TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Studijuoju universitete, kuris diskriminuoja žmonių seksualinę orientaciją

Pasakų rinkinys "Gintarinė širdis"
Pasakų rinkinys "Gintarinė širdis"
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Ilgą laiką sekiau naujienas, pasirodančias įvairiausiuose portaluose ir leidiniuose, apie rašytojos Neringos Dangvydės pasakų knygą "Gintarinė širdis", išleistą Lietuvos...

Ilgą laiką sekiau naujienas, pasirodančias įvairiausiuose portaluose ir leidiniuose, apie rašytojos Neringos Dangvydės pasakų knygą "Gintarinė širdis", išleistą Lietuvos edukologijos universiteto leidyklos, deja, vėliau uždraustą pardavinėti knygynuose. Po rašytojos interviu  15min.lt, negaliu susilaikyti tylėjęs – negana to, jog Lietuvoje atsirado cenzūra knygoms ir kūrybai, tai dar studijuoju universitete, kuris diskriminuoja žmonių seksualinę orientaciją. Cituoju: "sulaukęs rašto iš grupės Seimo narių ir Lietuvos tėvų forumo, rinkinį nusiuntė dūlėti į archyvą, prieš tai jį viešai įvardijęs „angažuota homoseksualizmo propaganda“.

Viena sakoma, kita daroma

Lietuvos edukologijos universitetas – valstybinė aukštoji pedagoginė mokykla, kurioje turėtų būti rengiami aukščiausio lygio pedagogai. Studijų metu paskaitose pabrėžiama pedagogo reikšmė vaiko auklėjime: "kai pabaigsite mokslus – būsite pedagogai, todėl labai svarbu, kaip sugebėsite susikalbėti su vaikais, ar mokate argumentuotai, pagrįstai išsakyti savo nuomonę". Taip pat ne vienos paskaitos metu pabrėžiama "kokia svarbi tolerancija kitokiam, sugebėjimas išklausyti".

Stojant į pedagoginę studijų programą reikia laikyti motyvacinį testą, kodėl nori būti mokytoju. Jame, viena iš užduočių –   įvardinti situacijas, kaip elgtumeisi, jei tavo klasėje mokytųsi kitatautis moksleivis; kokios turi patirties, bendraujant su kitataučiais tarptautiniuose projektuose ir panašiai. Žinoma, tikimasi atsakymo apie vidines vertybes – kantrybę, taurumą, pagalbą mokantis, neįgaliųjų integraciją ir panašiai. Tačiau tai, kaip pasielgta su  Neringos Dangvydės knyga, verčia abejoti universiteto vertybėmis: ar tikrai svarbios tos vertybės – tolerancija, pagarba kitataučiui, dėmesys ir pagalba negalią turinčiam, jei tame pačiame universitete diskriminuojami homoseksualios orientacijos žmonės?

Būtent  edukacinio pobūdžio pasakų rinkinio "Gintarinė širdis" , kurį sudaro šešios pasakos, iš kurių dvi – tos, kuriose kalbama apie jausmus tai pačiai lyčiai, Lietuvos edukologijos universiteto leidyklos įvardijimas "angažuota homoseksualizmo propoganda", leidžia neabejoti – universitetas diskriminuoja žmonių seksualinę orientaciją.

Kviečiu visus tolerantiškus ir pilietiškus žmones aktyviai prisidėti prie peticijos prieš knygos cenzūrą, nes tik kartu pasipriešinsime neteisybei ir kovosime už žmogaus teises: http://manoteises.lt/peticija/peticija-pries-cenzura-uz-zmogaus-teises-ir-zodzio-laisve-grazinkite-gintarine-sirdi-skaitytojams/

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt