačiau keliautojai pripažino, kad juos nuvylė lankytojų paliktos šiukšlės.

,,Manau, už vieno lato mokestį, būtų galima bent jau įrengti šiukšliadėžes, nes vaikščioti po apšiukšlintą paplūdimį nėra labai malonu“, – savo nepasitenkino neslėpė Asta.

Pasiekus kelionės tikslą buvo nuspręsta važiuoti ne atgal, o dar aplankyti Venstspilį (Venspils) prieš sugrįžtant į Lietuvą.

Naktiniai vagys neišgąsdino

Kadangi kompanija Kolką paliko gerokai po pietų, buvo nuspręsta apsistoti kempinge, esančiame visiškai netoli Vaidės (Vaide) miestelio. Norint nuo kempingo pasiekti pajūrį reikėjo pereiti miškelį ir nusileisti nuo kopų. Tačiau tai padaryti – tikrai verta.

„Atsiduriama visiškai tuščiame paplūdimyje, kur atrodo, jog visa Baltijos jūra priklauso tik tau“, – savo prisiminimais pasidalino Rugilė.

Naktis praleista šiame kempinge jai buvo įsimintina, kadangi naktį kažkokie gyvūnai (kaip sakė kempingo savininkas, greičiausiai usūriniai šunys) nuo stalo numetė puodą ir suėdė iš vakaro keptas dešreles.

Viena kelionės dalyvė Almida, prisipažino, kad ,,gulint palapinėj buvo nejauku pabudus iš miegų, praktiškai šalia ausies girdėti keistus čiepsėjimus“.

Priminė siaubo filmą

Praleidę pusdienį prie jūros, kelionės dalyviai išsiruošė keliauti toliau. Dar nepasiekus Ventspilio buvo pasukta iš kelio į miško gludumą, norint apsilankyti Irbenės radijoastronomijos centre.

Viena įsimintiniausių visos kelionės akimirkų jos dalyviams buvo apsilankymas radijo lokatoriuje. Bevaikštinėjant aplinkui netikėtai atsidarė durys ir mandagiai pasiteiravus, ar būtų galima sudalyvauti ekskursijoje, buvo mielai pakviesta užeiti.

,,Jau patekus į vidų apėmė keistas jausmas, o kai ekskursijos vadovė užrakino duris ir paprašė užsidėti šalmus, šiek tiek išsigandau“, – prisipažino jauniausia keliautoja, penkiolikametė Rugilė.

Mergina pasakojo, kad iššūkis ekskursijos dalyviams buvo kopimas stačiais laiptais ne tik lokatoriaus viduje, bet ir išorėje, po atviru dangumi. Kadangi pūtė gana stiprus vėjas, tik 4 iš 7 keliauninkų nugalėjo aukščio baimę ir pasiekė aukščiausią vietą.

,,Ekskursijos metu vis aplankydavo jausmas lyg vaikščiotum kosminiame laive, o baimės jausmas kartu su adrenalinu skatino pamatyti kuo daugiau“, – prisimena savo jausmus Asta.

Ekskursija Irbenės radioastronomijos centre buvo didelis iššūkis ir nepakartojama pramoga visiems keliautojams. Šiuos įspūdžius papildė visai šalia esantys apleisti daugiabučiai, kuriuose sovietmečiu buvo įsikūrę karininkai.

,,Užėjus į vieno iš daugiabučio vidų aplankė jausmas, lyg filmuočiausi siaubo filme“, – su šypsena pasakojo Rugilė pridurdama, kad niekada nesitikėjo, jog Latvijoje gali būti taip įdomu ir smagu.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt