Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas „Sava Roma“: Sveiki atvykę į Italiją!

Savaitgalis Romoje: eitynės, protestai ir istorijos dvelksmas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Akimirka Romoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Italija – viena gražiausių Europos valstybių, išsiskirianti savo unikalia kultūra, papročiais, virtuve, architektūra ir daug kitų dalykų, kuriuos galėčiau vardinti ir vardinti.

Italija – viena gražiausių Europos valstybių, išsiskirianti savo unikalia kultūra, papročiais, virtuve, architektūra ir daug kitų dalykų, kuriuos galėčiau vardinti ir vardinti. Šis „batas“ Europos žemėlapyje atrodo neįprastai bei įdomiai, tačiau apsilankę jame, pamatome visai kitokią, begalo gražią, Italijos pusę. Aš pati Italijoje niekada nesu buvusi, tačiau pasakojimai ir nuotraukos, kuriose matau besimėgaujančius nuostabiais vaizdais žmones verčia mane pavydėti ir dar labiau trokšti ten apsilankyti. Italija visada mane traukė dėl savo kalbos. Jos skambesys tarsi muzika ausims, todėl bandžiau savarankiškai mokytis jos, tačiau, manau, kad nuvykusi į pačią Italiją šią kalbą suprasiu dar geriau, o grįžusi iš kelionės savo artimiesiems pasakyčiau: „ Io amo l'Italia!“

Pirmas dalykas, kuris šauna į galvą, kai išgirstu žodį Italija -  tai Roma. Apsilankymas joje tarsi leidžia tau pamatyti gabalėlį praeities. Tai ta pati žemė, kuria vaikščiojo garsusis ir nuožmusis Cezaris. O kaipgi be Romos pasididžiavimo, vieno iš septynių pasaulio stebuklų – Koliziejaus, kitaip vadinamo Flavijaus amfiteatru. Įžengus į jį, rodos, į aikštę  tuojau išbėgs gladiatoriai ir laukiniai gyvūnai, kurie dėl išlikimo ir garbės pralies savo arba priešininko kraują.

Kitas architektūros statinys, kurį norėčiau aplankyti yra Panteonas. Ši šventykla žavi išskirtine architektūra ir garsiuoju kupolu, po kuriuo stovint atrodo, kad susilieji su dieviškuoju pasauliu. Be abejo, ne mažesnis noras yra aplankyti žymųjį Trevi fontaną. Druskininkuose esantis muzikinis fontanas, aišku, yra žavingas, tačiau jis niekuomet neatstotų šio, sakyčiau, stebūklingo statinio, mat įmetus į jį monetą, teigiama, kad dar kadanors čia apsilankysi.

Laterano Šv. Jono bazilika – taip pat stebūklingas Romos pasididžiavimas. Tai visų pasaulio bažnyčių motina, aukščiausia Romos katalikų bažnyčia. Ši vieta yra stebūklinga ir dėl „Šventųjų laiptų“, kuriais, pagal Šventąjį raštą, Jėzus lipo pas Poncijų Pilotą. Ši bazilika, nors per tiek metų buvo sugriauta ir atstatyta, vis vien išliko ypatinga Romos lankytina vietą, kurią norėčiau pamatyti savo akimis ir savo kojomis pereiti per šventą grindinį.

Taigi Italija – mano svajonių šalis, kuria vis negaliu atsigėrėti, o noras aplankyti ją vis labiau auga. Ji tarsi šiltas, švelnus vasaros vėjelis, kurį norėtųsi jausti ištisus metus. Net jei ir nelaimėčiau šio konkurso, vis vien kažkada aplankyčiau šį nuostabų kraštą.

Emilija

Dalyvaukite konkurse ir jūs! Laimėkite kelionių agentūros „Novaturas“ įsteigtą kelionę į Italiją. Daugiau apie prizą ir konkurso sąlygas skaitykite čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt