Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nesibaigianti šventė Paryžiuje su Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjunga

Salone "Cultures centrales" Paryžiuje
Salone "Cultures centrales" Paryžiuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo įspūdingos Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungos metų pabaigos praėjo vos keletas mėnesių, bet Paryžiuje gyvenantis Lietuvos jaunimas nesnaudžia ir savo laiką užpildo aktyvia...

Nuo įspūdingos Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungos metų pabaigos praėjo vos keletas mėnesių, bet Paryžiuje gyvenantis Lietuvos jaunimas nesnaudžia ir savo laiką užpildo aktyvia veikla. 

„Sausį pradėjome metus nuo CV ir karjeros renginio, kad metų pabaigoje jau galetumėme džiaugtis pasiektais resultatais“, -  sako renginio organizatorė Indrė Blaževiciūtė. Paryžiuje yra nemažai jaunimo iš Lietuvos, nors Paryžius yra sostinė, deja darbo paieškos čia nėra lengvos. Prancūzai turi daug kultūrinių ypatumu ir rasant CV, ir pagaliau gavus kvietima į darbo pokalbį  yra daugybė dalykų, kuriuos reikia žinoti. Kad karjeros kūrimo procesas būtų lengvesins PrLJS pasikviėtė ekspertus iš stambių įdarbinimo kompanijų. Buvo įdomu sužinoti, kad jų nuomonė apie lietuvius ieškančius darbo Prancūzijoje yra labiau nei teigiama, jie dalinosi savo įspudžiais, kad jaunimas turi aukšto lygio išsilavinimą ir be abejo labai didelį privalumą: dažnas kalba daugiau nei dviem užsienio kalbomis.

Vasario 1-2 dienomis Paryžiuje vyko asociacijos PACE (Promotion des Arts et des Cultures d’Europe) rengtas salonas « Cultures centrales », skirtas pristatyti šalis, įstojusias į Europos sąjungą 2004 metais, tarp kurių buvo ir Lietuva. Ryškiaspalvė savanorių komanda, pristatanti Lietuvą, lankytojams siūlė paragauti savo pagamintų vaišių – obuolių pyrago ir tinginio, kuris susilaukė ypatingo lankytojų dėmesio. Prancūzų aktorius Thomas Duchêne ir lietuvė aktorė Diana Sakalauskaitė kultūrinėje dalyje pristatė mini spektaklį, pagal įvairių Lietuvos autorių pjesių ištraukas. Salono lankytojai aktyviai domėjosi Lietuva, dauguma turėjo pasiruošę konkrečius klausimus, tokius kaip: ar lengva pasiekti Vilniaus centrą nuo oro uosto, kokia oro temperatūra balandžio – gegužės mėnesį, ar yra prancūzakalbių gidų ir pan. „Šį saloną aplankė daugiau nei 3500 svečių, kurių atsiliepimai buvo ypatingai teigiami apie tokio salono naudą ir tikimės, kad vis daugiau turistų aplankys mūsų gimtąją šalį“, – sakė Inga Prakapaitė.

Taip pat Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjunga organizavo „Lietuvių dienas“ Vasario 16-ajai paminėti. Šia proga publikai buvo pristatytas prancūzų režisieriaus Olivier Besse sukurtas dokumentinis filmas „Kryžių kalnas, žmonių širdis“. Po filmo svečiai galėjo pateikti klausimus režisieriui, atvykusiam i mūsų šventę iš Bordeaux miesto. Buvo aptartos galimybės pasidalinti šiuo puikiu ir iškirtiniu dokumentiniu filmu su lietuviais iš viso pasaulio. Taip pat tarp svečių buvo ir prancūzų rašytojas, skulptorius Michel Cand. Jis skaitė ištraukas apie Lietuvą ir jos gražias apylinkes iš knygos „Lapidaire : de la sculpture, vite “. Žiūrovus ypatingai sužavėjo dalis apie Nemuno ir Neries sąjungą Kaune. Vakare lietuviai kartu su draugais prancūzais klausėsi Indrės ir „The Groovers“ koncerto. Jo pabaigoje buvo prisimintas Danielius Dolskis ir visa salė dainavo puikiai pažįstamas tarpukario laikų dainas „Palangos jūroj“, „Aš myliu vasaros rugiagėlę“. Ingos Prakapaitės teigimu, šios dainos buvo parinktos neatsitiktinai. „Norėjom išlaikyti tų metų temą ir draugams prancūzams parodyti to laikmečio dainas, kurios, beje jie iš visos širdies stengėsi dainuoti kartu su mumis. Tokias šventes svarbu minėti, kad ir kur bebūtume. Tai yra mūsų istorija ir turime ją išsaugoti.“

Kovo 11 šventės progą lietuvių jaunimas mėgavosi Paryžiuje gyvenančios lietuvės jazzo atlikėjos Viktorijos Gečytės koncertu. Viktorija su Julien Coriatt orkestru neseniai įrašė pirmąjį savo video įrašą, kurį galima surasti internetinese svetainese. Šios atlikėjos žavinga muzika nepalieka klausytojų abejingų.

Jei keliaujate į Paryžių – prisijūnkite prie PrLJS!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Šventė
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt