Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

135-tasis M.K.Čiurlionio jubiliejus Kaune

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Jei galima į rėmus įdėti jo paveikslus ar fotografijas, tai paties M.K.Čiurlionio apibūdinti kaip vienos srities atstovo – neįmanoma. Būtent rugsėjo 22 d. prieš 135-erius metus...

Jei galima į rėmus įdėti jo paveikslus ar fotografijas, tai paties M.K.Čiurlionio apibūdinti kaip vienos srities atstovo – neįmanoma. Būtent rugsėjo 22 d. prieš 135-erius metus Varėnoje pasaulį išvydo šis genialus žmogus. "Siurrealistas, kuris apie siurrealizmą nėra girdėjęs <..> Žmogus, neatitikęs to metų rinkos standartų <...> Nešęs gerą žinią į tamsą" - tai tik kelios mano nugirstos ir atsimenamos frazės, nuskambėjusios iš gido lūpų apie M.K. Čiurlionį.

Taip jau susiklostė istoriškai (turbūt dėl lenkų okupacijos), jog būtent Kaune turime M.K. Čiurlionio muziejų. Šiandien čia buvo galima pavaikščioti, pabendrauti su kitais interesantais, išgerti arbatos. Visi buvo raginami atnešti po vieną gėlės žiedą bendrai kompozicijai. Ją matote fotografijose.

Muziejaus darbuotojos sakė, jog bent jau iki 12-tos valandos buvo suplanuotos 4 ekskursijos, džiaugėsi, jog pagaliau jas aplankė ir "15min" atstovai ir prašė, jog joms būtų atnešta laikraščių, nes esą sinku jų gauti. Taip pat sutikau pažįstamą iš vieno Kauno dienraščio, kuris neva nenorėjo imti interviu iš "varu čia atvarytų" moksleivių, tad prašė manęs pasisakyti. Pasisakiau...

Profesionalūs žurnalistai išskubėjo kažkur, o aš dar ilgai vaikščiojau po muziejų, pabendravau su kitais lankytojais, muziejininkėmis. Paskanavome sausainių, kuriuos visi gyrė ir vadino naminiais. Sausainiai daug džiaugsmo teikė mažamečiams  vaikams, kartu su senelėmis atėjusiais pagerbti M.K. Čiurlionio. "Čia to dėdės, kuriam tu atnešei gėlytę, paveikslas" - sakė močiutė anūkėliui, įsistebeilijusiam į garsųjį paveikslą "Žinia".

Tokios tad gyvos žinios iš Kauno.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kas vyksta Kaune
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt