Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 25d. 06:42

Paskelbta iniciatyva Pylimo gatvės kiaušinio skulptūrai atnaujinti

Du jauni vilniečiai inicijuoja skverelyje taip Pylimo, Šv. Stepono ir Raugyklos gatvių esančios skulptūros atnaujinimo darbus. Planuojama, kad su jaunųjų menininkų pagalba kiauš...

Du jauni vilniečiai inicijuoja skverelyje taip Pylimo, Šv. Stepono ir Raugyklos gatvių esančios skulptūros atnaujinimo darbus. Planuojama, kad su jaunųjų menininkų pagalba kiaušinis pasidarys ryškia, jaunatviška, šiuolaikine šio rajono puošmena.

Dar 2002 metais pastatytai kiaušinio formos skulptūrai, turėjusiai simbolizuoti Šv. Stepono gatvės atgimimą, šiandien pačiai reikia pagalbos. 2007 metais paskutinį kartą atnaujinta skulptūra baigia išblukti ir ištrupėti.

Pasak idėjos autorių mintis atnaujinti skulptūrą kilo pradėjus galvoti, kaip paprastas Vilniaus miesto gyventojas galėtų prisidėti prie Vilniaus miesto veido kūrimo. “Matant privačių asmenų inicijuotas Vilniaus miesto gražinimo iniciatyvas pagalvojome, kaip mes galime įnešti daugiau meno, jaunatviškumo ir progresyvumo į Vilniaus gatves. Kiekvieną kartą praėjus pro skultpūrą, jos būklė vertė susimąstyti, ar ilgai išsilaikys ši miesto kvartalą puošusi skulptūra.

Pagalvoję, kad mažiau turime tikėtis iš kitų ir daugiau daryti patys, nusprendėme patys inicijuoti skulptūros "modernizavimo" darbus. Kreipėmės į savivaldybę, mūsų nuostabai, gavome didelį palaikymą, už kurį esame labai dėkingi. Paskelbę konkursą, pamatėme didelį susidomėjimą jaunimo tarpe, dabar liko tik surasti lėšų (šypsosi)”.

Įgyvendindami savo idėją, iniciatoriai sukūrė projektą “EGG'zistuok” bei paskelbė kiaušinio skulptūros idėjų konkursą. Jauni miesto menininkai bei visi turintys idėjų ir norintys jas įgyvendinti yra kviečiami pateikti savo idėjas ir tokiu būdu palikti savo antspaudą Vilniaus miesto paveiksle. Idėjų konkursas vyks iki balandžio vidurio, vėliau esant palankiems orams prasidės ir patys skulptūros atnaujinimo darbai.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/EGGzistuok

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Temos: 1 Kiaušiniai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt