2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 01 16

Skaitytojo skundas. Gedulingi pietūs sostinės Antakalnio kavinėje „Pas Metą“ – lyg mirties tęsinys

Į Ikrauk.lt redakciją kreipėsi skaitytoja Diana, kuri liko nepatenkinta gedulingais pietumis vienoje Vilniaus kavinių. „Atvykus užsakyti laidojimo salę, gavome visą informaciją...

Į Ikrauk.lt redakciją kreipėsi skaitytoja Diana, kuri liko nepatenkinta gedulingais pietumis vienoje Vilniaus kavinių.

„Atvykus užsakyti laidojimo salę, gavome visą informaciją su pasiūlymais. Kadangi laidojome privačiose Rokantiškių kapinėse, mums buvo pasiūlyta Antakalnio kavinė-baras „Pas Metą“, kuri įsikūrusi Antakalnio g. 86. Savo skelbime jie rašo, kad ruošia gedulingus pietus. Laidotuvės – ne vestuvės, buvome labai užsiėmę laidotuvių reikalais, tad nebuvo laiko nuvykti apžiūrėti patalpų gedulingiems pietums. Pasitikėjome kavinės administracija ir jos žodžiu. Kavinės administracija užsakymą priėmė telefonu, 40 žmonių. Užsakymas buvo priimtas 2014-01-02. Kavinė buvo užsakyta 2014 metų sausio 4 dienai, 13.30 val. Buvo sutarta, kad už paslaugas atsiskaitysime tik atvykę į kavinę.

Keturiasdešimt žmonių susispaudę tarp paltų laukėme eilės į tualetą nusiplauti rankų.

Atvykę į kavinę „Pas Metą“ gedulingiems pietums visų pirma susidūrėme su vietos stoka. Nebuvo vietos automobiliams pasistatyti, stovėjimo aikštelės nėra, o užėjus į vidų apstulbome pamatę mažą kambarėlį su baru. Rūbinės nebuvo, viduryje toje pačioje patalpoje sustatyti pakabinimai paltams, tad juos teko kabinti ten. Keturiasdešimt žmonių susispaudę tarp paltų laukėme eilės į tualetą nusiplauti rankų.

Šalia per arką pamatėme ilgą koridorių, kuriame ir stovėjo mums paruoštas ilgas stalas. Mus pasitiko padavėja, kurios apranga labiau priminė ne kavinės darbuotoją, o tiesiog paprastą, pro šalį ėjusį ir užbėgusį vidun pakeleivį (ji buvo su džinsais ir striuke). Padėtis be išeities. Šiaip ne taip sutilpome, nors administracija tikrai žinojo, kad bus 40 žmonių. Indai, iš kurių mes valgėme, buvo nešvarūs. Karštą maistą taip pat nešė nešvariuose induose. Kaip minėjau, baro darbuotoja buvo su striuke, jai padėjo vyras, kuris taip pat neatitinka kavinės darbuotojo reikalavimų: drabužiai nepasižymėjo švara, be specialios aprangos, galvos apdangalo. Pasiteiravus, kodėl jie maistą paduoda nešvariuose induose, buvo atsakyta, kad pas juos nėra karšto vandens.

Kavinėje tvyrojo nešvara. Maiste radome plaukų. Neaišku apskritai, kokia ten virtuvė: ar plauna indus, ar yra atskiri gamybos cechai. Tai, ką pamatėme ir su kuo susidūrėme tik patvirtina, kad tokia „kavinė“ neatitinka sanitarinių reikalavimų, nes švaros nėra (matėme ir bėgiojančių vabaliukų), kavinės savininkai neturi jokio supratimo apie virtuvę ir jos priežiūrą, švarą bei klientų aptarnavimą.

Pasiteiravus, kodėl jie maistą paduoda nešvariuose induose, buvo atsakyta, kad pas juos nėra karšto vandens

Manau, kad tokiems žmonės turėtų būti uždrausta atidarinėti maitinimo įstaigas. Juk tokiu maistu galima ir apsinuodyti. Tokia kavinė gali būti ligų židinys, juo labiau, kad švaros ten nėra, o klientai atvyksta ir su vaikais.

Savininkai puikiai žinojo, kad atvyksime su 40 žmonių grupe, neperspėjo, kad negali priimto tokio kiekio žmonių, kad nėra automobilių aikštelės, ir kad nėra karšto vandens. Jie viską žinojo, tačiau mes neturėjo pasirinkimo galimybės, nes nebuvome informuoti.

Norime visiems pasakyti, kad Antakalnyje esančios kavinės „Pas Metą“ aptarnavimas – labai prastas, tad jei nenorite patirti neigiamų emocijų pietaujant, iš visos širdies patariame – rinkitės kitą kavinę“, – pasakoja skaitytoja Diana.

Ikrauk.lt redakcija susisiekė su kavinės „Pas Metą“ direktore. Gautas jos komentaras.

Kavinė „Pas Metą“ dirba jau daugiau nei 15 metų. Per tiek metų iš lankytojų skundų negauta. Kavinėje, be gedulingų pietų, rengiami įvairūs šventiniai pobūviai: švenčiamos vestuvės, rengiami jubiliejai, gimtadieniai, Naujametiniai vakarai. Kasdien lankytojai kviečiami dienos pietų.

Aptarnaujančiam personalui nėra reikalavimų vilkėti specialius drabužius, o tuo labiau būti su kepurėmis. 

Nors patalpos nėra didelės, tačiau kavinė gali priimti ir aptarnauti apie 40 žmonių. Atsakydami į skundą, norėtume pabrėžti, kad prie kavinių neprivalo būti atskiros automobilių aikštelės kavinių lankytojams, o juo labiau atskiros rūbinės kavinės viduje (kaip, pavyzdžiui, poliklinikoje). Užsukite į bet kokią kavinę ar populiarią piceriją bet kokiame Vilniaus rajone ar net centre ir įsitikinsite, kad pastatyti automobilius klientams yra gana sudėtinga. Beje, prie kavinės „Pas Metą“ yra privati keletos vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Paltams ir striukėms pasikabinti beveik visose kavinėse yra specialios kabyklos, sienose įrengti kabliukai. Palyginti nedidelėje kavinėje veikia du tualetai, tuo tarpu yra ne viena kur kas didesnė kavinė su įrengtu vos vienu bendru tualetu. Taigi kavinė „Pas Metą“ ir šiais aspektais neatsilieka nuo šiuolaikinių viešojo maitinimo įstaigų.

Atsakydami į pastabą dėl darbuotojų aprangos, norėtume pabrėžti, kad aptarnaujančiam personalui nėra reikalavimų vilkėti specialius drabužius, o tuo labiau būti su kepurėmis. Galime drąsiai lažintis: jei užsuksite į bet kurią kavinę, ar parodysite padavėją su kepure?

Antakalnio gyventojai ir nuolatiniai kavinės „Pas Metą“ lankytojai galėtų patvirtinti, kad maistas kavinėje visada yra šviežias, virtuvėje kasdien gaminami švieži dienos pietūs, yra įvairių užkandžių. Nuolatiniai kavinės lankytojai – ir garbaus amžiaus Antakalnio gyventojai, ir jaunimas – gali patvirtinti, kad nėra pietavę iš nešvarių indų, aplink nelaksto, anot skundą parašiusios ponios, vabaliukai. Kavinė kasdien tvarkoma, nuolat palaikoma švara.

Kavinė kasdien tvarkoma, nuolat palaikoma švara

Kažkodėl ponai, valgę gedulingus pietus kavinėje „Pas Metą“, ištuštino visą stalą, paliko tuštutėles lėkštes. Gal vis dėlto tie indai nebuvo tokie jau purvini? O jei jau rado plaukų, turbūt buvo taip skanu, kad suvalgė su visais plaukais? Su visa pagarba apsilankiusiems žmonėms norime padėkoti, kad skundą rašiusiąją ponią jie nuolat ramino. Gal triukšmadarė ne visai suvokė, kokia proga apsilankė kavinėje? O gal buvo kokia kita priežastis?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt