Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aido Giniočio koncertas „Juodraštis“ - kartu su teatro „Atviras ratas“ aktoriais (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio vakarą Vilniaus mokytojų namų kiemelis prigūžėjo žmonių, kurie susirinko į Aido Giniočio ir jo auklėtinių – „Atviro rato“ aktorių - koncertą.

Antradienio vakarą Vilniaus mokytojų namų kiemelis prigūžėjo žmonių, kurie susirinko į Aido Giniočio ir jo auklėtinių – „Atviro rato“ aktorių - koncertą.

Vargu, ar reikia kam nors pristatyti Aidą Giniotį. Daugelis mano kartos žmonių užaugo su „Smaragdo miesto burtininku“ ir, apskritai, „Keistuolių“ teatru. LTV muzikinių parodijų laidų „500g vandens”, „Pulkininko Haroldo praradimų klubas” kūrėjas, aktorius, režisierius, bardas, „keistuolis“ yra keturių „Auksinių scenos kryžių“, dviejų „Mūzų“ ir kitų apdovanojimų bei prizų laureatas.

„Atviras ratas“ – tai talentingų, jaunų, žavių, ne taip ir seniai studijas baigusių aktorių grupė. Per ketverius darbo ir kūrybos metus gimė bendras teatro pojūtis, vizija – kaip esminis pagrindas įkurti naują Lietuvoje teatrą jaunimui. Teatro pavadinimas „Atviras ratas“ kilo nuo to pačio pavadinimo autobiografinių improvizacijų "Atviras ratas", pastatyto 2004 m., režisierius – Aidas Giniotis. Šis spektaklis vaidinamas iki šiol.

Apie save teatro laboratorija sako: „Kelias nuo savęs pažinimo į kitų pažinimą - nesibaigiantis kelias. Tarsi užburtas ratas. Mūsų tikslas – atverti tą ratą. Prabilti atvira teatrine kalba. Teatrinėmis taisyklėmis. Apie kitus per save. Gydyti ir gydytis teatru.“

Šmaikščiai ir šiltai bendraujantis Aidas ne sykį koncertu metu ragino susirinkusius dainuoti kartu ar bent pirštais paspragsėti.

Koncerto metu pristatydamas vieną dainų, kurios žodžiai parašyti lietuvių poetės Salomėjos Nėries, Giniotis pasakojo savo gimimo istoriją. Aido mama literatūros mokytoja labai mėgo poetę Salomėją Nėrį, turėjo vieną berniuką, laukėsi antro vaiko ir tikėjo, kad tas vaikas bus mergaitė. Aišku, vardas būtų buvęs Salomėja, tačiau lapkričio 17 dieną, tą pačią dieną, kurią gimė didžioji lietuvių poetė, – gimė berniukas. „Ačiū mamai, kad ji manęs nepavadino Salomėjumi“, – juokavo Aidas Giniotis.

O atlikdamas dainą „Kalėdų senelio namai“ aktorius prašė publikos atspėti, kurį žodį –vieną žodį, šiai dainai pridėjo aktorius Andrius Kaniava. Publika spėjo, kad tas žodis, keistai skambėjęs dainoje, – „cukierkų“ (tarmiškai – saldainių – aut. past.). Giniotis patvirtino, kad tikrai tas žodis ir šmaikščiai pridūrė: „kas dar galėtų tokią nesąmonę sugalvoti jei ne Kaniava“.

Antroje koncerto dalyje prie Aido Giniočio prisijungė „Atviro rato“ aktoriai, kurių, pasibaigus koncertui, publika ovacijomis prašė „pakartot“.

Sandros Vilimaitės nuotraukos

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt