Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojo skundas. Studentų bendrabučius prižiūrinti įmonė rašo iš piršto laužtas baudas ir neatlieka savo darbo?

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasikeitus studentų bendrabučius administruojančiai įmonei Vilniuje, Saulėtekio alėjoje, studentai susidūrė su kalnu problemų: nuo nežmoniškų gyvenimo sąlygų iki išgalvotų są...

Pasikeitus studentų bendrabučius administruojančiai įmonei Vilniuje, Saulėtekio alėjoje, studentai susidūrė su kalnu problemų: nuo nežmoniškų gyvenimo sąlygų iki išgalvotų sąskaitų už „padarytą žalą“. Studentai, supratę, kad niekas be jų to nepakeis, užplūdo skundais atsakingus asmenis universitete, kreipėsi į žiniasklaidą.

Surengus atvirą susitikimą tarp atsakingų asmenų administruojančių bendrabučius („ECONOMUS“) ir studentų buvo ieškoma kompromisų. Įmonė už neatsakingai atliekamą darbą gavo papeikimą ir buvo įpareigota gerinti situaciją studentų atžvilgiu. Koridoriai, iki tol smirdėję ir nevalyti, pagaliau pirmąjį kartą buvo aplankyti valytojų, o sąskaitos bei delspinigiai sumažėjo ir nebebuvo skaičiuojamos „iš oro".

Tačiau pirmajai netramdomos įmonės veiksmų tramdymo bangai nurimus, grįžo durų tvarkymo ar spynos keitimo darbai už tūkstančius litų, kuriuos sumokėti vėl tenka studentams. 2012 lapkričio mėnesio atstatomųjų darbų išlaidos vienam studentui buvo 15 Lt. Kadangi, administruojančios įmonės manymu, studentai atsako už padarytą žalą bendrabutyje visi kartu (tarytum SSRS laikais), galima paskaičiuoti, kokia yra mėnesinė atstatomųjų darbų sumą: 15 Lt (studento sąskaita už atstatomuosius darbus) x 30 (minimalus studentų skaičius aukšte) x 15 (gyvenamų aukštų skaičius) = 6 750 Lt. Kokią žalą galima įvertinti tokia suma? Kokių veiksmų šį kartą turėtų imtis studentai, kad įmonė suvoktų, jog gana taip begėdiškai pelnytis?

*Spalio mėnesį studentai, atvykę į bendrabučius, kiekvieną savaitgalį rasdavo neveikiančius liftus ir „mielai“ lipdavo iki šešiolikto aukšto apsikrovę kuprinėmis ir krepšiais niekam apie tai nesiskųsdami. 

Ikrauk.lt susisiekė su minėtos įmonės, administruojančios bendrabučius, direktoriumi ir publikuoja jo redakcijai pateiktą atsakymą.

Jei studentai su kuo nors ir kariauja, tai nebent su savimi. Situacija su vandalizmais bendrabučiuose tragiška. Patys ne kartą apie tai rašėte. Taigi, man labai keista, kad kažkoks studentas dar stebisi, jog atkeliauja sąskaitos už remontus. Gal pirmakursis? Faktas tas – jei neįvardinamas kaltininkas, pagal sutartį su VGTU už vandalizmų atstatymą moka visi studentai. Manote, kas nors ateina su informacija apie vandalus? Niekas. O pažiūrėkite, kiek suniokotos įrangos tenka keisti bendrabučiuose praktiškai kiekvieną savaitę.
 
Faktas tas – kuo daugiau studentai niokoja, tuo didesnės sąskaitos. Jei nepatinka, reikia kažko imtis. Su studentų atstovybe ne kartą kalbėta, kad jie turėtų imtis iniciatyvos, šviesti studentus, gal turėti po kokį nors patikėtinį, kuris informuotų apie pažeidėjus. Deja, jokios reakcijos. Pamatysite, kitą pirmadienį vėl bus privemti koridoriai ir išlaužyti kranai, kaltininkų niekas nenurodys, o kad reikės remontuoti – tada jau atsiras besipiktinančių.
 
Pagarbiai
 
Mindaugas Jokimčius,
„Economus“ direktorius

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Bauda
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt