Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vieno menininko istorija: Romoje pamesta širdis

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buon Giorno! Norėčiau papasakoti Jums savo istoriją. Esu jauna menininkė gyvenanti  Vilniuje. Lietuva- mano gimtasis kraštas. Viskas atrodo paprasta- gimęs tam tikroje valstybėje,...

Buon Giorno!

Norėčiau papasakoti Jums savo istoriją. Esu jauna menininkė gyvenanti  Vilniuje. Lietuva- mano gimtasis kraštas. Viskas atrodo paprasta- gimęs tam tikroje valstybėje, esi jos pilietis, o širdis amžinai priklauso žemei, kurioje tu gimei. Tačiau Ponia Fortūna mėgsta krėsti išdaigas, ir jos taikiniu tapau aš.

Šis konkursas- mano išsigelbėjimas, nes… nes mano širdis klaidžioja Italijos, o tiksliau-Romos- gatvėmis! Likimas neatsitiktinai įkalino mano širdį šiame meno mieste. Žinau romėniškąją lietuvių kilmės versiją, greičiausia tai ir padarė didžiausią įtaką mano gyvenimui.

Jau nuo pirmos minutės, kai pamačiau šį konkursą, nepraėjo ne dienos, kad valandų valandas neįsivaizduočiau save vaikščiojančią Romos forume tarp griuvėsių, kur galima pamatyti gerai išsilaikiusias triumfo arkas – Tito ir Septimijaus Severo. Iš istorijos pamokų įsiminiau ne tik forumą, kur kadaise virte virė gyvenimas, bet ir Koliziejų, kuris sapnuojasi man beveik kasnakt.

Grakštaus batelio formos šalis ypač turtinga savo istorija, kultūra bei meno klodais. Nuo sniegu padengtų viršukalnių iki saulėtosios Adrijos jūros, Italija sklidina magijos, istorinio paveldo bei dar neatrasto grožio. Italija - tai net ne šalis, tai sielų buveinė, palaiminta grožiu, meno dvasia ir kultūriniu savitumu. Visi žino, jog per amžių amžius Italija pagimdė begalo daug žinomų menininkų, ir kaip katalikams būtina bent kartą gyvenime nuvykti į Piligriminę kelionę į Šventąją žemę, taip ir aš privalau nuvykti į Romą- meno sostinę!

Kelionės- vienas iš būdų jausti, kad gyveni. Tačiau man kelionės ir yra kur kas daugiau. Po kiekvienos išvykos mano pasaulėžiūris ir asmenybė keičiasi, kaskart pasijuntu tarsi naujai gimusi. Keliaudama po nuostabiąją Barseloną, atmintyje išliko milijonai matytų vaizdų. Mačiau daugybę architektūros paminklų, meno kūrinių. Didelį įspūdį paliko fontanai, greičiausiai todėl ir nekantrauju išvysti žymiausią Romos fontaną- Fontana di Trevi, vaizduojantį Tritonus ir Neptūną, stovintį kriauklės formos vežime.

,,Visi keliai veda į Romą‘‘. Kur tik nenueičiau, mane visur lydi mintys apie Ją. Nors esu toli nuo romantiškosios Romos, šis miestas man yra labai artimas, tad drąsiai sakau, kad man yra savas. Aplankyti ši miestą man yra ne mažiau svarbiau negu tikram gurmanui suvalgyti tikrą picą itališkoje picerijoje, istorikui susipažinti su iškilios tautos ir valstybes istorija, patyrusiam menininkui aplankyti kuo daugiau meno muziejų, įskaitant Nacionalinį Parmos galeriją ir daugelį kitų.

Pasak legendos, visi, kurie atsigeria vandens iš Fontana di Trevi fontano ar įmeta į vandenį monetą, būtinai sugrįš į Romą. Tad mano tikslas- nuvykti į Romą, tradiciškai įmesti lietuviškąją monetą į fontaną ir su Jūsų pagalba sugauti savo širdį bei pradėti naują pažinimo etapą jauno meniniko gyvenime!

Con amore,
Karina K.
 

Komentarai
Temos Roma
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt