Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas „Karjeros patarimas“: protingi mokosi iš svetimų klaidų

Dokumentų krūva
123rf.com nuotr. / Dokumentų krūva
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Kaip sakoma – protingas pasimoko iš svetimų klaidų, o kvailas ir iš savų ne visada padaro tinkamas išvadas. Todėl manau, kad svarbu bandyti. Visų didžiausių kompanijų vadovai ar...

Kaip sakoma – protingas pasimoko iš svetimų klaidų, o kvailas ir iš savų ne visada padaro tinkamas išvadas. Todėl manau, kad svarbu bandyti. Visų didžiausių kompanijų vadovai ar geriausi sportininkai turėjo šimtus nesėkmių, kol įgyvendino savo tikslą. Michaelas Jordanas yra pasakęs: „Per savo karjerą pramečiau daugiau nei 9000 metimų, pralaimėjau beveik 300 rungtynių, 26 kartus man patikėjo lemiamą metimą ir aš nepataikiau. Savo gyvenime klydau vėl ir vėl, ir vėl. Ir tai yra priežastis, kodėl man pasisekė.“ Tačiau legendinis krepšininkas nemetė visko, kai jam nepasisekė. Nepaisė nieko: nei traumų, nei nuovargio, nei noro mesti viską, kai buvo sunku.

Mokytis galima įvairiai: skaityti knygas, žiūrėti filmus, susitikti su įdomiais žmonėmis, bet svarbiausia neatidėlioti.

Kiekvieno gyvenimas prasideda nuo mokymosi. Mokomes valgyti, šliaužti, eiti, kalbėti, važiuoti dviračiu, rašyti, skaityti, skaičiuoti. Nei vieno dalyo niekas nemoka tik gimęs (nebent rėkti), todėl mes jų mokomes, nepaisant nėsėkmių, taip ir su visais kitais dalykais gali žiūrėti tūkstančius futbolo rungtynių, žinoti visas taktikas, tačiau jei kieme nebūsi spardęs kamuolio netapsi Ronaldo ar Messiu.

Kiekvienas žmogus turi investuoti, geriausia tai daryti į save. Nesvarbu ar tai knyga, paskaita, geras spektaklis, o gal net kelionė. Visur galima mokytis, patirti naujų pojūčių, gauti gerų emocijų, įkvėpimo. Pamatyta idėja užsienyje ar seniai lankytame gimtajame kaime gali nelemti likimą.  Net nuėjimas į  naktinį klubą gali tau padėti suprasti, ko tu tikrai nenori daryti gyvenime, suprasti tikras savo vertybes.

Nes tik vienetai nuo vaikystės randą savo kelią. Suranda mylimą užsiėmimą ar hobį. Atranda muzikos instrumentą ar sporto šaką, kuri jiems nėra darbas, o tik mylimas laiko leidimas, už kurį gali pragyventi ar net laimėti olimpinį medalį ar tarptautinę premiją. Taip ir su verslu, karjera, kiek savęs įdėsi, tiek turėsi, niekas nesako, kad pirmas bandymas bus pats geriausias, tačiau iš kiekvieno savo kluptelėjimo reikia paimti tik naudingas pamokas. Tada kiekvienas bandymas leis eiti tik toliau, kol JŪS tapsite kitų žmonių įkvėpimo šaltiniais, tačiau net ir tada nenustokite investuoti savo laiko ir pastangų. Toliau tobulinkimte save ir stebėkite aplinką, nes iš jos galima gauti kur kas daugiau patirčių nei patys esate patyręs, o jeigu išeis pasimokyti iš kitų, tai pavyks išvengti ir savųjų klaidų, kurios būna daug kartesnės. 

P.S. nepamirškite ir savęs, nes jeigu tapsite mašina, kuri tik miega, dirba ir valgo, darbas ar karjera gali atimti visą kitą gyvenimo džiaugsmą. Išmokite mėgauti smulkmenomis: kavos puodeliu, vaiko šypsena, kad ir nepažįstamo, saulėtu dangumi, draugo sėkme, mylimos komandos sėkme, nauju rašikliu, mėgstama daina, gera knyga ar serialu – bet kuo, kas priverčia lūpų kampučius pakilti. Tai tik pakraus jus ir padės kopti į savo Everestą, tik šis kitoks, nes į jį galima kopti visą gyvenimą.

Mėgaukites tuo, ką darote patys, o ne jūsų kaimynas, draugas ar Bradas Pittas

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt