Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Filmo simboliais tapusių paršelių pasirodymas Emilio Vėlyvio juostos„Redirected“ pristatyme įsiutino gyvūnų mylėtojus

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Esu filmų mėgėja, lietuviškų – ypač, tačiau šiandien rytą likau netekusi amo. Žinau, kad LIetuvoje buvo sukamas Emilio Vėlyvio filmas „Redirected“, nusprendžiau pasižiūrėti filmo...

Esu filmų mėgėja, lietuviškų – ypač, tačiau šiandien rytą likau netekusi amo. Žinau, kad LIetuvoje buvo sukamas Emilio Vėlyvio filmas „Redirected“, nusprendžiau pasižiūrėti filmo pristatymą, jau mąsčiau, kad būtinai nueisiu į filmo peržiūrą, paremsiu kūrėjus, o nesisiųsiu piratinės versijos. Tačiau likau šokiruota, kur žiūri filmo kūrėjai, gyvūnų teisės ir visos kitos instancijos.

Šokiruota aktorių elgesio su juostoje „vaidinančiomis“ kiaulaitėmis. Esu gyvūnų mylėtoja, kaip ir daugelis, ir negaliu ramiai stebėti to. Gal tai jau tapo norma? Kankinti gyvūnus ir dar viešai tą demonstruoti. Video įrašė ties 0,29 sekunde puikiai matosi, kaip aktorius tąso ir tampo abi kiaulaites. Suprantu, kad filmas. Tačiau galbūt įmanoma buvo kažkaip žmoniškiau? Man asmeniškai toks vaizdas paliko traumą. Kaip ir žmonėms, buvusiems filmo pristatymo aikštelėje.

Įraše puikiai girdėjosi kažkokios moters balsas: „Jėzau...“. Gal kažkam kiaulė ir yra kiaulė, kaip bebūtų – gyvas padaras, kaip ir jūs visi, jūsų vaikai. Labai tikiuosi, kad gyvūnų gynimo organizacijos atsižvėlgs į nuomonę, pastebėjimą ar skundą – vadinkite kaip norite. O filmo kūrėjui norėčiau pasakyti tik tiek – jeigu manote, kad holivudiškas filmų gaminimo stilius ir grubaus elgesio manieros filmavimo metu jums pridės pliusų ir pagarbos – klystat. Praradote vieną žiūrovą.

Anksčiau nesiskundė

Ikrauk.lt susisiekė su Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos asociacijos vadove Brigita Kymanaite ir paprašė pakomentuoti situaciją. Organizacija skelbiasi kovojanti už gyvūnų teises, o skaitytojos aprašytu atveju galimai pažeidžiamos dvi iš organizacijos išvardintų - teisė nepatirti skausmo ir teisė į patogumą.

B.Kymanaitė patikino redakciją, jog filmo kūrėjai turėjo gauti Valstybinės veterinarijos tarnybos leidimą naudoti paršelius savo filme, idant jų pasirodymas ekrane būtų „legalus“. Kalbėdama apie galimus paršelių teisių pažeidimus moteris patikino, jog situacija - itin slidi.

„Sunku vertinti, įrodyti, kad paršeliai patyrė skausmą. Galima mėginti spėti, tačiau visa tai tėra teoriška. Norint nubausti už galimus pažeidimus reikia turėti įrodymų. Paršelius turėtų apžiūrėti gyvūnų elgesio specialistai, konstatuoti, kad jiems padaryta žala - jie susigūžę, išsigandę, kitaip pažeisti. Lietuvoje tokių specialistų nėra, todėl belieka teorinis teigimas“, - kalbėjo vadovė.

B.Kymantaitė pabrėžia, jog svarbu išsiaiškinti ir aplinką, kurioje paršeliai auginti - gal jie nuo gimimo augo namuose, buvo prijaukinti.

Moteriai kyla klausimas, ar tik nebūtų galima filme išsiversti be jo simboliu tapusių paršelių. „Įdomu, ar išvis ten jų reikia. Mūsų organizacija vienareikšmiškai pasisako prieš tokį elgesį su gyvūnais - manome, kad galima apsieiti ir be to“, - patikino B.Kymanaitė.

Anot vadovės, dėl šio filmo organizacija skundų sulaukusi dar nėra, tad ikrauk.lt skaitytojos pareiškimas - pirmas toks atgarsis, žinomas organizacijai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt