Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 15d. 10:56

Skaitytojos skundas: Restoranas „Kinų rožė“ klaidina lankytojus

Sriubų meniu
Sriubų meniu

Ikrauk.lt redakciją pasiekė skaitytojos skundas. Pastoviai besilankanti Kauno g., Vilniuje, esančiame restorane „Kinų rožė“, skaitytoja užsisakė tirštos tailandietiškos sriubos....

Ikrauk.lt redakciją pasiekė skaitytojos skundas. Pastoviai besilankanti Kauno g., Vilniuje, esančiame restorane „Kinų rožė“, skaitytoja užsisakė tirštos tailandietiškos sriubos. Tačiau patiekta sriuba nemaloniai nustebino bei nuvylė: „Kai atnešė sriubą, pagalvojau, kad sumaišė užsakymus: dvi pabalusios krevetes, šeši agurkų pagaliukai ir keletas spagetinių makaronų“, – teigė restorano lankytoja.

Išreiškusi padavėjai nusiskundimą, kad sriuba valgiaraščio paveikslėlyje atrodo visiškai kitaip negu realybėje, ši restorano lankytojai patikino, kad jei sriubą supiltų į mažesnę talpą, tai ji atrodytų kaip reklamoje. Paprašius atnešti sriubą tokią, kokia ji atrodo valgiaraštyje ir nesutikus mokėti už patiektą sriubą, restorano lankytojai buvo iškviesta apsauga, o vėliau dar pagrasinta policija. Už netenkinančią sriubą teko susimokėti. Vėliau skaitytoja kreipėsi į Valstybinę vartotojų teisių tarnybą, kuri, tik retoriškai paklausė: „ko jūs konkrečiai norite – ar atgauti 12 litų už sriubas?“.

Ikrauk.lt redakcija kreipėsi į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Maisto ženklinimo srityje dirbanti vyriausioji specialistė Ona Sužiedelytė patikino, kad patiekalas, nors ir nefasuotas, tačiau jam galioja  119-oji Higienos norma, teigianti, kad maisto išvaizda paveiksle ar nuotraukoje turi atitikti realų, patiektą maisto produktą, o šių reikalavimų nepaisymas pažeidžia, ne tik šią normą, tačiau ir Reklamos įstatymo nuostatas, draudžiančias klaidinti vartotojus. Maisto produktų ženklinimo specialistė teigė, kad tokie atvejai yra tiriami, atkreipiant dėmesį į technologinius patiekalų aprašymus bei receptūrą.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt