Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2014 spalio 31d. 14:53

Sukčiai, apsimetę LESTO kontrolieriais, mausto pensininkus

Elektros skaitiklis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Elektros skaitiklis
Skaitytojas Arminas per Įkrauk.lt „Facebook“ paskyrą įspėja Lietuvos gyventojus: saugokitės LESTO kontrolieriais apsimetančių sukčių!

Naujas apgaudinėjimo būdas, anot Armino, atrodo maždaug taip;

„Pas gyventojus į namus ateina moteris ir prisistato esanti iš LESTO. Po to ji paaiškina, kad neva už tai, kad buvo kadaise dingusi elektra, visiems gyventojams LESTO sugrązina po 50 Lt.

Moteris duoda padirbtą 500 litų kupiūrą, nes “kitaip neturi„ ir paprašo grąžos. Jei žmonės atsako, kad grynųjų neturi, tuomet ji paprašo internetinės bankininkystės duomenų. Neva kad jai nereikėtų dar kartą važiuoti dėl vieno žmogaus, tai ji tokiu būdu perves “permoką„ į sąskaitą“.

LESTO prašo gyventojų nepasiduoti sukčių apgaulei

Elektros skirstymo bendrovė LESTO išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad  darbuotojai niekada nevyksta į klientų namus grąžinti permokų už elektros energiją. Bendrovė pažymi, jog apskaitos prietaisus tikrinantys bendrovės specialistai gyventojų neprašo pinigų, netikrina gyventojų namų vidaus elektros tinklų ir jų neremontuoja.

Apgavystės Širvintose

LESTO išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad  darbuotojai niekada nevyksta į klientų namus grąžinti permokų už elektros energiją.

Bendrovę pasiekė informacija, jog spalio 17 dieną, penktadienį, Širvintų rajono Kantrimiškių kaime į namus užėjusi moteris prisistatė esanti LESTO darbuotoja ir paaiškino namų šeimininkams apie tariamą 50 litų permoką už elektros energiją. Nieko neįtarę namo šeimininkai sukčiautojai aprodė elektros instaliaciją. Jai palikus namus, pasigesta dviejų piniginių. Skaičiuojama, jog padaryta žala siekia 1510 litų.

Panašus atvejis prieš porą savaičių užfiksuotas ir Biržų rajono Kratiškių kaime, kai gyventoją aplankė nepažįstama moteris, kuri prisistatė esanti LESTO darbuotoja. Kaip sužinojo LESTO, moteris, namų šeimininkei paaiškinusi, jog nori grąžinti 50 litų permoką, išsitraukė 500 litų banknotą ir laukė grąžos. Tačiau supratusi klastą, moteris išprašė svečią.

LESTO Prevencijos ir kontrolės skyriaus vadovo Vidmanto Bruzgio teigimu, jau ir anksčiau yra pasitaikę atvejų, kai LESTO darbuotojais apsimetę asmenys apgaule – įteikiant netikrus pinigus – siekė įgyti svetimą turtą.

LESTO bei jos įgaliotų įmonių darbuotojai tik patikrina elektros apskaitos prietaiso veikimą, pakeičia elektros apskaitos prietaisą arba nurašo jo rodmenis.

Jo teigimu, darbuotojai, atliekantys elektros apskaitų eksploatavimo darbus, su savimi turi ir pateikia specialius pažymėjimus, patvirtinančius LESTO leidimą atlikti darbus. Jei darbus atlieka LESTO darbuotojai, jie vilki specialias aprangas, pažymėtas LESTO atributika.

LESTO bei jos įgaliotų įmonių darbuotojai neatlieka elektros tinklo remonto darbų klientų būste ar namo vidiniame tinkle. Tais atvejais, kai elektros apskaitos prietaisai yra įrengti kliento patalpų viduje, LESTO bei jos įgaliotų įmonių darbuotojai tik patikrina elektros apskaitos prietaiso veikimą, pakeičia elektros apskaitos prietaisą arba nurašo jo rodmenis.

Gyventojai gali gauti visą informaciją apie jų deklaruotus ar apskaitos prietaisų patikrinimo metu užfiksuotus rodmenis – tereikia prisijungti prie savitarnos svetainės www.manoelektra.lt. Informacija apie LESTO paslaugas teikiama ir klientų aptarnavimo telefonu 1802.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Maistas

15MAX
15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt