Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas „Sava Roma“ G.Verdi: Turėkite pasaulį, jei Italiją galiu pasilikti aš

Šaltinis: 15min
0
A A

Ar kada nors esate susimastę kodėl vienas ar kitas dalykas jus taip traukia ir nėra tam jokio logiško pagrindo? Pavyzdžiui kai žmogus sugalvoja tapti lakūnu ir sako jog tai buvo...

Ar kada nors esate susimastę kodėl vienas ar kitas dalykas jus taip traukia ir nėra tam jokio logiško pagrindo? Pavyzdžiui kai žmogus sugalvoja tapti lakūnu ir sako jog tai buvo jo gyvenimo pašaukimas arba net tada kai žmogaus paklausi kodėl tavo mėgstamiausia spalva yra juoda, juk ji tokia pesimistiška ir tamsi? Žmogus turbūt atsakytu na nežinau patinka ir viskas, juk ji nebūtinai pesimismo spalva tačiau ir elegancijos ar amžinybės spalva. Keista, bet tuo pat metu ir taip elementaru. Taip man atsitiko su italų kalba, kuomet netikėtai užklydau į vieną tokią kalbos paskaitą. Sunku patikėti, tačiau pirma turėjau susipažinti šiek tiek su nuostabia kalba, kad galėčiau pamilti, Romą ir pačią Italiją ir pasijusti artima tokiam tolimam kraštui. Kodėl dabar daugiau nei prieš metus laiko pasirinkus mokytis italų kalbos kiekvienoje paskaitoje svajoju apie atostogas ten, nuoširdžiai sakau - nežinau. Tačiau aš jums papasakosiu kaip aš jaučiuosi sava ten kur dar niekada nesu kojos net įkėlusi.
Pirmiausia, tada kai suvokiau, jog pas mus knibždėte knibžda itališkos kultūros ir dvasios supratau,kad vien kalba neapsiribosiu ir imsiu tai ka galiu gauti čia ir dabar. Ir turbūt antras dalykas po kalbos kuom gali pasijusti artimas tai šaliai yra maistas. Vien pica, nekalbu apie tą kurią gali gauti Charlie, Čili pica ar dar kažkokioje kavinėje už kuponiukus, bet kalbu apie tai ką gali gauti iš nuostabių italų šefų Lietuvoje. Valgydama pizza pas Romano Kaune supranti tikrąjį jos skoni ir mažumėle pasiklysti, nes kartais pasirodo, jog palieki Lietuvą ir iškeliauji ten. Arba tada kai paragauji sphagetti carbonara supranti kodėl italai suvalgo maždaug 25 kg makaronų per metus ir nebesijuoki, kad jie Romoje turi tikrą Pastos muziejų. Nors artimiausia tai kultūrai jaučiuosi dėl savo "priklausomybės" kavai ir jos gėrimams. Ir ačiū dėstytojams, kurie įspėjo dėl Latte, nes turbūt sėdėdama Romos centre kavinukėje ir bandydama italams parodyti, kad aš čia "sava"  turbūt atrodysiu kaip dar viena vargšelė turistė užsisakiusi karšto pieno...

Kodėl man būtent Roma atrodo sava? Nes tai miestas, kuris yra nenuspėjamas lygiai toks pats kaip aš. Vieną dieną tas miestas gali atrodyti ramus, tylus, harmoningas, o kitą jau pilnas gyvybės, rėkiantis ir nenustygstantis vietoje. Tačiau Roma tai daugiau nei miestas tai savotiškas gyvenimo būdas kurį pasirenki, kaip ir aš pasirinkau savąjį. Niekada nežinai kokios rasės, tautybės, kokių polėkių žmonių ten sutiksi, tačiau visada žingsniuosi pirmyn taip tvirtai senai senai išgrystais takeliais nesvarbu kas dėsis aplinkui. Čia tarsi pati Roma nepaisydama bereikšmių smulkmenų tik auga, klesti ir gražėja. Taip vyksta tik todėl, kad atkreipimas į mažiausias ir reikšmingas detales tave įkvepia kurti, rėkti, šaukti, kartais tylėti ar verkti. Bet viskas tik dėl to kad tu augtum, mokytumeisi ir taptum geriausia "aš"  versija. Kaip Romoje vis dar stovintys architektūriniai renesanso šedevrai tvirtai užsiėmę savo vietas ir parodantys tikrąjį Romos veidą. Ir nesvarbu kiek kartų tave bandys kas nors sumenkinti ar bandys lygiuotis su tavimi tu vistiek stovėsi atkakliai ir ryžtingai. Tada tu būsi visiems kitiems pavyzdžiu, kurie tik susitaikę atkartos: visi keliai veda į Tave, nes niekas kitas taves neatstos. Tokia bandau būti ir aš.

Tik nepagalvokite, jog nežinau kas yra Trevi fontanas, Koliziejus, Ispanijos laiptai ar begalė kitų Romos grožybių. Jie žavūs ir labai jau kviečia susipažinti, tačiau pajusti, kad tie architektūriniai ir meno šedevrai yra savi galėsiu kuomet pati juos išvysiu savo akimis. Tikiu, kad su tokiais žmonijos palikimais reikia susipažinti juos palietus ir pajutus kokią istoriją jie saugo, o bent jau iki tol bandysiu pasisavinti viską ką galiu gauti čia Lietuvoje, kad nuvažiavus ten įtikinamai galėčiau pasakyti Roma, tu man esi sava!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt