Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 5d. 16:55

44-asis dilin dilin

Dilin, dilin… Aidi  jis kas metai. Neišvengiamai ateina, kaip pavasaris, saulės pliūpsnis, čiurlenantis vanduo, žolė, triukšmas paukščių lizduose.  Ateina kas metai, bet vis...

Dilin, dilin… Aidi  jis kas metai. Neišvengiamai ateina, kaip pavasaris, saulės pliūpsnis, čiurlenantis vanduo, žolė, triukšmas paukščių lizduose.  Ateina kas metai, bet vis kitiems.  Būna vienintelis, į nieką nepanašus.
Raudondvario gimnazijoje  paskutinis varpelis skamba jau 44-ąjį kartą, išlydint į didįjį gyvenimo kelią abiturientus.
Jau tapo tradicija, kad tądien gimnazistai atvyksta  į mokyklą neįprastu būdu: aidi automobilių signalai, balionų gausa, neįprasta apranga. Mūsų dvyliktokai buvo dar tik ką pabudę iš saldaus miego, pasipuošę chalatais.
Nors dar ir nepasirengusius darbui, bet penktokėliai juos tradiciškai nuvedė į klases ir  įprastą mokyklinį šurmulį pakeitė paskutinės pamokos rimtis, paskutiniai auklėtojų (Daiva Mačiulytė ir Regina Valienė) žodžiai. Kai kam jis labai skvarbus, reikšmingas, kai kam nuplauks kaip upėje sraunus vanduo. Bet čia vis liks gimnazija – 7-eri patys gražiausi vaikystės, paauglystės, jaunystės metai. Tai bus paskutinį kartą skambantis skambutis, toks įprastas ir toks brangus.
Ir vėl dilin, dilin...Baigėsi paskutinė pamoka, o abiturientų gimnazijos antrojo aukšto fojė jau laukė mokytojai, bendramoksliai ir tėveliai. Skambėjo nuoširdūs sveikinimo žodžiai, muzikos garsai ir dainų posmai. Literatūrinės kompozicijos dėka galėjome pakeliauti gyvenimu nuo Martyno Mažvydo iki šių dienų, pajusti, kas yra žmogus, darbas, gyvenimo prasmė. ,,Tik viena tau pasakysiu, vaikeli: svarbiausias gyvenimo uždavinys- išgyventi tarp amžių, kad savo darbais nenuskriaustai kitų ir nepriverstai kentėti .“(B.Sruoga)
Mokyklos direktorius Ilmaras Embrektas  palinkėjo abiturientams sėkmingos ir geros kelionės, siekiant savo svajonių išsipildymo. 
,,Visi mes užaugo, susiformavome novatorišką požiūrį į gyvenimą, tapome suaugusiais žmonėmis -“ kalbėjo dvyliktokai Laura Bakšytė ir Laurynas Arlauskas. Čia abiturientai gimnazijos „valdžią“ perdavė vienuoliktokams , mokytojams gėlės, nuotraukos, tradicinis-novatoriškas raktas, suolelis poilsiui ir šeimos medžio- klevo sodinimas mokyklos kieme.
Pavasarį sužaliuojantis  ir rudenį pageltęs klevo lapas vis primins šiuos išskirtinius, veržlius, žingeidžius, sportiškus, sumanius abiturientus.

Apolonija Koževnikovienė
Raudondvario gimnazija
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt