Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 4d. 11:48

Žuvinto rezervate klega šimtai gervių

Žuvinto biosferos rezervate skaičiuojma šimtai gervių
Žuvinto biosferos rezervate skaičiuojma šimtai gervių

Prasidėjus rudeniui, prieš išskrendant žiemoti, Žuvinto biosferos rezervate kaip ir kasmet renkasi šimtai gervių. Čia atvykę smalsuoliai gali ne tik pamatyti šiuos grakščius paukš...

Prasidėjus rudeniui, prieš išskrendant žiemoti, Žuvinto biosferos rezervate kaip ir kasmet renkasi šimtai gervių. Čia atvykę smalsuoliai gali ne tik pamatyti šiuos grakščius paukščius iš pakankamai arti, bet ir išgirsti jų giesmes.

Rezervato direktorius Arūnas Pranaitis sako, kad kaip tik šiuo metu lankytojai gali pasigrožėti visu pulku paukščių - čia apsistoja gervės, baltieji garniai, keli šimtai kormoranų ir netgi jūrinių erelių šeimyna. "Šiandien paukščiai elgėsi labai keistai. Maniau, gal visai neparskris, nes juos kažkas baidė. Tikriausiai netoli sukiojosi koks plėšrus paukštis, o gal kokią gervę jau ir sudraskė" - pasakojo direktorius.

Praėjusių metų vasarą rezervate suskaičiuota daugiau nei 2000 gervių, šią savaitę jų kas vakarą į rezervato salą sulekia apie 500.

Stebėti pulkus gervių geriausiai prieš leidžiantis saulei. Čia susiradę saugią vietą jos apsistoja nakvynei. Anot direktoriaus, kartais galima pamatyti ir šių paukščių šokius. Gervės būriuojasi maždaug už kilometro nuo stebėjimo bokštelio, tad atvykstantiems rekomenduojama pasiimti žiūronus, taip pat rezervato darbuotojai mielai leidžia naudotis ir spacialia paukščių stebėjimo įranga. Manoma, kad gervių pulkai rinksis iki rugsėjo vidurio.

Rezervato direktorius A.Pranaitis
Rezervato direktorius A.Pranaitis
Žuvinto biosferos rezervate skaičiuojma šimtai gervių
Žuvinto biosferos rezervate skaičiuojma šimtai gervių

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt