TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aikštelė prie Baltojo tilto išmarginta grafičiais

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Vakar nuo 17 val. prie Baltojo tilto Vilniuje šurmuliavo gatvės kultūros gerbėjai susirinkę į „JCDecaux Lietuva“ organizuotą renginį „NESCAFÉ Street art 2011“.

Vakar nuo 17 val. prie Baltojo tilto Vilniuje šurmuliavo gatvės kultūros gerbėjai susirinkę į „JCDecaux Lietuva“ organizuotą renginį „NESCAFÉ Street Art 2011“. Jis buvo surengtas siekiant grafičiais papuošti atnaujintą riedlenčių parką.

Pagrindinis renginio tikslas buvo atkreipti dėmesį į grafičius ne tik kaip į vandališką miesto sienų tepliojimą, bet ir kaip į ypatingą meno šaką. „Visus mus auklėja gatvė, o tik paskui universitetai. Mes už meną, bet prieš chuliganizmą“, – nuo scenos kalbėjo Vilniaus vicemeras.

Grafičiai savo gyvavimo pradžioje tebuvo vandalizmo ir protesto pasekmė – teplionė ant sienos. Pirmosios grafičių apraiškos atsirado dar Senovės Romoje. Tai buvo savotiškas būdas išreikšti nepasitenkinimą ir maištauti – ant pastatų sienų užrašais buvo kritikuojami arba pašaipiai paišomi Romos politikai. Ilgainiui grafičių kultūra išplito po visą pasaulį ir, nors 20 a. grafičiai buvo pripažinti menu, savo kandumo ir į maištą linkusio prado neprarado. Pavyzdžiui, grafičiai buvo populiarūs hipių judėjimo dešimtmečiais. Dėl jų „gėlių vaikai“ skleidė pacifistines idėjas. Nepanašu, kad idėjos prasme kažkas būtų pasikeitę ir šiais laikais, todėl grafičiai ir yra savotiška alternatyva klasikiniam menui.

„NESCAFÉ Street Art 2011“ svečiai ir dalyviai taip pat buvo kviečiami nemokamai pasivaišinti kava, o jauniausiųjų dėmesį labiausiai traukė galimybė pagal urbanistinį trafaretą specialiais dažais išsipurkšti baltus marškinėlius.

Į šventę prie Baltojo tilto susirinkusius vilniečius vienijo ne tik nedidelis pasipiktinimas lietingu oru, bet ir didžėjų muzika, gatvės šokių grupių pasirodymas bei riedlentininkų konkursas. Bendras prizinis fondas sudarė virš 8000 litų.

Reporterė Izabelė Pukėnaitė

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt