Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojo skundas: ar Vilniuje bus statomi namai ant žmonių kaulų?

Kaulai miesto centre
Kaulai miesto centre
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Skaitytojas Mindaugas iškėlė opų klausimą. Ar Vilniaus centre ant žmonių kaulų bus statomi nauji namai? „Keistai atrodo, kai statybos vyksta Vilniaus miesto Reformatų parke. Kur,...

Skaitytojas Mindaugas iškėlė opų klausimą. Ar Vilniaus centre ant žmonių kaulų bus statomi nauji namai?

„Keistai atrodo, kai statybos vyksta Vilniaus miesto Reformatų parke. Kur, atkasus šiek tiek žemės, iškart pasirodė kaulai. Statybos tęsiamos toliau, nekreipiant dėmesio, kad galbūt ten buvo kapinės ir negalimos jokios statybos.

Gal galima plačiau sužinoti apie archeologinius tyrimus ir kodėl šie kaulai vis dar statybvietėje? Ir apskritai, ar teisėta statyba parke ant palaidotų žmonių?“, – klausia Mindaugas.

Atsakingų asmenų komentarai: statybų popieriai tvarkingi, leidimai gauti

VŠĮ „Vilniaus miesto parkai“ direktorius Laisvūnas Budėnas teigia, kad statybos darbai vyksta už Reformatų parko teritorijos ribų.

Savivaldybės atstovas Andrej Žukovskij pasiūlė kreiptis į darbus vykdančią įmonę „Eika“.

Įmonės „Eika“ Rinkodaros ir komunikacijos vadovė Vitalija Ročė patikino, kad visi leidimai statyboms gauti, tačiau neatsakė, ką statybininkai darys su atkastais žmonių kaulų fragmentais:

UAB „City property investment“ nuomos teise valdomame sklype, adresu Basanavičiaus g. 9A, Vilnius, 2012 metais buvo atlikti žvalgomieji archeologiniai tyrimai. Tyrimo metu teritorijoje nerasta kapaviečių ar kapų liekanų.  Remiantis kultūrinio sluoksnio stratigrafijos duomenis šiame sklype kapų nebuvo.

Šiuo metu sklype atliekami inžinerinių tinklų iškėlimo darbai ir jų metu vykdomi archeologiniai detalieji tyrimai. Šiems darbams atlikti Vilniaus miesto savivaldybė ir Kultūros paveldo departamentas yra išdavę visus reikiamus leidimus.

Esant poreikiui galime pateikti detalesnę informaciją apie darbus reglamentuojančius įstatymus ir tvarkas.

Angelija Petrauskienė, Statybos leidimų skyriaus vedėja:

Jūsų minimiems statybos darbams yra išduotas statybos leidimas. Yra atlikti inžineriniai geologiniai tyrimai ir pateikta išvada, pateikti Kultūros paveldo departamento prie kultūros ministerijos Vilniaus teritorinio padalinio specialieji paveldosaugos reikalavimai, taip pat Nekilnojamojo kultūros paveldo statinio tvarkomųjų statybos darbų projekto ar tvarkomųjų paveldosaugos darbų projekto paveldosaugos (specialiosios) ekspertizės aktas, darbai vykdomi prižiūrint archeologams.

Vykdomu projektu yra numatyti darbai:

išmontuoti šiaurinėje sklypo dalyje esančius pėsčiųjų tako apšvietimo kabelius;

Išmontuoti šiaurinėje sklypo dalyje esančius lauko šviestuvų atramas;

Iškirsti šiaurinėje sklypo dalyje esančius želdinius ( 3 VNT.)

Išmontuoti pietinėje dalyje esamą 0,4 kv elektros kabelį su apsauginiu vamzdžius;

išmontuoti sklype esančius neveikiančius dujotiekio vamzdžius;

išmontuoti sklype esančius lietaus nuotekų vamzdžius, šulinį, surinkimo nuotekų groteles, esančią metalo konstrukcijų tvorą, šilumos tiekimo vamzdžius ir t.t.

Yra atlikti inžineriniai geologiniai tyrimai ir pateikta išvada, pateikti Kultūros paveldo departamento prie kultūros ministerijos Vilniaus teritorinio padalinio specialieji paveldosaugos reikalavimai, taip pat Nekilnojamojo kultūros paveldo statinio tvarkomųjų statybos darbų projekto ar tvarkomųjų paveldosaugos darbų projekto paveldosaugos (specialiosios) ekspertizės aktas, darbai vykdomi archeologų priežiūroje.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt