Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 18d. 23:09

Konkursas „Sava Roma“ – neskubėti ir mėgautis

Savo motyvacinį laišką pradėsiu su nuoširdžiu gailesčiu visiems tiems, kurie jau susirgo šia liga ir tiems, kurie ja dar susirgs. Pasveikti nuo šios ligos – ypatingai sunku. Liga...

Savo motyvacinį laišką pradėsiu su nuoširdžiu gailesčiu visiems tiems, kurie jau susirgo šia liga ir tiems, kurie ja dar susirgs. Pasveikti nuo šios ligos – ypatingai sunku. Liga užsikrečiama, kai suteiki žmogui galimybę kurį laiką praleisti Romoje. Liga stipriausiai smogia tiems, kurie į Romą atvyksta vėlyvą rudenį ar net žiemą, kai kiek atvėsta oras, kai sumažėja turistų grupių, kai nesistumdydamas alkūnėmis gali užlipti piazza di Spagna laiptais ir nuo ten esančios apžvalgos aikštelės gali stebėti pulsuojantį Romos gyvenimą.

Ant piazza di Spagna laiptų visuomet prisėdę daugybė žmonių. Laiptai apskritai Italijoje yra itin svarbi komunikavimo vieta – daugybė miesto svečių, studentų, draugų kompanijų ar tuoj tokiais tapsiančių žmonių prisėda ant akmeninių saulės įšildytų pakopų ir taip nejučia įsilieja į nenutrūkstamą pasakojimų virtinę. Kokių žmonių tik nesutiksi ir ko tik neišgirsi valandėlei prisėdęs ant laiptų - atsiranda atviraširdžių, siekiančių supažindinti su itališko bendravimo subtilybėmis ir meno mylėtojų pasirengusių atkartoti Botičelio „Veneros gimimą“, prieis ir skėčių pardavinėjai, tiksliau už orų prognozes, perspėjantys apie artėjantį lietų, gražuolis Džiovanis bandys pakviesti kartu išgerti kavos, o elegantiškų italių būrelis iš jo pradės garsiai juoktis ir lieps saldžialiežuviui bėgti tolyn, dar gal prieis ir kokia būrėja ar aiškiaregė, teigianti, jog gali iš delnų papasakoti apie tavo gyvenimą, dar bus ir amerikiečių studentų, japonų turistų ir dar daug žmonių, kurių istorijos bus pasakojamos ant laiptų. Čia svarbu išmokti klausytis visų Romos garsų, tampančių užburiančiomis istorijomis.

Geriausiai Romą pajunti, kai gali joje nebeskubėti, kai esi ten nebe pirmą kartą, kai jau aplankei Koliziejų, primėtei monetų į Trevį fontaną, nufotografavai šveicarą sargybinį Vatikane ir dabar gali neskubėdamas sau vaikščioti senamiesčio gatvėmis ir šnekučiuotis, išgerti espresso ir toliau mėgautis vaizdų, kvapų ir garsų chaosu bei harmonija. Kaip gera, kad Romoje retai kada būna per šalta ir kiaurą sezoną nešalant rankoms lauke galima valgyti ledus, o solidaus amžiaus vyrai gatvėse gali žaisti šachmatais.

Ir taip nejučiomis, su kiekvienu nueitu žingsniu Romoje, minėtoji liga vis labiau reiškiasi, kerojasi po visą tavo kūną, įsiveržia į širdį, smegenis ir tuomet šiek tiek prarandi savikontrolę. Tave po truputį pradeda valdyti šis miestas su savomis taisyklėmis, kurias turi perprasti, prie jų prisitaikyti ir niekada ant jų nepykti. Nes kai pyksti pats ir miestas pyksta ant tavęs. Reikia įsilieti, pajusti ir leistis sau mėgautis tuo nenupasakojimu ritmu.

Į Romą reikia nuvykti ne vieną kartą, kad atlikęs turistines prievoles, vėliau galėtumei iš tiesų mėgautis tuo, ką šis miestas savyje slepia, kad galėtum leisti sau pasiklysti, o kelio ieškoti ne žemėlapyje, o orientuotis pagal Madonelas – Madonos paveikslėlius ant namų sienų.

Į Roma reikia sugrįžti ne kartą, kad galėtum be baimės antrą nakties miesto centrinėse gatvėse įsilieti į  penktadieninius socializavimosi vakarus, o po to ramiai ir neskubant jau švintant pareiti namo, lydimam šviežiai iškeptų cornetti kvapo.

Nes Romoje svarbiausia mėgautis. Svarbu leisti savo kūnui, dvasiai, protui, akims, visiems kūno pojūčiams atsikvėpti, stebėtis, grožėtis ir niekur neskubant leisti sau mėgautis amžinąja Roma. O tai padarius žinai, kad ir kiek kartų grįši iš Romos, vis tiek kažkokiais nepaaiškinamais būdais vėl ten atsirasi. Ši liga tavęs taip lengvai nepaleis. Ir net jei kartais norėsis pabėgti iš Romos, ji iš tavęs jau niekada nepabėgs.

Viktorija

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt