Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meilės laiškas Italijai

Romos miesto detalės
Medeino Čijauskaitės nuotr. / Romos miesto detalės
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

„Tikiuosi čia dar sugrįžti, brangioji Roma“, – tyliai pasakiau sau ir iš visų jėgų mestelėjau laišką butelyje į Baltijos jūrą. Tik dabar suprantu, kad tai buvo pirmasis ir...

„Tikiuosi čia dar sugrįžti, brangioji Roma“, – tyliai pasakiau sau ir iš visų jėgų mestelėjau laišką butelyje į Baltijos jūrą.

Tik dabar suprantu, kad tai buvo pirmasis ir paskutinis mano laiškas su pačiomis atviriausiomis emocijomis, nuoširdžiausias žodžiais ir didžiule viltimi, kad šios nepaprastos kelionės niekada nepamiršiu, o kažkas, gal po keletos metų ar dešimtmečių ras šį butelį su laišku ir perskaitęs bus įkvėptas leistis į šią nepaprastą kelionę po kuo tikriausią meilės šalį – Italiją.

Nors esu tikra kelionių mėgėja, daugiau jokio miesto taip stipriai ir nepamilau. Gal žmonės ne tie, gal oras, o gal mano pačios blogas įprotis viską lyginti su nuostabaus vyno, architektūros ir šilto bendravimo šalimi, kuri mane užbūrė ir įtraukusi bei apsvaiginusi nebenorėjo paleisti.

Nors Italijoje praleidau vos keletą dienų šios kelionės turbūt niekada nepamiršiu. Romos miestas mane kuo rimčiausiai įtraukė ir privertė atsiminti mokykloje prasnaustas nuobodokas istorijos pamokas.

Per porą dienų aplankėme pagrindines miesto puošmenas. Susižavėjau jaukiomis itališkomis kavinukėmis bei siauromis gatvelėmis pripildytomis žmonių juoko bei itališkų melodijų, kurios persipynusios sudarė puikų derinį. Teko paragauti ir itališko maisto, makaronų bei picos, kurie, kaip ir visa Italija paliko tik teigiamą nuomonę.


Jaučiau kaip Italija po truputį užkariauja mano norą čia pasilikti visada, todėl nejausdama ėmiau dairytis į mažus namukus ir svajoti apie savo gyvenimą dar visai nesenai nepažintame mieste, kurį pamilau vos per porą dienų.

Su draugu prisėdę prie Trevi fontanų panorėjome sustabdyti laiką ir pasimėgauti akimirkos grožiu. Trevi fone galėjai matyti šiltai bendraujančius žmones, kurie besimėgaudami vieni kitų draugija vaišinasi itališkais ledais, o įsistebeilijusi į vieną kažko besinervinantį ir susijaudinusį italą, kuris netikėtai priklaupė ant vieno kelio ir taip romantiškai pasipiršo savo draugei, negalėjau sulaikyti nuostabos. Štai tokią Italiją aš ir pamilau – unikalią, savą, romantišką bei nenuspėjamą.

Tai nepaprasta šalis, su nepaprasta kultūra, architektūra ir ore kvepiančia senove, kuri užburia savo magija. Tikiuosi šią šalį aplankyti dar kartą ir galbūt parašyti dar vieną laišką butelyje... Arrivederci!

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt