Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Negaliu gyventi be kelionių“: Kroatijos pasaka

Šaltinis: 15min
0
A A

Kartą seniai seniai įsikūrė tokia karalystė, kurią žmonės praminė Kroatijos karalyste. Laikui bėgant ši karalystė atrėmė priešų atakas ir išsivadavusi nuo užpuolikų tapo...

Kartą seniai seniai įsikūrė tokia karalystė, kurią žmonės praminė Kroatijos karalyste. Laikui bėgant ši karalystė atrėmė priešų atakas ir išsivadavusi nuo užpuolikų tapo nepriklausoma valstybe – Kroatijos Respublika.
Visame pasaulyje pasklido kalbos apie šios valstybės gamtos grožį. Žmonės atvykę negalėdavo atsigrožėti smaragdo žydrumo jūra, su lig dangaus žydrumu prilygstančiais Plitvico ežerynais, bei Paklenicos nacionalinio parko kalnų masyvu, besidriekiančiu palei gražiausius Kroatijos miestus.


Greitai kalbos sklido. Sklido taip greitai ir taip toli, kad pasiekė už jūrų marių esančia šalelę Lietuvą. Netruko ir čia žmonės išgirsti apie Kroatijos gamtos grožį.
Išgirdę apie tai keturi studentai Žydrūnė, Linas, Mindaugas ir Modestas panoro kuo greičiau leistis į kelionę.
Pirmiausia, jie suprato, kad jiems reikės transporto. Ėmę dairytis po nuomus punktus rado jiems tinkamiausią šiuolaikinę karjetą Toyota Corolla.  Naivūs buvo studentai ir nesuprato, kad nuomotojas buvo ne kas kitas, o piktasis burtininkas, išnuomojęs ne karjetą, o tik seną moliūgą.


Ir leidosi studentai į kelią. Kad pasiektų Kroatiją, jie turėjo įveikti Lenkiją, kirsti Slovakiją ir Vengriją. Ir nors kelionė truko tik parą laiko, studentams tai pasirodė tikra amžinybė.
Kirtę Kroatijos sieną keturi studentai netruko įsitikinti šios šalies gamtos grožiu, o pamatę smaragdinę Adrijos jūrą, visi iki vieno liko pakerėti jos didybe.


Kad galėtų pamatyti kuo daugiau, keturi studentai buvo susidarę planą, kur norėtų nuvykti ir pirmiausia patraukė i Pag salą, kurioje yra kasamas sūrusis auksas – jūros druska. Kadangi šią salą jungia tiltas, ir ji nėra didelė studentai netruko ją apvažiuoti ir apsisukę išvažiavo toliau pajūriu grožėtis jūra ir kalnais.
Toliau jie aplankė Zadaro miestą tai Romėnų palikimas Kroatijai, kur anksčiau buvo įrengta Bizantijos laivyno bazė. Žmones iš viso pasaulio traukte traukia šio miesto architektūriniai statiniai: jūros vargonai, kurie nuostabiai gaudžia pučiant vėjui, „Sveikinimas saulei“, miesto vartai ir sienos, kurie byloja apie kadaise čia buvusius romėnus.


Atsisveikinę su Zadaru studentai patraukė i Krk nacionalinį parką, nes buvo girdėję, kad čia stūkso didingi kriokliai, kurie suteikia atgaivą, pavargusiems keliautojams. Tik atvykę jie negalėjo atsistebėti šia gamtos didybe, tada jie suprato, kad visos kalbos apie Kroatijos gamtos grožį yra tiesa.  Negana to, visoje Kroatijoje didelė gausybė jūros gėrybių ir vaisių, kurių studentai netruko paragauti pas vietinius miestelėnus turgavietėse. Maudėsi, oj maudėsi studentai, džiaugėsi smaragdinės jūros  teikiamais malonumais. Toliau keliaujant jų laukė žymioji Dalmatija, tai vienas gražiausių Kroatijos pajūrio  ruožų, kuris ypač lankomas turistų dėl paplūdimių grožio ir geros viešbučių sistemos, tad ir studentai susigundė čia atvykti.


Deja, tik pasiekus Dalmatijoje esantį Tučepi miestelį, juos ištiko nesklandumai. Kuome,t susiradę gražų paplūdimį jie nusprendžia išsimaudyti, studentas Linas įšokęs į vandenį sušlapina karjetos (Toyota Corolla) raktelius. Ir ko tik studentai nedarė,kad juos išgelbėtų: ir rankine pompa bandė džiovinti, ir saulės pagalbos prašė, ir pas vietinius meistrus nešė – niekas nepadėjo. Nuliūdę ir viltį praradę nusprendė skambinti karjetos nuomotojui. Šis žadėjo naujus raktelius, tik esą reiks palaukt 3 dienas. Visa amžinybė praėjo kol atgabeno iš Lietuvos naujus raktelius ir kai jau pagaliau jie atkeliavo, su dideliu džiugesiu ir viltimi studentai tikėjosi, kad jie galės tęsti kelionę, tačiau apsiriko, rakteliai buvo nuo kitos Toyotos. Baisiai nusiminę, neturėdami kur nakvoti ir ko valgyti jie nusprendė pasiieškoti nakvynės viešbučiuose. Tačiau kuomet paaiškėjo, kad visi užimti, jie susiradę atokią paplūdimio vietelę ten įsikūrė it namuose, negana to tai buvo ne šiaip viešbutis, o tūkstančio žvaigždučių viešbutispo atvitu dangumi.


Oras buvo lepinantis, kaitri saulutė švietė ir šildė gerokai virš 30 laipsnių,vietiniai vaisiai vadinami figomis jau gerokai prinokę sirpo ant medžių, dar vienas kitas pomidoras paplūdimyje augo, o restoranai ir kavinės lyg iš gausybės rago siūlė įvairaus maisto, o ypač jūros gėrybių. Netruko studentai pajusti visko, dėl ko žmonės taip mėgsta šią šalį.


Daug visko nutiko, kol sutvarkė karjetos raktelius, teko visą signalizaciją išimti, bet kaip ir kiekvienoje pasakoje viskas baigėsi gerai ir studentai laimingi ir įdegę grįžo namo į Lietuvą.


 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt