Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas „Sava Roma“. Visi keliai veda į...

Vatikanas
„Scanpix“ nuotr. / Vatikanas
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

„Visi keliai veda į Romą“. Posakį žino visi. Banaliau būti negali. Nuvalkiotas visomis prasmėmis ir progomis. Tad , kodėl jo dar kartą nepavalkioti? Jei važiuotume iš Klaipėdos į...

„Visi keliai veda į Romą“. Posakį žino visi. Banaliau būti negali. Nuvalkiotas visomis prasmėmis ir progomis. Tad, kodėl jo dar kartą nepavalkiojus?

Jei važiuotume iš Klaipėdos į Kauną, prie IX forto pasuktume dešinėn... Toliau Lenkija, Čekija... Roma. Jei iš Panevėžio į Vilnių autostrada, toliau Varėna, Merkinė... Lenkija... Roma. Ir t.t.

Todėl ir reikia važiuoti į Romą. Tad keliai yra pirmas aspektas pasirinkti Romą.

Amžinasis miestas. Romos imperija. Įsiklausykit: miestas turi imperiją. Arba turėjo. Niekas kitas neturėjo. Pavyzdžiui „Niujorko imperija“ ar „Londono imperija“. Nežinau tokių. Tad reikia nuvažiuoti ir pamatyti tą didybę.

Romoje yra Vatikanas. Mažiausia pasaulio valstybė. Bet ypatingai svarbi. Mes gyvename virš 2000 metų po Kristaus gimimo. Roma yra svarbiausias bastionas, saugantis krikščionybę. Esu katalikas, šeima katalikiška, todėl noriu, tiesiog reikia pamatyti svarbiausią  katalikų šventovę. Tai šv. Petro bazilika. Manau kiekvienas katalikas vertas kelionės į Romą.

Iš senovės istorijos žinome, jog vilkė žindė Romulą ir Remą, Romos įkūrėją. Istorijos duomenys tikslūs- 753.04.21 prieš Kristų įkurta Roma. Šiemet per šv.Velykas Romos gimtadienis.

Roma įkurta ant septynių kalvų. Tiesiog noriu nuvažiuoti ir suskaičiuoti tas kalvas. Keliautojai ir piligrimai pasakoja, jog po Romą lengva ir malonu vaikščioti.

Romoje yra kelios didžiosios bazilikos. Niekur pasaulyje tiek jų nėra. Šv. Jono bazilika Laterane. Popiežių rezidencija šimtmečiais buvo Laterane.  Konstantinas 312 metais užtikrina krikščionybės laisvę. Jo bažnyčia buvo Laterano bazilikos vietoje. Didžioji šv. Marijos bazilika. Šv. Pauliaus bazilika. Tam , kad sustiprėtų tikėjimas, kad bazilikų nesumaišyti, reikia atvažiuoti ir jas apžiūrėti.

Romos forumas, tai tiesiog antikos koncentratas miesto centre. Šventyklų, arkų, bazilikų griuvėsiai mane traukia magiškai. Norėtųsi čia grožėtis ir fotografuoti.
Tibras ar Tevere, kaip jį vadina italai. Svarbiausia miesto upė. Upėje yra sala, daug tiltų, už upės šv. Marijos Trastevere bažnyčia. Žinau, kad Romos ruoniai organizuoja maudynes upėje šaltu metų laiku. Aš irgi maudausi žiemą ežere. Tad norėčiau Tibre išsimaudyti bet kuriuo metų laiku.

Koliziejus iš viso kaitina vaizduotę. Taip gerai išsilaikęs garsiausias antikos pastatas. Čia kovėsi gladiatoriai. Čia virė kovos. Cirkas. Pasirodymai. Aistros. Jį tiesiog reikia pamatyti.

KONKURSO SĄLYGOS IR TAISYKLĖS

Konstantino arka, paminklas krikščionybės triumfui. Tai mūsų visų pradžia.
Šv.Angelo pilis perstatyta iš Adriano mauzoliejaus. Ji didingai stovi ant Tiberio kranto. Į jį atsiremia upės tiltas. Čia vykstama paprastai į Vatikaną. Pilis yra ir imperatorių kapavietė, buvo reprezentacinis popiežių pastatas, buvo ir kalėjimas. Rekomenduojama pamatyti.

Vatikanas. Naujasis, 1 metus einantis Popiežius iš Argentinos gyvas, energingas ir neatitrūkęs nuo paprasto žmogaus. Plauna kojas vargšams kaip Kristus. Norėtųsi audiencijos salėje pamatyti popiežių.

Aplink Romą yra kalnai, kur daug geriamojo vandens. Mano žiniomis visuose fontanuose atvestas geriamas vanduo. Norėčiau tiesiog jo atsigerti, o jei vasara- dar ant galvos užsipilti.

Noriu pamatyti didžiausias Karakalos termas, nes pirtys labai svarbi romėnų gyvenimo dalis. Apijaus kelias , išlikęs beveik 2 tūkstančius metų. Norisi pamatyti antikos inžinierių genijų produktą.

Katakombose krikščionys slėpėsi, gyveno, mirdavo. Tai miestas po žeme, noriu tai pamatyti. Nufotografuoti ko gero nepavyks. Tokie tikėjimo paminklai yra retenybė.

Noriu pamatyti Siksto koplyčią ir Vatikano muziejų. Mikelandželo šedevras pasaulinės reikšmės, muziejaus turtingumas irgi.

Panteonas- antikos architektų stebuklas. Milžiniškas kupolas su anga viršuje. Noriu pamatyti, ar jis dar stovi. Viduje palaidotas Rafaelis. Pastatytas prieš mūsų erą.
Noriu pamatyti Navonos aikštę, Trevi fontaną, Ispanijos aikštę. Tai tiesiog filmų dekoracijos, turistų traukos centrai, fontanai, kavinės...

Paprasčiausiai noriu išgerti tikros itališkos espresso arba ristreto kavos. Suvalgyti neįmantrią picą, ant kurios šviežiai spausti pomidorai.

Gal tie norai per dideli. Bet juk reikia svajoti. Sako, svajonės pildosi.
Net pamiršau, dar noriu Venecijos aikštėje pamatyti tautos altorių, simbolį suvienytai Italijai. Manau, tai gražu, didinga, šviesu.

Mielai apžiūrėčiau kvadratinį Koliziejų, fašistinio laikotarpio palikimą. „Nežinantys istorijos žmonės lieka vaikais“. Nenoriu būti vaiku, bet pamatyti ir ne taip garbingo praeities eksponatą.

Dar būtų gerai pamatyti Cestijaus piramidę. Piramidėse būna teigiama energija, įdomi forma. O pavadinimas primena mano žmonos pseudonimą „Cesius“.

Vladas Greičius

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt