Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas „Sava Roma“ : visi keliai veda į Romą!

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Taip, visi keliai veda į Romą! Kas nėra ,,žalias„ istorijoje, supras kodėl gyvuoja toks posakis, na, o primiršusiems, noriu priminti, kad Romos imperija buvo viena galingiausių...

Taip, visi keliai veda į Romą! Kas nėra ,,žalias„ istorijoje, supras kodėl gyvuoja toks posakis, na, o primiršusiems, noriu priminti, kad Romos imperija buvo viena galingiausių ir įtakingiausių imperijų pasaulyje. Kur vanduo – ten ir gyvybė. Roma, ne išimtis. Imperijos sostinė, turėjusi įtakos visos Europos raidai, kūrėsi prie nedidelio Trevi upelio, atitekančio iš kalnų.

Kodėl noriu aplankyti šį miestą? Vieno ir trumpo atsakymo nėra. Šis miestas traukia tiek istoriniu, tiek religiniu, tiek kulinariniu paveldu. Nuo mano tėvelių kelionės į Romą jau praėjo dveji metai, bet vis prisimindami įdomesnių detalių apie šį miestą jie su malonia šypsena ir svajingu ilgesiu man apie jį tebepasakoja. Visi jų išgirsti kelionės fragmentai man paliko neapsakomą įspūdį. O parvežtos kelios, didingų Romos bažnyčių, imperatorių rūmų nuotraukos ir malonios lauktuvės, traukte traukė į Italijos sostinę viską pamatyti pačiai. Deja, tokia kelionė reikalauja nemažai finansinių išlaidų, todėl man galimybės aplankyti šalį atsiras tik tada, kai turėsiu savo uždirbtų pinigų.

Dalyvaukite konkurse ir jūs! Laimėkite kelionių agentūros „Novaturas“ įsteigtą kelionę į Italiją. Daugiau apie prizą ir konkurso sąlygas skaitykite čia.

Ką norėčiau aplankyti Romoje? Turbūt viską! Žinoma, to padaryti tiesiog neįmanoma, todėl pirmąkart atvykus, pasitenkinčiau lankomiausiais objektais. Pirmąkart – todėl, nes tikiu legenda apie Trevi fontaną ir monetos įmetimą į jį, užtat žinau – bus ir antras ir galbūt net trečias kartas! Be abejo, Romos Koliziejus, tai tas objektas, kurį aplankyčiau pirmiausiai, nes jis labiausiai įstrigęs iš filmų apie gladiatorių kovas ir garsiai riaumojančius tigrus. Taip pat savo įspūdingumu nenusileidžianti Šventojo Petro bazilika būtų mano vienas iš kelionės tikslų. Ir žinoma, Siksto koplyčia, kuri traukia įspūdingąja „Paskutiniojo teismo“ freska.

Kodėl Romą galiu laikyti sava? Todėl, nes augu katalikiškoje šeimoje, kuri puoselėja ir vertina krikščioniškąsias tradicijas. Pagrindinė priežastis aplankyti šį miestą  būtų dėl kultūrinio paveldo, nes Roma – tai vienintelis „miestas muziejus“ po atviru dangumi. Kiekvienas krikščionis privalėtų aplankyti ir Vatikaną – Europos krikščionių lopšį. Štai tokią aš įsivaizduoju Romą, kurios istorija ir didybė įkvėpia pasitikėjimo bei ryžto savimi, žengiant tolimesnio gyvenimo žingsnius.

Su šypsena,
Laura M.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt