TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Varnių miestelio ugniagesiai priversti rinkti girtuoklių paliekamas šiukšles

Keletas šiukšlių, dauguma jau surinkta
Keletas šiukšlių, dauguma jau surinkta
Šaltinis: ikrauk.lt
0
A A

Varnių miestelio, esančio apie 33 kilometrai nuo Žemaitijos sostinės, ugniagesiai kas ryta yra priversti rinkti šiukšles, tuščius butelius ir kvėpuoti šlapimu, kurio kvapas pasklinda po kiekvienos vakaruškos miestelio centre, esančioje autobusų stotyje. Ten kas vakarą renkasi jaunimas. Vieni, kad pasipuikuotų savo nauju automobiliu, kiti susitikti su draugais ir panašiai. Tame nėra nieko blogo, tačiau kai draugystei susitiprinti išlenkiamas vienas kitas litras alučio, linksmybės prasideda.

Taurieji gėrimai sutekia ne tik bendravimo laisvę, bet ir pakerta kojas. Atstumas nuo automobilio iki viešojo tuoleto pasidaro neįveikiamas, o ką jau kalbėti apie šiukšliadėžes, kurios stovi vos už kelių  metrų. Juk žymiai lengviau jau perfiltruotą alutį nukreipti į Varnių gaisrinės kiemelį, kuris yra vos už tvoros. O šiukšles tiesiog palikti šalia automobilių. Koks skirtumas, juk ryt juos surinks „pašalpiniai‘‘, o galų gale ir patys ugniagesiai.

Atsitikus nelaimei pirmosios minutės ypač svarbios, todėl nemanau, kad jūs norėtumėte, kad tuo momentu gaisrininkas rankiotų šiukšles kieme. Pastarasis atspindi įstaigos veidą, tačiau šiukšlės ir šlapimas žudo kas rytą. Be to, tai yra miestelio centras, visai už kelių metrų yra seniausia šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia.

Anot gaisrininkų, sprendimas yra. Tačiau nei Varnių miestelio Seniūnas, nei Telšių rajono savivaldybė jo nenori girdėti. Reikia tiek nedaug, tik ženklo, ribojančio stovėjimą vėlyvosimis valandomis, būtent tamsiuoju paros metu.

Nes vos tik Varnius apgaubia sutemos, pasirodo „ratuoti riteriai“, o be alkoholio nesiseka bendrauti. Mano turimais duomenimis yra nupirktos vaizdo stebėjimo kameros, kurios neva turėtų sudrausminti jaunimėlį, tačiau kada ir kur jos bus sumontuotos, neaišku. O gal paprasčiausiai niekam nerūpi.

Šio striaipsnio esmė ta, jog gal būt kas nors išgirs Varnių miestelio gaisrininkų pagalbos šauksmą taip, kaip jie išgirsta jūsiškį, esant bėdai. Pakelti šiukšlę, esančią kieme, nėra sunku nei gaisrininkui, nei šlavėjui, nei paprastam žmogui, bet būkime tolerantiški ir išgirskime vieni kitus. Tad noriu paprašyit pono Rolando Bružo, suprasti ir gal būt paspartinti ženklo statybą arba pasiūlyti kitą sprendimą... Mes norime matyti švarų ir kvepiantį mūsų miestelį. Padėkite...

Šlapimo balos ryte
Šlapimo balos ryte
 

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt