Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gegužės 6d. 08:11

Nemokama bankomato paslauga kainavo 30 Lt: kodėl taip nutiko?

Bankomatas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Bankomatas

Perskaitęs straipsnį „Kodėl bankų įkainiai Lietuvoje didesni nei Latvijoje ir Estijoje?“ prisiminiau istoriją, kuri man nutiko naudojantis bankomatais. „Swedbank“ pasiūlė iš...

Perskaitęs straipsnį „Kodėl bankų įkainiai Lietuvoje didesni nei Latvijoje ir Estijoje?“ prisiminiau istoriją, kuri man nutiko naudojantis bankomatais.

„Swedbank“ pasiūlė iš pirmo žvilgsnio labai patogią NEMOKAMĄ paslaugą. Norit išsikeisti eurus į litus ar atvirkšciai, bankas siūlo naudotis bankomatu. 

Į eurų bankomatą įdedi eurus, iš kito bankomato pasiimi litus ar atvirkščiai. Privalumas didelis: patogu ir greita!

Tačiau yra ir kita medalio pusė! Keisdamas pinigus prie „langelio“ sumoki komisinį mokestį, apie 3 litus. Tuo tarpu per mėnesį  iš savo sąskaitos banke gali išsiimti nepmokestintus tik 2000 Lt. Tad jeigu per bankomatus keiti pinigus, dažnu atveju „komisinį“ mokestį sumokėsi labai didelį. Kitaip tariant,  viršijęs 2000 Lt, už kiekvieną litą moki apie 2 proc mokestį.

Taip nutiko ir man. Vietoj 3 litų man mėnesio gale buvo nuskaičiuota apie 30 Lt už lėšų išgryninimą.

Suprantu, kad už patogumus visada reikia mokėti, bet gal mokestis eilinį kartą yra per didelis. Tikiu, kad daug žmonių apie tai nežino arba yra pamiršę. Tad iš banko pusės būtų malonu, kad prie bankomatų būtų apie tai informuojama.

Komentuoja Saulius Abraškevičius, „Swedbank“ atstovas spaudai:

Eurų konvertavimas į litus, kai grynieji eurai yra įnešami į savo banko sąskaitą per įnešimo bankomatus, yra visada parankiau, nes naudojamas palankesnis keitimo kursas nei keičiant su banko konsultanto pagalba.

Eurų konvertavimas į litus, kai grynieji eurai yra įnešami į savo banko sąskaitą per įnešimo bankomatus, yra visada parankiau, nes naudojamas palankesnis keitimo kursas.

Be to, grynųjų įnešimas bankomate yra nemokamas ir klientui nieko nekainuoja, o įnešti eurai yra automatiškai konvertuojami į litus. Pastebime, kad valiutos keitimo įpročiai keičiasi kartu su gyventojų atsiskaitymo įpročiais. Šiandien valiutos keitimas jau nebūtinai reiškia pluoštą vienos šalies valiutos banknotų išsikeisti į kitos šalies banknotus. Gyventojai jau įprato, kad jų sąskaitoje esantys litai yra tokia pat atsiskaitymo priemonė kaip ir grynieji. Tad įnešus į sąskaitą eurus, jie automatiškai tampa litais, kuriais klientas gali laisvai atsiskaitinėti naudodamasis kortele. Šia prasme konvertuoti eurus į litus klientui iš tiesų nieko nekainuoja.

Kalbant apie pinigų išgryninimą, nemokamai „Swedbank“ bankomatuose per mėnesį galima išsigryninti nustatytą sumą – iki 2 000 litų arba šios sumos ekvivalento eurais. Šis maksimalus nemokamas limitas yra taikomas visuose „Swedbank“ grynuosius pinigus išduodančiuose bankomatuose – tiek grynuosius litais išduodančiuose bankomatuose, tiek grynuosius eurais išduodančiuose bankomatuose. Jei išgryninama suma per mėnesį didesnė, taikomas 0,4 proc. mokestis.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt