TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas „Sava Roma“: noriu nudžiuginti mylimąją

Kernavė
Kernavė
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

   Sveiki,    Mano vardas Tomas, man 24-eri metai. Trumpai papasakosiu apie save ir negaišdamas jūsų brangaus laiko stengsiuosi parašyti kuo konkretesnį motyvacinį laišką. Taigi...

   Sveiki,

   Mano vardas Tomas, man 24-eri metai. Trumpai papasakosiu apie save ir negaišdamas jūsų brangaus laiko stengsiuosi parašyti kuo konkretesnį motyvacinį laišką. Taigi esu iš Klaipėdos, pagal specialybę esu statybos inžinierius, bet baigęs mokslus, kaip tikras patriotas nusprendžiau atiduoti duoklę keturiems metams Tėvynei, tad tarnauju Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione. Duomiuosi istorija, pastatų architektūrą, mėgstu sportą ir žinoma keliones. Taip pat turiu nuostabią širdies draugę, kuri yra mano vienintelė - Živilė.

   Taigi pamatęs jūsų skelbiamą konkursą ,,Sava Roma", iš karto pagalvojau, kad būtų nuostabi dovana savo mylimajai Vienerių metų draugystės proga, kuri bus Š.m. birželio 22 d. Tai būtų antra kelionė po keliones į Liepają (Latvija), kuri buvo netikėtai sugalvota, kaip ir mano pasiūlymas draugauti 2013 m. birželio 22 d. Smiltynėje prie jūros kranto. Tą vakarą ir išvažiavome atšvęsti draugystes pradžią į Liepają.

   Kodėl Roma, o ne kitas miestas, todėl, kad šiuo miestu ne tik miestu bet ir šalimi, jau susidomėjęs buvau vaikystėje, kai pamačiau filmą ,,Spartakas". Tai pirmiausia sudomino Koliziejus, kuriame vykdavo glatiatorių kovos. Kur stipriausi kariai buvo ruošiami Romos Imperijoje. Juk vaikystė be karinių kiemo žaidimų neapseita, norėjosi būti stipriausiam kaip Spartakas. Dar vaikystėje atsimenu, kai per istorijos pamoką sakydavo mokytoja: ,,Visi keliai veda į Romą". Taip pat sakydavo, kad yra likę pėdsakų, kad ir Mūsų gintaras buvo nukeliavęs iki Imperijos. Laikui einant įstojau į statybos inžineriją, kur dar giliau turėjau galimybę pažinti Romą ir iš architektūrines puses. Tai ir susipažinau su racionalią ir saikingą renesansinę architektūrą. Studijuojant įsimintiniausia buvo renesanso architektūros stiliuje, kad arkos statytos taisyklingo apskritimo formos, proporcingos ir erdvios. Taip pat tokios pat formos kupolai kylantis į aukštį. Fasadai puošti antikinėmis kolonomis, bet dažniau matyti ornamentuotais piliastrais. Ornamentais puošta viskas, kas tik įmanoma. Šalia antikinių puošybos elementų sukurta daug naujų: augaliniai ornamentai, fantastiniai padarai, kaukės, paukščiai ir vaisiai. Tai mane žavi ir norėtusi pamatyti ne tik iš paveikslelių, bet ir gyvai. Pamatyti norėtusi tokius pastatus kaip Venecijoje biblioteką, Romos Šv. Petro baziliką, Šv. Petro koplyčią Romoje, Santa Marija del Fiorė katedrą Florencijoje, tai mano vieni žaviausi statyniai statyti renesanso stiliumi. Manau pamatyčiau ir daugiau nuostabių statynių, juk Italijoje atsirado renesansas. Kur Italija išugdė daugybę garsių architektų, daug prisidėjusių prie renesanso suklestėjimo. Tai kaip Leonardas da Vinči, Donatas Bramantė, Mikelandželas Buonarotis, Mikelonas di Bartolomėjas, Andrejus Paladijus ir žinoma kiti.

   Italija ne tik renesansiniu stiliumi mane žavi, bet ir dar labiau pritraukia senovės Romos architektūra. Kurios bruožai kaip arkos - romėnų galybės simbolis. Neatsitiktinai romėnų architektūroje pasirodė triumfo arkos, monumentalūs vartai, kurie buvo statomi karvedžių nugalėtojų garbei. Ir tikrai norėtusi pamatyti Konstantino triumfo arką Romoje. Taip pat iš senovės Romos stiliaus sudominė yra akvedukai - dirbtinis kanalas vandeniui tiekti. Jų yra Ispanijoje, Prancūzijoje ir žinoma Italijoje, tai Sogovijos akvedukas. Ir, žinoma, labiausiai mano dėmesio sulaukęs, dar vaikystėje, tai amfitetras, kuriame vienu metu tilpdavo  50 tūkstančių žiūrovų - Koliziejus. Koliziejų trokšta pamatyti ir mano mylimoji, juk ji studijuoja režisūrą, o mano manymu, kievienas meno žmogus privalo pamatyti koliziejų. Kuris pastatytas iš tufo, skiautinės galerijos – iš plytų ir betono. Išorėje pirmą aukštą juosia toskaninio, antrąjį – jonėninio, trečią korintinio orderio puskolonių, piliastrų ir skliautų arkados. Beveik akliną ketvirtojo aukšto sieną puošia korintinio orderio piliastrai. Ne veltui  didžiausias amfitetras pastatytas romėnų.

   Bet tikras meno šedevras tikrai ne tik mano akimis, bet ir kitų, tai Romos Panteono Šventykla. Turbūt svarbiausias Panteono architektūroje yra 44 m skersmens pusrutulio formos kupolas iš monolitinio betono su 9 metrų skersmens atvira anga viršuje. Netgi sienų storis  6 metrai. Kas nenorėtu pamatyti tai savo akimis?

   Labai ši kelione reikalinga ne tik man, bet ir mano mylimajai Živilei. Ne tik todėl, kad aš ją noriu nustebinti vienerių metų draugystes proga, bet ir todėl, kad jai šie metai yra labai sunkūs. Šiais metais turės apginti diplominį darbą, kuris išvargina žmogų ir daug streso suteikia. Bet ir netekus savo geriausios draugęs, kuri šiandiena buvo išlidėta amžinajai kelionei. Aš norėčiau jei suteikti šią dovaną kuo greičiau, kad ji galėtų atsistoti ant kojų ir vėl galėtu pilnai žingsniuoti link savo gyvenimo tikslų.

   Keletas nuotraukų iš Mūsų gražios draugystes...

   Ačiū jums, kad suteikiate žmonėms galimybių :)

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Akvedukas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt