Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

15min.lt žurnalistų mokyklos“ studentė. Nacionalinė „Eurovizijos“ atrankos finalas: Lietuvos atstovu tapęs Andrius Pojavis nurungė net stipriausius konkurentus

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą LRT studijoje vyko nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas, jo metu iš septynių pasirodžiusių dalyvių išrinktas Lietuvos atstovas didžiajame „...

Ketvirtadienio vakarą LRT studijoje vyko nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas, jo metu iš septynių pasirodžiusių dalyvių išrinktas Lietuvos atstovas didžiajame „Eurovizijos“ konkurse, Švedijoje įvyksiančiame jau gegužę. Žiūrovų ir komisijos sprendimu, šiais metais konkurse šalies garbę gins naujai atrestas talentas Andrius Pojavis.

Dar prieš scenoje pasirodant nacionalinės „Eurovizijos“ konkurso finalininkams, tiesioginė transliacija buvo pradėta netikėta „LT UNITED“ dainos „We Are The Winners of Eurovision“ parodija, kurią atliko „POP ladies“ kartu su kviestinėmis narėmis. Jau legenda tapęs Arnoldo Lukošiaus šokis kartu su grupe pasirodžiusios Irūnos Puzaraitės buvo pakeistas dabar populiarumo viršūnėse esančiais PSY „Gagnam Style“ judesiais.

Atranka į 57-ąjį „Eurovizijos“ dainų konkursą prasidėjo grupės „Božolė“ pasirodymu ir daina “Happy and free”. Pagrindinė grupės vokalistė scenoje tryško energija, grožiu ir entuziazmu, nuo jos neatsiliko ir 5 jai pritariantys atlikėjai. Rausvos, baltos ir juodos spalvų derinys, dominavęs pasirodymo metu, sukūrė romantišką nuotaiką ir, pasak komisijos nario V.Stackevičiaus, “gerokai pakėlė kartelę jau pačioje nacionalinės „Eurovizijos“ konkurso finalo pradžioje”. Jam pritarė ir komisijos narys Andrius Mamontovas, teigęs, jog grupės “Božolės” pasirodymas jam pasirodė be galo energingas ir užvedantis.

Romantiška nuotaika neišblėso ir antrojo pasirodymo metu, kuomet scena trumpam pavirto į teatro sale. Fone skambant antrųjų finalininkų, “saldžiosios porelės”,  Ievos Zasimauskaitės ir Gabrieliaus Vagelio, dainai “I fall in love”, scenoje pasirodė tamsiai apsirengęs mimas ir pasitelkęs kūno plastiką išreiškė dainos sukeliamus išgyvenimus. Komisijos narys Povilas Meškėla po pasirodymo teigė, jog tikėjosi gausiąs pagal fonogramą atliktą kūrinį, nes tikrieji atlikėjai scenoje pasirodė tik po pusę minutės trukusio mimo pasirodymo.Kitus komisijos narius antrasis pasirodymas nuvylė ne ką mažiau: “Tai buvo panašiau į keistą teatriuką, skirtą jaunimui, bet ne į nuoširdžiai atliktą dainą”,- savo nuomone dalinosi bene kritiškiausias vakaro žiuri narys S.Urbonavičius (Samas).

Treti į sceną užlipo duetas “Gerai gerai & Miss Sheep“,atlik3s dainą “War in the wardrobe”. Aptemus šviesoms pasigirdo pirmieji šokių muzikos ritmai, dar didesnį įspūdį darė šalia atlikėjos bugną barškinantis Vilius Tamošaitis-Gerai Gerai bei kiek vėliau prie jų prisijungusios keturios šokėjos. Vedėjas ir studijos žiūrovai liko priblokšti jų pasirodymo. Elektroninės muzikos rimtai, eksperimentai su vaizdo projekcijomis didelį įspūdį paliko ir komisijos nariams. R. Zilnys teigė, jog tai tinkama daina „Eurovizijos“ dainų konkursui, potencialą turintis pasirodymas.” Pati atlikėja pažadėjo surengti dar geresnį šou, jei laimės šį konkursą, o išeidama pridūrė, jog laukia balsų iš žmonių, tikinčių perpektyvia, jauna ir gražia Lietuva.

Ketvirtasis pasirodymas toli gražu nedvelkė jokia romantika, kaip pareiškė renginio vedėjas Andrius Rožickis, „atėjo metas balsuoti tiems, kurie tiki kiek kitokia Lietuva”. Taip pristatytas Linas Adomaitis atliko kūrinį “ I W 2night”. Jau nuo pat išėjimo į sceną savimi pasitikintis atlikėjas imitavo važiavimą automobiliu kartu su šalia sėdinčiomis 3 gražuolėmis. Pasirodymą dar gyvesnį darė prie savotiško vaidinimo prisijungęs nusikaltėlis (arba, kaip komisijos narė Z.Kelmickaitė teigė, “treninguotas sportiškas vyrukas”) bei policininkas. Pasirodymo finale jie ėmė šokti breiką. Visgi komisija neliko sužavėta profesionalaus atlikėjo pasirodymu, tikino esą jam trūkę veiksmo bei gero pritarimo.

“DAR”, atlikę dainą “JUMP!”, buvo penktoji nacionalinės „Eurovizijos“ scenoje pasirodžiusi grupė. Žiūrovių dėmesį ši ketveriukė megino prikaustyti įspūdingu ugnies šou bei blizgiais drabužių deriniais. Tokiu energijos kupinu pasirodymu jiems pavyko pabudinti net ir A.Mamuntovą, netikėtai iš draugo gavusį sms žinutę. Likę komisijos nariai grupės “DAR” dainos “JUMP” pateikimą finale apibūdino kaip tipinę eurovizinę muziką, perspektyvią gauti daug žiūrovų (bet ne žiūri) balsų.

Prieš paskutinę scenoje išvydome G.Vaitkutę, kurios įspūdingą žemę siekiančią mėlyną suknelę kūrė pats K.Rimdžius. Vaitkutė atliko savo pačios sukurtą kūrinį “Time to shine”. Ši įspūdingo balso savininkė jau netrukus susilaukė didelio studijos žiūrovų palaikymo. Scenoje dominavo žvaigždžių fonas, susiliejantis su naktinio miesto vaizdais. Lyriškas ir itin moteriškas pasirodymas buvo apdovanotas gausiais publikos plojimais. “Daina buvo tikrai aukšto lygio”, – teigė P.Meškėla, kuris liko taip sužavėtas, jog atsistojęs dėkojo atlikėjai už puikų pasirodymą. Jam vienbalsiai pritarė ir kiti komisijos nariai – nors daina ir gana standartiška, tačiau atlikimas buvo puikus ir neperspaustas.

Paskutinis nacionalinės „Eurovizijos“ finale pasirodė scenos naujokas, “keistuolis” A.Pojavis, atlikęs dainą “Something”. Klasikinis numeris papildytas elektroninės muzikos elementais sukūrė magišką reginį, tikrą misteriją. Atlikėjo aprangoje taip pat vyravo klasikinės spalvos – balta ir juoda – A.Pojavis į sceną užlipo apsirengęs smokingą, taip sukurdamas džentelmenišką įvaizdį, akomponuojantį pačiam pasirodymui. Nors alterniatyvioji muzika „Eurovizijoje“ – naujiena, tačiau komisija vieningai pritarė, jog šis pasirodymas buvo vienas geriausių, o atlikėjas hipnotizavo savo energija bei charizma.

Tuo tarpu Monika Linkytė, aštuntoji konkurso dalyvė, finale nedalyvavo ir dėl teisės atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse nesirungė dėl ją netikėtai ją užklupusios ligos.

Laukdami komisijos bei televizijos žiūrovų balsavimo rezultatų, žiūrovai galėjo mėgautis grupės “ŠArkos”, trumpam tapusios “Spice Girls” merginomis, pasirodymu.

Galiausiai į sceną užlipęs „Omnitel“ atstovas M.Mockus paskelbė, jog balsavimo metu atiduota net 5 mln balsų. Daugiausiai balsų, programėlės “BALSUOK” pagalba balsavę žiūrovai bei komisijos nariai, atidavė A.Pojeviui. Tuo tarpu televizijos žiūrovai buvo palankesni grupės “Gerai gerai” su Miss Sheep atžvilgiu. Galiausiai susumavus visus balsus pirmąją vietą bendroje lentelėje užėmė A.Pojevis, pagal Eurovizinę sistemą surinkęs 12 balų.

Tačiau galutinį sprendimą išreiškė komisijos nariai, kurių gretose sedėjo Darius Užkuraitis, Zita Kelmickaitė, Ramūnas Zilnys, Saulius Urbonavičius (Samas), Andrius Mamontovas, Povilas Meškėla, Vaidas Stackevičius. Nacionalinės „Eurovizijos“nugalėtoju tapo ir teisę keliauti į “Eurovizijos” 2013 m. konkursą Švedijoje, Malmėje, gavo Andrius Pojavis, kurio magiškas pasirodymas užbūrė tiek publiką, tiek komisiją.

Pats nugalėtojas pasibaigus nacionalinės Eurovizijos konkurso finalo transliacijai dalinosi savo išgyvenimais. „Nuotaikos geros – džiaugiuosi ir esu laimingas“, – iškart po žinios apie pergalę sakė A.Pojavis, pripažinęs, jog ši pergalė – vienas geriausių dalykų jo gyvenime. „Įspūdingiau buvo tik mano vaiko gimimas“, – sakė Andrius.

 

MIGLĖ GALVONAITĖ

 

 

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Andrius Pojavis
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt