Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 21d. 11:41

Košmarai mokykloje: už žiebtuvėliu nudegintas rankas – jokio atpildo

Vergija
AFP/Scanpix nuotr. / Kankinimai

Noriu, kad kuo daugiau žmonių sužinotų, kokios betvarkės dedasi mokykloje...

Noriu, kad kuo daugiau žmonių sužinotų, kokios betvarkės dedasi mokykloje, o Seimas  pagaliau priimtų tinkamus įstatymus. Kol dar laikas, o ne tada, kai nutiks nelaimė ir žmogui į duobę reikės lipti.

Nudegintos rankos

Prieš 3 savaites mano broliui (M.B.), einančiam į 8 klasę, per pamoką  jo klasiokas surengė egzekuciją. Po stalu pakaitino žiebtuvėlį tiek, kad įkaistų galiukas, ir pribėgęs ant abiejų rankų žastų padarė žaizdas. Po medicininės apžiūros žaizdos įvertintos kaip antro laipsnio nudegimas.

Parašėme pareiškimą policijai. Gavome atsakymą, kad moksleivis negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl amžiaus, o savo vaiko elgesiu, užimtumu rūpinasi jo tėvai. Jie domisi sūnaus elgesiu mokykloje, iškilus problemoms apsilanko mokykloje. Tad ir nėra teisinio pagrindo nei vaiko, nei tėvų patraukti administracinėn atsakomybėn.

Beje, kaltinamasis paaiškino, kad norėjęs tik pajuokauti, su juo profilaktiškai pasikalbėta.

Nepilnamečiai gali nebaudžiami deginti ir kankinti?

Tai išvada aiški: vaikas, nesulaukęs 16 metų, gali kankinti, kitus deginti, ir jokios atsakomybės??? O kuo kaltas kitas, kuris nuo padarytų sužalojimų kenčia skausmą, lieka randai.

Nejaugi Lietuvos įstatymai taikomis tik tada, kai žmogų į duobę neša? Manau, per vėlu tada būtų teisybės ieškoti...

Kur eina ir kur žiūri mūsų valdžia? Nejaugi Lietuvos įstatymai taikomi tik tada, kai žmogų į duobę neša?  Manau, per vėlu tada būtų teisybės ieškoti... Na, o jei tėvai taip tariamai rūpinasi savo vaiku, tai bravo! Džiaugiuosi nors tiek, kad kaltinamasis nesugalvojo pažiūrėti, kaip dega mano brolio marškinėliai. Juk šį įvykį traktuoja kaip pajuokavimą. 

Mano nuomone, vaikui įvykdžius nusikaltimą, nesvarbu, kokio jis amžiaus, tėvams turėtų būti skirta piniginė nuobauda, kad bent šiek tiek supurtytų smegenėles. Ir tėvams, ir vaikui. Nes šiais laikais, kad ir kaip būtų skaudu pripažinti, tik kirtis per kišenę praplečia akis, žmogiškumo nebelikę.

Taigi įstatymai Lietuvos Respublikoje prieš nepilnamečius – „bejėgiai“.

Belieka palinkėti sėkmės, deginant kitus, traumuojant... Tad ir seimūnai šaunuoliai, ir nepilnamečiai, kurie vadovaujasi logika „ką noriu, tą darau“, ir jų tėveliai.

Savo istorija pasidalinkite ikrauk@15min.lt

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt