TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojo skundas. Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje – pasibaisėtinos sąlygos

Šaltinis: 15min
1
A A

Į Ikrauk.lt redakciją kreipėsi skaitytojas, panoręs papasakoti apie situaciją Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje. „Po alkūnės traumos patekau į Kauno 2-ąją klinikinę ligoninę,...

Į Ikrauk.lt redakciją kreipėsi skaitytojas, panoręs papasakoti apie situaciją Kauno 2-ojoje klinikinėje ligoninėje.

„Po alkūnės traumos patekau į Kauno 2-ąją klinikinę ligoninę, Infekcinių ligų skyrių. Vos įžengus pro duris į akis krito kraupios sąlygos. Pamatęs nežinia kuo apklijuotus langus, pro kuriuos švilpia vėjas, pagalvojau: kaip čia gali būti gydomi sunkiomis infekcinėmis ligomis sergantys ligoniai?

Vonia – tragedija. Nedaug trūksta, kad maudydamasis joje pasigautum infekciją

Tuoj pat į rankas ėmiau telefoną ir pradėjau po truputį daryti nuotraukas. Galbūt tai atkreips kieno nors dėmesį ir privers imtis priemonių: gal taip padėsiu kitiems ligoniams, o ir pačiam čia gali tekti grįžti.

Vonia – tragedija. Nedaug trūksta, kad maudydamasis joje pasigautum infekciją: tinkas byra, vėjas pučia – čia šalčiau nei palatoje. Apie tualetą net nesinori kalbėti: tualeto dangčio nėra – sėsk tiesiai ant ledinio unitazo. Apie tualetinį popierių net nesvajok! Įeinant į tualetą, kaip matosi nuotraukoje, pasitinka 25 cm laiptas. Absurdas: kaip seneliui ar rimtam, sunkiai judančiam ligoniui užlipti?

Kriauklė suklijuota su langų sandarinimo hermetiku. Dezinfekavimo priemonių nėra – skysčio buteliukai tušti. Palatų palubėse kabo voratinkliai. Pagalvės – siaubingos. Užvalkalas gal ir gražus, tačiau po juo slypi šiurpą keliantis vaizdas. Paklodės sunkios, spaudžia kateterius, kitiems, girdėjau, nuo svorio jie net iškrenta.

Spintelių ratukai išklerę: malka įsukta, tvarsčiu paremta. Šaldytuvas kaip žadintuvas, kai įsijungs, vadinasi, kelkis – nepamiegosi. Plius vėjas švilpia kaip orkestras.

Palatų palubėse kabo voratinkliai

Palatoje tik vienas elektros lizdas, todėl, jei nori užsivirti arbatos, išjunk šaldytuvą. Jei nori įkrauti telefoną – irgi išjunk šaldytuvą. O jei palatoje guli ne vienas žmogus?

Dar apie maistą. Kaip matosi nuotraukose, įrankiai labai seni, o indai apdaužyti. Maistas – katastrofa. Jį atneša jau įdėtą, todėl įdomu, ar tos lėkštės buvo išplautos? Vien pažvelgus dingsta apetitas. Paragavau šaukštą sriubos vien tam, kad jums papasakočiau, koks skonis. Lėkštėje plaukioja keli burokėliai, kelios bulvės, maži faršo gabaliukai. Skonis toks, lyg tai būtų vanduo su grietine ir riebalais. Bulka ne pirmo gimimo, marinuotas agurkas – patižęs, ryžiai veliasi burnoje ir t.t.

Būtų gerai, kad žmonės nemiegotų ir nežaistų su telefonais, o jais fotografuotų ir viešintų, kas negerai. Jei ne mes, niekas kitas to nepakeis. Aš guliu antrame ligoninės aukšte. Kiti aukštai lyg paremontuoti, gražiau atrodo“ – pasakoja skaitytojas.

Ligoninės pacientas 

Ikrauk.lt susisiekė su VšĮ Kauno klinikine ligonine. Gautas komentaras. 

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės nuomone, paciento, kuris šiuo metu yra sveikstantis, pateiktos nuotraukos tik iš dalies atitinka realią situaciją. Minėtas Infekcinių ligų korpusas buvo pastatytas 1989 m. ir nuo to laiko nė karto neremontuotas. Dabartinė ligoninės administracija nuo savo veiklos pradžios intensyviai ieškojo lėšų šiam korpusui renovuoti.

2013 m. rugsėjo mėn. ligoninė pateikė Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų  agentūrai projekto  „VšĮ Kauno klinikinės ligoninės infekcinio korpuso modernizavimas“  paraišką pagal Klimato kaitos specialiosios programos priemonę „Visuomeninės paskirties pastatų atnaujinimas“. Pagal agentūros atliktą preliminarų projekto naudingumo vertinimą, mūsų ligoninės paraiška turėtų gauti apie 4,5 mln Lt finansavimą pagal šią priemonę.

Už šias ir ligoninės lėšas bus apšiltintas pastato stogas, lauko sienos, cokolis, pakeisti visi langai ir durys, rekonstruotos šildymo ir karšto vandens sistemos, automatizuotas šilumos punktas, vėdinimo sistema (panaudojant šilumogrąžą), pakeisti seni šviestuvai į energiją taupančius (LED) šviestuvus bei kt. Papildomai renovuojant palatas ligoninė iš savo lėšų numatė skirti apie 2 mln. litų šio korpuso skyrių pilnai renovacijai. Darbų pabaiga planuojama 2014m. gruodį. Šiuo metu vyksta projektavimo ir rangos darbų viešasis konkursas, per 3 savaites planuojama pasirašyti projektavimo ir rangos darbų sutartį.

Infekcinių ligų skyriuje ir šiuo metu atliekamas remontas ligoninės lėšomis.

Pacientams skiriamas maistas atitinka visus reikalavimus, kokybiškas ir suderintas su dietologais. Šį maistą perkasi pietums ir ligoninės darbuotojai. Dėl maisto nusiskundimų pastaraisiais metais nesame gavę.

Labai apgailestaujame ir atsiprašome, kad minėtas pacientas patyrė nepatogumų gydymosi ligoninėje metu.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt