Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 23d. 15:44 , atnaujinta: 2014 sausio 23d. 15:53

Skaitytojo skundas. Vilniaus centre įrengta atvira šaudykla kelia pavojų gyvybei?

Po savaitgalio pasivaikščiojimo Vilniaus Kalnų parke į Ikrauk.lt redakciją kreipėsi susirūpinęs skaitytojas Liudas. „Savaitgalį bevaikštinėdamas po Kalnų parką Vilniuje susidū...

Po savaitgalio pasivaikščiojimo Vilniaus Kalnų parke į Ikrauk.lt redakciją kreipėsi susirūpinęs skaitytojas Liudas.

Tikrai nenormalu, kad miesto centre, viename populiariausių miesto parkų, įrengta atvira šaudykla

„Savaitgalį bevaikštinėdamas po Kalnų parką Vilniuje susidūriau su viena nerimą keliančia situacija. Visą šeštadienio (2014.01.18) rytą Kalnų parke aidėjo kovinių ir sportinių ginklų šūviai, virš galvos lėkė kulkos.

Pasirodo, ten įsikūrusi Lietuvos policijos mokymo centro šaudykla, o aš ne pirmas, kuriam atvira šaudykla miesto centre sukėlė nerimą. 2012 m. internete buvo pasirodęs straipsnis apie kulkas kaimyninių kvartalų gyventojų kiemuose, atskriejusias būtent iš Lietuvos policijos mokymo centro šaudyklos,  o 2008 m. – apie to paties centro keliantį triukšmą.

Tikrai nenormalu, kad miesto centre, viename populiariausių miesto parkų, įrengta atvira šaudykla. Šūvių triukšmas ir į medžius stringančios kulkos dar menka bėda, bet jei kulkos lekia į gyventojų butus, automobilius, tai, manau, kad iki rimtesnės nelaimės – tik vienas žingsnis.

Policijos departamentas neigia, kad iš šaudyklos kulkos gali išlėkti į aplinką. Deja, praėjusį šeštadienį apie 11 val. pats galėjau įsitikinti, kad kulkos iš šaudyklos išlekia. Eidamas šiuo taku palei Karo technikos muziejaus tvorą bent kelis kartus girdėjau pro medžių šakas lekiančių kulkų garsą.

Išlėkusi iš šaudyklos kulka gali pataikyti į kalvų šlaituose esantį žmogų

Parko reljefas kalvotas – kalvų šlaitais vaikšto gamtos mėgėjai, aplinkiniai gyventojai vedžioja šunis, ten žaidžia vaikai. Išlėkusi iš šaudyklos kulka gali pataikyti į kalvų šlaituose esantį žmogų.

Būtų gerai, kad imtumėtės veiksmų savo kompetencijos ir galimybių ribose, kad ši šaudykla būtų iškeldinta iš miesto centro arba uždengta. O iki tol, kol tai bus padaryta, būtų gerai, kad šaudymai būtų nutraukti, nes kai kulkomis bus sužaloti ar net nužudyti žmonės, jau bus per vėlu imtis saugumo priemonių“, – teigia skaitytojas Liudas.

Ikrauk.lt redakcija gavo Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus viršininko Ramūno Matonio komentarą. 

2012 m. pradžioje šaudyklos veikla buvo sustabdyta. Policijos generalinis komisaras sudarė specialią komisiją, kuri dar kartą patikrino šaudyklos veiklą ir pateikė savo siūlymus.

2012 m. gegužės mėnesį šaudykla modernizuota, patvirtinta nauja naudojimosi tvarka, atlikti šie papildomi apsaugos darbai:

1)      50 metrų ilgio tire įrengtas barjeras, neleidžiantis šaudymo metu peržengti ugnies linijos, kas užkertą kelią iššauti kulką už tiro teritorijos ribų;

2)      50 ir 25 metrų ilgio tiruose ugnies linijų šonuose po stogeliais pritvirtinta antirikošetinė danga iš medžio drožlių plokšės, kad į šoną iššauta kulka neatšoktų ir nesužalotų šaulio ar kitų asmenų;

3)      25 metrų ilgio tire virš kulkų gaudytuvo įrengtas 2 metrų aukščio barjeras, kuris užtikina, kad atšokusios kulkos neišlėks už tiro teritorijos ir nekels pavojaus.

Atlikus šiuos papildomus darbus, šaudyklos naudojimas atnaujintas, nes ji atitinka visus saugumo reikalavimus.

Gavę skundą, nuo šios dienos laikinai sustabdėme šaudyklos veiklą, dar kartą viską nuodugniai patikrinsime, atliksime eksperimentą tam, kad įsitikinti, jog šaudyklos veikla yra saugi ir nekelia pavojaus nei šauliams, nei aplinkiniams.

Temos: 1 Šaudykla
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt