TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas „Sava Roma“: savo vardo pažinimas

Savaitgalis Romoje: eitynės, protestai ir istorijos dvelksmas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Roma
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvienas ateidamas į šį pasaulį atsineša savo vardą. Atsinešiau ir aš savąjį – Roma. Nemėgau aš jo nuo vaikystės. Kodėl? Nežinau. Gal todėl, kad teko pažinti keliatą negražių,...

Kiekvienas ateidamas į šį pasaulį atsineša savo vardą. Atsinešiau ir aš savąjį – Roma. Nemėgau aš jo nuo vaikystės. Kodėl? Nežinau. Gal todėl, kad teko pažinti keliatą negražių, bjauraus charakterio Romų. Kad vadindavo ne Roma, bet Romė. Širdyje pykau, kodėl tėvai man davė tokį vardą. Su pavydu žiūrėdavau į mergaites, kurias pašaukdavo Ramutės ar Ramunės vardu. Didžiausia palaima būdavo, kai dėdienė mane pavadindavo Ramune. Buvau jauna ir tada man taip atrodė.

Vėliau jau būdama mama baldų parduotuvėje radau sekciją pavadintą – „Roma“. Juoda, grubi, neišvaizdi. Vos neapsiverkiau ir vėl susimąsčiusi uždaviau klausimą. Kodėl? Laimos vardu pavadintas saldainių fabrikas, Editos vardu – žurnalas, Nijolės – prabangus kailių salonas ir taip toliau. O mano vardu tik šis bjaurus dirbinys. Nekilo tuo metu minties, kad mano vardas toks pat kaip ir Italijos sostinė Roma.

Bėgant metams viskas stojo į savo vietas. Pradėjau netgi dižiuotis savo vardu, sakyti, kad jis didingas kaip Roma Italijoje. Dar vėliau pradėjau domėtis internete vardo reikšme, kilme.

Jau esu perkopusi penkiasdešimt. Susitaikiau su savo vardu. Ir labai esu dėkinga savo tėveliams, kad davė tokį gražų vardą. Jaučiuosi puikiai pašaukta Roma, o ne Ramute, Ramune. Esu solidi, tvirtai stovinti ant žemės.

Dalyvaukite konkurse ir jūs! Laimėkite kelionių agentūros „Novaturas“ įsteigtą kelionę į Italiją. Daugiau apie prizą ir konkurso sąlygas skaitykite čia.

Internete radusi apie paskelbtą konkursą „ Sava Roma “ nutariau parašyti ir aš. Visada gėrėjausi ir gėriuosi Italija, Roma, Venecija, šios šalies architektūra, gamta, maistu. Nuvažiuoti neteko. O labai norėčiau. Konkurso sąlygose prašoma parašyti motyvaciją, kodėl turėčiau ten nuvažiuoti. Man atrodo, kad žmogui turinčiam Italijos sostinės Romos vardą būtina ten nuvažiuoti. Juk žodžio Roma reikšmė kilusi iš lotyniško žodžio Romanus – „ iš Romos, Romos imperijos gyventoja “.

Jei nusišypsotų laimė laimėti šį konkursą, galėčiau sakyti: „Nepaprastiems žmonėms duotas ir nepaprastas vardas – Roma“. Roma – tai Italijos sostinė, Roma – tai mano vardas. ROMA buvo ROMOJ. Roma laimėjo konkursą „Sava Roma“. Iki pasimatymo Roma. Tikiuosi, kad ROMA taps SAVA.

Roma

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt