Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės dienos minėjimo Kruonio miške akimirkos (konkursui „Ar tu tikrai myli Lietuvą?“)

Šaltinis: 15min
0
A A

Kruonio miške 1946 m. vasario 15 d. vakarop Didžiosios Kovos apygardos trys partizanai persikėlė per Nemuną į Darsūniškį vykdydami užduotį – iškelti Kruonyje Lietuvos trispalvę. ...

Kruonio miške 1946 m. vasario 15 d. vakarop Didžiosios Kovos apygardos trys partizanai persikėlė per Nemuną į Darsūniškį vykdydami užduotį – iškelti Kruonyje Lietuvos trispalvę. Partizanai papuolė į pasalą. Du žuvo, trečias, nenorėdamas patekti gyvas į priešų rankas, nusišovė. Išniekinti palaikai užkasti Gojaus miške šalio Kruonio. Čia naktimis ilgus metus buvo užkasami nukankinti ir žuvę Lietuvos rezistentai.

Kiekvienais metais Kruonio Švč. M. Marijos, Angelų Karalienės bažnyčioje vasario 16-osios proga aukojamos šv. Mišios už žuvusius kovotojus. Po mišių visi minėjimo dalyviai žygiuoja į miško gilumą, kur yra pastatyti mediniai kryžiai žuvusiems partizanams atminti. Einant takeliu būna surengtas susišaudymo vaidinimas, takelis apdėliotas žvakutėmis, o kas tam tikrą atstumą sukurti didžiuliai laužai, prie kurių stovi įvairių organizacijų atstovai ir dainuoja patriotines, liaudiškas dainas. Prie atminimo kryžiaus yra giedama Tautiška giesmė ir keliama Lietuvos trispalvė, sakomos kalbos, iššaunami trys šūviai. Ilgai šile skamba dainos apie partizanus, meilę Tėvynei.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt