Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojo skundas. Keturmečio motina: lopšelio-darželio auklėtojos padėjėja griebė vaikui už kaklo abiem rankom ir išvertė iš lovos

Asociatyvi nuotr. Rūta Titāne BFL/F64
BFL nuotr. / Asociatyvi nuotr. Rūta Titāne BFL/F64
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Ikrauk.lt redakciją dėl netinkamo lopšelio-darželio darbuotojos elgesio su vaiku kreipėsi mama Živilė. „Norėtume pasidalinti savo skausminga patirtimi. Esame jauna šeima iš...

Į Ikrauk.lt redakciją dėl netinkamo lopšelio-darželio darbuotojos elgesio su vaiku kreipėsi mama Živilė.

„Norėtume pasidalinti savo skausminga patirtimi. Esame jauna šeima iš Kauno miesto, auginame 4,5 metukų vaikutį, kuris lanko lopšelį-darželį „Kūlverstukas“, „Beždžioniukų“ grupę. Šių metų vieną dieną prisiminsime ilgam. Vaiką, kaip visuomet, palikome darželyje. Vakare grįžtant namo jis buvo labai tylus, nenoriai kalbėjo, kas jam nebūdinga. Parėjęs namo vaikas skundėsi, kad jam skauda kaklą ir skaudėjo darželyje. Aš pagalvojau, kad skauda gerklytę, paklausiau, ar skauda kai ryja seiles, jis atsakė jog ne.

Nedrąsiai žiūrėjo į mane tokiomis išsigandusiomis akimis (nepamiršiu jo to žvilgsnio, tiesiog smelkte įsismelkė į atmintį) ir pasakė: „Skauda, nes auklytė griebė už kaklo ir išvertė iš lovos“. Išgirdus man pasidarė silpna. Tuomet paprašiau vaiko nuosekliai papasakoti, kaip viskas buvo. Kadangi mano sūnus nuo dvejų metukų kalba raiškiai ir aiškiai ir šį kartą jis aiškiai ir nuosekliai viską papasakojo. Paaiškėjo, kad kai kas nutiko pietų miego metu, kai kiti vaikai jau miegojo, o auklėtoja buvo susirinkime.

Miegamajame su vaikais buvo auklėtojos padėjėja Violeta. Ji sėdėjo už stalo ir kažką pasilenkusi darė (mezgė ar siuvo, nes ji dažnai mezga). Mano sunūs su pirštukais vedžiojo per užklotą bei pagalvę ir nemiegojo. Šeimininkė Violeta tris kartus griežtai pasakė vaikui miegoti, bet jis vis tiek gulėjo atmerktomis akimis. Jam apskritai sunkoka užmigti per pietų miegą, reikia prie jo ramiai pasėdėti (auklėtojos tą ir daro). Tačiau auklėtojos padėjėja Violeta neištvėrė, kad jis nemiega, nors kitiems jis netrukdė, nekalbėjo, nerėkavo, o tik žaidė su savo pirštukais. Priėjo, griebė vaikui už kaklo abiem rankom ir išvertė iš lovos.

Vaikas sakė: „Buvo toks jausmas, kad viskas iš vidaus iškris ir vemsiu, praūžė kaip uraganas...“. Vėliau vaikas parodė su rankytėmis ant manęs kaip ji pagriebė už kaklo ir išvertė jį iš lovos. Apžiūrėjau vaiko kaklą, buvo paraudęs ir gerklės vietoje žymė lyg būtų su nykščiu paspausta. Grįžus vaiko tėčiui iš darbo, vaikas žodis žodin papasakojo tą patį, kas jam buvo atsitikę. Kiek kartų klausėme vienokiu ar kitokiu būdu suformulavę klausimą, vaikas kaip užprogramuotas viską pasakydavo taip pat.

Po šio grubaus ir žiauraus protu nesuvokiamo auklėtojos padėjėjos poelgio mano vaikas pradėjo kiekvieną naktį šlapintis į lovą, nors nuo 2,5 metų puikiai draugavo su puoduku. Pradėjo naktimis prabudinėti ir verkti bei šaukti mane, prašydamas, kad prie jo prieičiau, pasakodamas, kad bijo, o ko – pats negali paaiškinti. Regis dabar mūsų nusistovėjęs gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis, dingo ramybė ir ramus miegas, nes naktimis raminu ir perrenginėju apsišlapinusį vaiką. Sūnelis pasidarė perdėtai baukštus, bet koks sugriežtinimas jį gąsdina, vaikas susigūžta ir bėga slėptis po lova ar po stalu. Suprantu, kad neapsieisime be psichologo pagalbos.

Po įvykio šeimininkė netikėtai susirgo, o kai po „ligos“ grįžo į darbą, nė nesiteikė kalbėtis apie įvykusi incidentą. Direktorei paliepus pasikalbėti su manimi, sureagavo agresyviai ir pokalbio metu pradėjo šmeižti mūsų šeimą nebūtais dalykais, kuo labai nustebino ir grupės auklėtojas.

Susidūrus su tokiu ugdymo įstaigos darbuotojos agresyvumu, prašau man padėti apginti mano vaiką nuo smurtautojo, kuris tebedirba su vaikais ir, kaip pareiškė „Kūlverstuko“ darželio direktorė, net neketinanti šio žmogaus atleisti. Neva, tai nėra taip paprasta, užteks iš jos pasiaiškinimo ir nuobaudos žodžiu.

Apie šį įvykį direktorei pranešė grupės auklėtojos. Grupėje šiuo metu vyrauja įtempta atmosfera, dėl nesutarimų tarp darbuotojų, tėvelių  ir t.t. Sakykit, ar agresyvus elgesys vaikų ugdymo įstaigose yra norma? Ar normalu skriausti ir žaloti vaiko fizinę ir psichinę sveikatą bei visų akyse šmeižti jo šeimą?

Pasak auklėtojos padėjėjos, ji nieko blogo nepadarė, tik sudrausmino. Ji net nepripažįsta savo poelgio, o visiems pasakoja savo sukurtą versiją, kad nieko blogo nedarė. Ar tai protingo, kvalifikuoto, savo darbo svarbą suprantančio žmogaus pasiaiškinimas? O galbūt mano sūnus – vienas iš nedaugelio, kuris išdrįso prabilti apie tai, apie ką kiti vaikai tyli? Juk ne paslaptis, kad atsiradus agresyvaus elgesio epizodams, jie gali kartotis“, – skundėsi Živilė.

Ikrauk.lt redakcija susisiekė su Kauno lopšeliu-darželiu „Kūlverstukas". Gautas direktorės Reginos Bartninkienės komentaras.

Informuojame, kad situacija įstaigoje yra žinoma ir valdoma. Laiške aprašoma situacija vyko 2013 m. spalio 22 d. Šiuo laikotarpiu įstaigos direktorė R.Bartninkienė atostogavo. Minimo vaiko mama dėl įvykio kreipėsi į grupės auklėtoją. Auklėtojų raginama kreiptis į direktorės pavaduotoją ugdymui, atliekančią direktorės funkcijas  mama delsė.

Iš grupės auklėtojų sužinojusi apie įvykį, direktorė paprašė pasiaiškinimo iš auklėtojos padėjėjos Violetos. Paaiškinimą dėl įvykio auklėtojos padėjėja pateikė lapkričio 18 d. Direktorės įsakymu lapkričio 19 d. auklėtojos padėjėja pervesta į valytojos pareigas. Apie įvykį lapkričio 18 d. direktorė kalbėjosi su ugdytinio mama. Buvo susitarta su mama susitikti lapkričio 20 d. ir informuoti apie sprendimą dėl iškilusio įvykio.

Auklėtojos padėjėja Violeta įstaigoje yra išdirbusi virš 20 metų, jokių nusiskundimų iš tėvų pusės nebuvo gauta, nuobaudų neturėjo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt