Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 17d. 14:59

Skaitytojo skundas. Nepavyko prisijungti prie elektroninės bankininkystės su mobiliuoju parašu

Jau kelias dienas nepavyksta prisijungti prie SEB el. bankininkystės naudojant TELE2 mobilųjį parašą. Paskambinus į SEB, konsultantas tesugebėjo pasakyti, kad kaltas TELE2....

Jau kelias dienas nepavyksta prisijungti prie SEB el. bankininkystės naudojant TELE2 mobilųjį parašą.

Paskambinus į SEB, konsultantas tesugebėjo pasakyti, kad kaltas TELE2. Paklausus, kada bus ši problema pašalinta, konkretaus atsakymo neišgirdau. Manau, kad skaitytojams būtų aktualu žinoti, kad tokia problema egzistuoja ir jiems nereikėtų vargti aiškinantis priežastį, kodėl paslauga neveikia. Be to, tai puikus pavyzdys, kad operatoriai dar nepasiruošę teikti mob. parašo paslaugų.

Ikrauk.lt kreipėsi į SEB banko atstovus ir Tele2 atstovą spaudai Andrių Baranauską, idant išsiaiškintų situaciją. Pirmasis į problemą sureagavęs A.Baranauskas operatyviai išsiaiškino problemą.

"Patikrinome savo tinklus ir jokios problemos nepastebėjome - viskas sklandžiai veikia. Išsiaiškinome, jog veikimas iš tiesų buvo sutrikęs dėl registrų centro vykdyto sistemos atnaujinimo, tačiau šiuo metu problema yra išspręsta. Prisijungimas neveikė SEB ir Swedbanko klientams", - patikino atstovas.

Ikrauk.lt skaitytojai taip pat pranešė, jog su panašiomis problemomis susidūrė ir Omnitel bei Bitės vartotojai.

Registrų centras apie vykdytus darbus, kurie daliai vartotojų kėlė nepatogumus, buvo pranešęs savo internetiniame puslapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt