TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojo skundas. Baudas už stovėjimą rašo nepagrįstai, susimokėti siūlo perkant atsiskaitymo už stovėjimą korteles

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau ne kartą teko girdėti, matyti ir skaityti nusiskundimų apie šią įstaigą, o atėjo diena, kai ir pačiai teko patirti visą puokštę malonumų. Kalbu apie iš toli šviečiantį baudos...

Jau ne kartą teko girdėti, matyti ir skaityti nusiskundimų apie šią įstaigą, o atėjo diena, kai ir pačiai teko patirti visą puokštę malonumų. Kalbu apie iš toli šviečiantį baudos kvitą ant mašinos lango ir kelionę į tą įstabią VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“. O istorija tokia.

Pirmadienį apie 10 val. ryto teko važiuoti pas daktarus. Visada automobilį statau pagrindinėje mokamoje aikštelėje, bet kaip tyčia eilė į aikštelę buvo nutįsusi iki Sukilėlių pr., tad pagalvojau, kad gal rasiu kokią vietą gretimose gatvelėse, taigi pasukau V. Lašo g. Visur automobilių grūste prigrusta,  K.Genio g taip pat prikimšta, ties Iniciatorių g. kabo ženklas, draudžiantis statyti automobilius, ir štai (mano nelaimei) Lankos g., kaip koks išsigelbėjimas, beveik tuščia, pora automobilių stovi. Dar sukirbėjo mintis, gal bandyt ieškot laimės Tvirtovės al. esančioje mokamoje aikštelėje, bet jau iš toli matėsi, kad ji pilnutėle.

Taigi, stabtelėjau ties Lankos g., pažiūrėjau, kad ženklas, kabantis ant stulpo, draudžia automobilius statyti tik dešinėje kelio dalyje. Esu ten stačius ne kartą ir niekada nebūdavo jokių nesusipratimų, aišku, jei tik laisvą vietą rasdavau. Ramiai pasistačiau ir iškeliavau su reikalais. Užtrukau gal valandą ir grįžusi radau lapą ant lango, kuris skelbė, kad pažeidžiau kelių eismo taisykles statydama mašiną apmokestintoje zonoje ir nesusimokėjau.

Man akys ant kaktos iššoko. Kokia dar zona? iš kur? Ir jei čia zona, tai kur nors vienas aparatas bent 200 m spinduliu, kuriame galėčiau susimokėti ir sužinoti išvis, kokioje aš čia zonoje atsiradau? Šalia esančioje mažoje aikštelėje, tarp Lankos g., ir Klonio g., taip pat visi ten esantys automobiliai buvo papuošti baudos lapeliais. Pamačiau vyruką, kuris rankoje glamžė tą popiergalį ir nusprendžiau paklaust, kas čia per nesąmonės. Jis tik atsakė, kad irgi nieko nesupranta, nes nėra jokių zonas žyminčių ženklų ir t.t. Ėjo informacijos ieškoti į Tvirtovės al. esančią apmokamą aikštelę, bet ten jam buvo pasakyta, kad niekas nieko nežino. Ką gi, darosi įdomu. Kodėl ten jau keletą metų gyvuojanti aikštelė taip pat nieko nežino apie kažkokius pasikeitimus?

Neliko nieko kito, kaip važiuoti į Šv. Gertrūdos g., esančią VšĮ „Automobilių Stovėjimo Aikštelės“. Vos tik įžengus į „priimamąjį“ mane pasitiko tas „įžymus“ „ponas“ (pavardės nežinau, o ir pats neprisistatė, bet veidas pažįstamas iš straipsnių ir kelių reportažų tiek internete, tiek TV). Pradėjus klausinėti, kas čia ir kaip, jis atkišo nutrinta nuotrauką su kelio ženklu, žyminčiu apie įvažiavimą į tam tikrą mokamą teritoriją ir pareiškė, kad Kaune yra dvi tokios zonos, tai Kauno Klinikų ir Senamiesčio.

Hm... Nieko nebesuprantu, tai jei jau taip, tai būkit malonūs, tada ties kiekviena gatve pastatykit po automatą, kuriame galėčiau susimokėti, ar bent jau dar po kokį ženklą pakabinkit, kad žmonėm aišku būtų. Čia kalbu apie Kauno klinikas, nes Senamiestyje kur galvą bepasuksi pilna tų automatų. Na, pasiginčijus 10 minučių supratau, kad nieko nepešiu, tad paklausiau, kokia bauda man priklauso, jis tik skėstelėjo rankom ir pasakė, kaip jau policija nuspręs, nuo 80 iki 120 Lt. Oho!!! O pagal ką spręs? Jau visai susimaišiau.

Tada jis pasiūlė tiesiog jų kasoje sumokėti 60 Lt, iš kurių 1 Lt būtų nuskaičiuojamas kaip bauda, o likusieji 59 Lt man bus grąžinti mokėjimo kortele, kuri galioja neribotai, kol aš juos išnaudosiu. Ir vėl. Iš kur tokios taisyklės? Ar tai legalu? Kol mąstau, ką daryti, ateina moteris su dukra, taip pat atvyko iš Klinikų. Su nuotraukomis ir t.t. Jis joms gieda tą pačią dainelę, kad ženklai yra ties įvažiavimu į „teritoriją“ ir kad mes, visi čia esantys, esam akli ir nieko nematom. Galų gale jis joms sako „važiuojam kartu su manim ir aš jums parodysiu tą ženklą, ir jei jis ten bus, jus man sumokėsit dvigubai“. Bet palaukit, koks gali būt „jūs man sumokėsit dvigubai“? Taip išeina, kad jei aš mokėsiu tuos 60 Lt, tai jie plauks į tos VšĮ kasą ir jokios baudos nebėra, o jei nepirksiu kortelės, tai jau reikalų su policija turėsiu? Kažkoks absurdas. Viešas žmonių mulkinimas ir pasityčiojimas.

Atėjusi dar viena mergina net nelaukdama ėmė pildyti lapelį kortelei, man užklausus, gal ji žino kokį kitą būdą išvengti tos kortelės, ji tik atsakė, kad jai čia jau ne pirmas kartas ir ginčytis beprasmiška. Na gerai. Man tai buvo pamoka, gerai, aš sumokėjau 60 Lt ir įsigijau tą nelemtą kortelę, gerai, kad aš iš Kauno ir galbūt ji man pravers (nors retai lankausi centre), gerai, kad turiu tuos 60 Lt, ir jie ne paskutiniai man šį mėnesį. Bet kaip jaustis žmonėm iš kaimų, ar kitų miestų, užsienio turistams?..

Kad kovoti su šia stebuklinga VšĮ neverta, mane patikino ne vienas. Tik nervų ir laiko švaistymas. Nesuprantu tik vieno, nejaugi taip sunku pakabinti kažkokius ženklus ties kiekviena gatve, o ne kažkur, ties kažkokiu įvažiavimu ir greičiausiai po medžiu?.. Gal išvis geriausia ties įvažiavimu į Kauną pakabinti didelį plakatą su užrašu – Kaune visur stovėjimas mokamas!

Būkit budrūs, kauniečiai ir jų svečiai!

IKRAUK.LT redakcija susisiekė su minėtos VšĮ atstovu Vytautu Bakša, kuris redakcijai įdėmiai nupasakojo esamą situaciją. Anot atstovo, automobilius statantys asmenys ten baudas gauna nuolat dėl KET neišmanymo, mat netoliese stovi ženklas, bylojantis apie mokamą automobilių stovėjimą. „Šis ženklas priklauso tai pačiai kategorijai, kaip ir gyvenvietės ženklas – jis nestatomas ant kiekvieno kampo ir nenustoja galioti už kiekvienos sankryžos“, – patikino V.Bakša.

Pašnekovas išvardino redakcijai visus įstatymus ir nutarimus bei kodeksus, kuriais remiamasi skiriant baudas pažeidėjams. Anot jo, dauguma žmonių teisinasi nesusimokėję už stovėjimą dėl laiko stokos ar grynų pinigų neturėjimo, tačiau pagal įstatymus, statant automobilį mokamoje vietoje pinigus reikia pasiruošti iš anksto.

V.Bakša taip pat mini, jog atsiskaityti už stovėjimą minėtoje vietoje galima net keliais būdais – ir grynais, ir kortelėmis, ir specialiais kuponais ar sms žinutėmis, o ateityje tą bus galima daryti net kreditinėmis.

Ikrauk.lt pasidomėjus, kodėl pažeidėjams siūloma nemokėti pareigūnams, o pirkti mokėjimo už stovėjimą kortelę, V.Bakšys paaiškino, jog viskas legalu ir teisėta. Antai pernai Seimas tokio pobūdžio pažeidimus perleido nagrinėti ne policijai, o savivaldybei, o šioji gali siūlyti mokėjimo alternatyvas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Bauda

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt