Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Spūsčių problemą Vilniuje spręsti moksleivių sąskaita – neteisinga!

Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija pasitiko naujus mokslo metus ir būsimą 100-ąją gimnazistų laidą
Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija.
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

„Pamokų pradžią perkėlus iš 8.00 val. į 9.00 val.būtų išsispręsta viešojo transporto perpildymo problema, sumažėtų spūstys. Taip pat gerėtų mokinių savijauta, mokymosi rezultatai“, – taip mano sostinės savivaldybė.

„Pamokų pradžią perkėlus iš 8.00 val. į 9.00 val.būtų išsispręsta viešojo transporto perpildymo problema, sumažėtų spūstys. Taip pat gerėtų mokinių savijauta, mokymosi rezultatai“, – taip mano sostinės savivaldybė.

Ar tikrai visus Vilniaus miesto spūsčių klausimus išspręsti gali našta, užkrauta ant moksleivių ir jų artimųjų pečių?

Taip tikrai nemano ir tokiems siūlymams priešinasi sostinės S.Nėries  gimnazija ir kitų gimanazijų moksleiviai bei jų artimieji.

Egidijus Gaidamavičius, Vilniaus  S.Nėries gimnazijos tėvų tarybos pirmininkas, mano, kad tai tėra dar vienas nevykęs Sostinės savivaldybės būdas opiausias Vilniaus problemas spręsti  moksleivių ir studentų sąskaita net neatsižvelgiant į laisvo žmogaus pasirinkimą bei norus.

Meras A.Zuokas, siūlantis vėlinti pamokų pražios laiką, vargu ar pagalvojo, kad šis sprendimas sukels tik dar daugiau sumaišties vilniečių gyvenimuose, kadangi daugelis moksleivių aktyviai dalyvauja neformalaus ugdymo veiklose, kitose institucijose.

Vilniaus meras A.Zuokas, siūlantis vėlinti pamokų pražios laiką, vargu ar pagalvojo, kad šis sprendimas sukels tik dar daugiau sumaišties vilniečių gyvenimuose, kadangi daugelis moksleivių aktyviai dalyvauja neformalaus ugdymo veiklose, kitose institucijose.

Prailgėjusi mokslo diena ne tik jiems sukeltų nepatogumus, bet ir popamokinės veiklos organizatoriams, būrelių vadovams, muzikos mokykloms ir pan. O ir dabar, dar nepakeitus pamokų pradžios laiko, neretai pamokos baigiasi maždaug ketvirtą valandą popiet. Daugelį moksleivių į mokyklas savo transportu veža jų tėvai, kuriems niekas darbo pradžios laiko nepakeitė ir nežada keisti.

Prieš pamokų pradžios laiko keitimą pasisako ir mokyklų  mokytojai.

„Dėl pakeisto laiko problemų mokytojams nebūtų, tiesiog labiau vargtų vaikai. Mano nuomone, racionalus pamokų laikas toks, koks yra dabar – nuo aštuntos valandos ryto, juolab apklausos metu didžioji dauguma apklaustų moksleivių ir jų tevų irgi su tuo sutiko“, - sako Egidijus Gaidamavičius.

Jo manymu, spūstis Vilniuje galima mažinti ir kitais būdais, tikrai nereikėtų tokių pakeitimų daryti vaikų sąskaita. „Dar keletas tokių „originalių“ Sostinės biurokratų idėjų ir manau netrukus mokytojams teks pamokas moksleiviams vesti tiesiog gatvėse, automobilių spūstyse, nes moksleiviams  laiku pasiekti ugdymo įstaigas  bus tiesiog neįmanoma. Jei reikės, imsimės ir tokių priemonių, nes miesto valžia ir toliau išlieka kurčia ir akla mūsų siūlymams ir pageidavimams“, – nuogąstavo Egidijus Gaidamavičius.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt