Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sava Roma: ledų skonio atostogos

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Koliziejus. Daugumai tikriausiai pirmasis į galvą šaunantis vaizdas išgirdus žodį Roma. Vieni iš mūsų Koliziejų matėme draugų atsiųstuose atvirukuose iš kelionės Italijoje, kiti...

Koliziejus. Daugumai tikriausiai pirmasis į galvą šaunantis vaizdas išgirdus žodį Roma. Vieni iš mūsų Koliziejų matėme draugų atsiųstuose atvirukuose iš kelionės Italijoje, kiti jį tikrai matėte  istorijos vadovėlyje, treti galbūt žvalgydamiesi kelionės vasaros atostogoms.

Laimei, mums Koliziejų jau teko pamatyti savo akimis, tačiau šįkart ne apie šį Romos simbolį, o apie tai, kad Koliziejus toli gražu nėra visa Roma.

Norint papasakoti apie Romą, apie savą Romą, labai sunku apsispręsti, nuo ko reikėtų pradėti. Bet tikriausiai pirmas į galvą ateinantis vaizdinys: ankstyvas saulėtas rytas ir siaura takeliu žemyn vedanti gatvelė akmeniniu grindiniu, pakėlus galvą stebinanti žaliais kauburėliais kyšančiais iš balkonų. Klajonės tokiomis, iš pirmo žvilgsnio vienodomis, tačiau kiekvieną akimirką stebinančiomis gatvelėmis, priverčia sustoti ir pasidžiaugti visu tuo, ką matai, užuodi, jauti: kavos ir šviežių bandelių kvapais, rytinėmis itališkomis melodijomis ar išskirtiniais gebėjimais priparkuoti automobilė neįmanomai mažame tarpelyje...

Tiesa, naktinė Roma stebina ir žavi ne ką mažiau už dienomis saulės nutviekstas Romos gatve. Su žemėlapiu rankoje nuklydus į atokesnę, ne taip dažnai turistų lankoma miesto dalį ir einant neryškiai gatvės žibinto apšviesta gatvele pastebime atviras parko duris ir nesvetingą tamsą, sklindančią iš jų. Tačiau geriau įsižiūrėjus, tolumoje matyti keli žibintai, kurie visgi suvilioja žengti į tirštą cikadų garsais nuspalvintą tamsą.
Šio noro nesumažina, net ir tai, jog gali likti užrakinti parke visai nakčiai, apie ką perspėja lentelė šalia vartų,  kurioje aiškiai parašyta, jog parkas jau turėtų būti uždarytas.

Po kelių atsargių žingsnių akims apsipratus su tamsa atsiveria nuostabus sodas, taip - sodas, na ne tas lietuviškas obuolių sodas, o ... tikras mandarinmedžių sodas. Tas nuostabus kvapas, primenantis Kalėdas, mandarinai, tiesa dar ne, kaip įprastai, oranžinės, bet kol kas sodriai žalios spalvos. Pirminį nusivylimą, kad jų dar negalime paragauti nuveja mintis, jog iki Kalėdų dar keli mėnesiai tad iki švenčių  jie tikrai sunoks :)

Pasimėgavus mandarinų kvapu ir perėjus jų sodą atsiveria ... nuostabi naktinės Romos panorama. Tobulas vaizdas nuo vienos iš Romos kalvų užgniaužia kvapą. Ne retam turistui į galvą šaunančią mintį viską "apžiūrėti" per fotoobjektyvą sužlugdo raudona mirksinti baterijos lemputė. Kas belieka, tiesiog atsipalaiduoti ir miestu gerėtis savo akimis. Pirmiausia žvilgsnis susiranda Šv. Petro bazilikos bokštą, toliau akis užkliūna už aukštai iškilusių Viktoro Emanuelio rūmų. Norisi įsižiūrėti į kiekvieną ryškiau apšviestą statinį ir įrėžti jį į atmintį, pajausti akimirką. Žvilgsnis cikadų gaubiamoje nakties tyloje glosto kiekvieną miesto dalelę, taip kaip vyras pirštais liečia savo mylimą moterį...

Dar daugybė nuostabių akimirkų rado vietą prisiminimų albume, kurias labai gerą išsitraukti darganoto rudens ar speiguotos žiemos vakarais, kai gali prisiminti ir žinoti, kur visada bus gera sugrįžti... Juk Roma dar tik pradėta atrasti, išnaršyta dar tik mažytė dalelė jos gatvelių, paskanauta dar tik keliuose restoranėliuose, paragauta dar ne visų ledų rūšių, dar tik pradėta susipažinti su romiečiu gyvenimu, išgirstos dar tik kelios dainos, pasimėgauta dar tik keliais vakarais... Tad grįžti norime ne tik mes, bet nuvažiuoti privalai ir Tu, užtikriname, jog Roma yra miestas, kuriame kiekvienas gali rasti, tai ko trokšta jo širdis, tai,  ko jis ieško.

 

Edita ir Viktorija


 

Komentarai
Temos Atostogos, Roma
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt