TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Istorijos valstybiniame egzamine – žemėlapis iš fantastikos srities

Alternatyvi Europa NEC'o akimis
Alternatyvi Europa NEC'o akimis
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Esu dvyliktokas. Kaip ir tūkstančiai mano kolegų laikiau istorijos valstybinį egzaminą. Padaręs visas užduotis (taip, ir tas su architektūros stiliais), nusprendžiau...

Esu dvyliktokas. Kaip ir tūkstančiai mano kolegų laikiau istorijos valstybinį egzaminą. Padaręs visas užduotis (taip, ir tas su architektūros stiliais), nusprendžiau pasitikrinti testą. Turėdamas laiko įsižiūrėjau į 11 testo užduotį su žemėlapiu. Taip, ten Vengrija ir Čekoslovakija. Tačiau įsižiūrėkime atidžiau ir surasime keletą įdomybių.

Lietuvą matome su šiandieninėmis sienomis, tai reiškia, kad žemėlapis yra iš 1990 metų, arba dar vėlesnių laikų. Tuo tarpu Čekoslovakija į Čekiją ir Slovakiją formaliai suskilo 1993 metais. Tai mus įvaro į rėmus: žemėlapis gali būti nuo 1990 iki 1993 metų. Bet pažvelkime į kitas šalis.

Mūsų kaimynė Lenkija. Matome tą keistą kyšulį, kuris primena 1920–1939 Lenkijos okupuotą Vilniaus kraštą, tačiau Vilniaus kraštas jau priklauso Lietuvai... Taip pat mūsų kaimynai turi labai siaurą priėjimą prie jūros. Taip buvo tik tarpukariu.

Dar verta pastebėti, jog Vokietijos sienos primena tarpukarį, o rytuose matome didelę Sovietų Sąjungą, bet be Baltijos kraštų. Tai leidžia teigti, jog žemėlapyje pateikta SSRS prieš pat suskilimą XX a. 90 metų pradžioje. Taip pat rytuose puikuojasi graži Jugoslavija, kuri, kiek žinau, irgi yra suskilusi.

Dar kartą viską peržvelgęs supratau, kad kažkas labai suklydo, gerai pajuokavo, o gal čia tikrinama abiturientų įžvalga? 

Yra dar viena versija. Galbūt egzamino sudarinėtojai sukūrė naują pasaulį ir dvi pažymėtos valstybės tai ne Vengrija ir Čekoslovakija, o kažkokios alternatyvioje realybėje suklestėjusios šalys? Galbūt mums buvo pateiktas žemėlapis iš kompiuterinio žaidimo, o mes turėjome suvokti ar tai Morrowind ar Skyrim? O gal čia... Ateitis?! 

Straipsnį užbaigsiu tradiciškai kaip tą daro didelė dalis mano bendraamžių. Egzaminas buvo lyg dūris peiliu į nugarą, tikrai emigruosiu, gal net į tą fantastiškai keistą Europą, kurią mačiau egzamine.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt